Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

Martwe przesyłki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy tylko mi się tak zdarza ale ostatnie dwie przesyłki z "Aqua Hurt" Przyjechały martwe ,w pierwszej był Chelmon rostratus a w drugiej Paracanthurus hepatus ,może ktoś mi podpowie gdzie kupowac rybki żeby dojeżdzały całe i zdrowe bo w domu po każdej paczce tylko płacz.Czy to są aż tak trudne rybki że nie przeżywają transportu ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LiZaRd :

polecam REEFSSHOP, nie wiem, czy znasz, ale na google powinines znalezc :)

To trochę daleko :)_o


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz gdzie ja mieszkam? bede zamawial ryby, wczesniej zamawialem skorupiaki i bezkregowce wszystko bylo ok, takze powiem Ci jak z rybami.

Nie wiem jaki rodzaj przesylki wybrales, ale u mnie w 8-9 godzin paczka jest w BB z gdyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy rozmawiałeś z tym gosciem co ci wysyłał ..ja kupuje od niego i wszystko jest oki. Ostatnio kupiłem Plataxa i wszystko też bylo jak najbardziej oki.Nie sadze abys sie z nim niedogadał .A co powiesz na temat jak zakupiłem nie istotne gdzie, paczke z pokarmami dla korali i takie tam inne historie i cześc była rozlana ..zadzwoniłem a gość mi powiedział (TO NIE MOZLIWE) i to był koniec naszej rozmowy ..A ja sobie powiedziałem ...Piona nikt nie bedzie tak z tobą rozmawiał !!!! zakonczylem z nim handel i po klopocie ..Spróbuj wyjasnic ta sprawe i podejmij decyzje...Nigdy nikt nie oslodzi ci życia,i nie ma żadnych reguł w zakupach przez neta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paczki jechały od 8:30 - 15:45

Dodam tylko że w pierwszej paczce było jeszcze (5 ryb,2 rozgwiazdy,krab i krewetka)i z nimi jest wszystko ok ,nie wiem czego chelmon nie dał rady był jakiś taki cały pożdzierany :)

Najbardziej bym chciał kupowac coś bliżej siebie .


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

czy rozmawiałeś z tym gosciem co ci wysyłał ..ja kupuje od niego i wszystko jest oki. Ostatnio kupiłem Plataxa i wszystko też bylo jak najbardziej oki.Nie sadze abys sie z nim niedogadał .A co powiesz na temat jak zakupiłem nie istotne gdzie, paczke z pokarmami dla korali i takie tam inne historie i cześc była rozlana ..zadzwoniłem a gość mi powiedział (TO NIE MOZLIWE) i to był koniec naszej rozmowy ..A ja sobie powiedziałem ...Piona nikt nie bedzie tak z tobą rozmawiał !!!! zakonczylem z nim handel i po klopocie ..Spróbuj wyjasnic ta sprawe i podejmij decyzje...Nigdy nikt nie oslodzi ci życia,i nie ma żadnych reguł w zakupach przez neta ...

Sławek oczywiście poprosił o fotki tego co przyszło i odesłał mi zamiast chelmona hepatusa który też przyszedł martwy,naprawde nie wiem co o tym myślec ???

PS obie ryby były ostatnie jakie miał (oczywiście z chelmonów i hepatusów)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz .hmm ale ci odesłał cos w zamian ...nie sadze aby zapakował ci nastepną martwą rybe.A ja po swoim tel ,do goscia od przesylki poczułem sie jak naciagacz...kuzwa i to jest ból! Cięzko coś z sensem napisac w tym temacie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona ja też poczułem się jak naciągacz druga przesyłka i też martwa nie wiem naprawdę co o tym myślec ...

A może to są tak delikatne ryby że taki transport je zabija


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi zamiast wysłać u konduktora dał jakiejs dziewczynie w przedziale żeby mi przekazała i 25zł do kieszeni a odemnie za przesyłke wzioł , u was tak samo?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może na tej trasie nie ma przesyłek konduktorskich?

Mi zawsze tak wysyła i jestem zadowolony,żadnych strat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

Piona ja też poczułem się jak naciągacz druga przesyłka i też martwa nie wiem naprawdę co o tym myślec ...

A może to są tak delikatne ryby że taki transport je zabija

No co ty ....chyba maja dalszą droge ...to nie jedzie z Mazur:waving Bede w Lublinie chyba 5-kwietnia na spotkaniu Orzel Lodz -Lublin chodzi o zuzel to sobie mozemy pogadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna nie wysiadła tylko musiałem szukać


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku acropora drożej, ale pewnie i bliżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona pogadac zawsze można zapraszam do siebie jak będziesz w lublinie ,co prawda stawiam teraz nowe akwa więc nie bardzo będzie na co popatrzec ,ale zawsze można podyskutowac :yes :yes :yes


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem tylko z tymi dwoma był problem ,może to przez delikatnośc tych ryb ,teraz dogadałem się z Panem Sławkiem i obiecał rybkę wysłac z dodatkową ilością wody oraz dołożyc heatpacki mam nadzieje że to wystarczy.Co do Acropory to wiem że rybki mają spoko ale ceny zaporowe :banghead


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości żeby zdrowa ryba zapakowana w termobox i przewożona w ciepłym pociągu nie przeżyła kilkugodzinnej podróży, cudów nie ma i tyle...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie zwierzakow o tej porze roku uwazam prywatnie za "sport extremalny" z duza szansa niepowodzenia. Kiedys osobiscie przewozilem 4 monodactylusy na odleglosc 120 km wszystkie byly zdrowe, dorastaly w moim akwarium. Transport trwal 2 godziny odbywal sie we wiaderku temperatura byla ok. wiozlem samochodem i 1/ sztuka z 4 zapakowanych po prostu sobie padla. Pozostale 3 zyja do dzisiaj i maja sie swietnie w nowym ogromnym zbiorniku do ktorego trafily.

Tak naprawde jedynym skutecznym sposobem kupowania zwierzakow jest zakup osobisty, co za tym idzie w poblizu moejsca zamieszaknia, chyba ze kogos stac na dluugiewycieczki.

Sposobem na obnizenie kosztow jest umowienie sie z kilkoma kolegami i przejazd 1 samochodem na zakupy w miejscu bardziej oddalonym. Warszawa dla Ciebie to tylko ok 400 km wiec jakbyscie pojechali we 4 to wychodzi za paliwo jakby kazdy wybral sie do sklepu 100 km dalej co dla niektorych z nas jest norma.

Bylem ostatnio na zakupach w Pile i zwierzaki, ktore widzialem byly generalnie w dobrej kondycji. Sam kupowalem bezkregowce L. debelius, slimolki i jakies miekasy. Wszystko ma sie doskonale. Tyle ze debeliusy krewetki jedne uprawiaja partyzantke posrod skalek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz z Piły dostałem ukwiała, wszystko OK ! Niekidy konduktorzy dawają za blisko grzejnika paczke...

Niekdyś do Niemiec i z Niemiec przewoziłem ryby, droga to około 8-10godzin w zależnośći od ciągłości ruchu :)

Też wszystkie przeżywały...

Dobrze, że mam sklep blisko siebie eRybke.pl ale oni też wysyłają w Polske :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z E-rybki też dochodzi wszystko całe i zdrowe ,tylko że oni na stronie mają zawsze tylko z 7 gatunków ryb a reszty na stronie sklepu nie widac ,zresztą tak jak większośc sklepów nic nie pokazuje np.nano-reef ma na stanie tylko 4 gatunki więc jak mam od nich coś kupowac ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek jaka byla temperatura wody w workach?

Obie ryby naleza do dosc wrazliwych, transport to jest zawsze duzy stres dla zwierzaka, i tak juz wystarczajaco zestresowanego. Jednak 4 martwe na 4 wyslane to jest troche duzo, moze przyczyna jest niska temperatura?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie, poza tym mama podany telefon i gg (dla oszczednych) wiec mozesz sie dowiedziec co teraz jest na stanie i po prostu zamowic werbalnie :) Mysle ze takie zamowienie tez zrealizuja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamawianie tel to tak sobie mi pasuje :) nie rozumiem czy to taki problem robic aktualizacje tego co się sprzedaje.

AquaManiac Padły dwie rybki jedna z pierwszej paczki a druga co w zamian dostałem za tą pierwszą.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal duzo... pytam o te temperature bo to jest IMHO czesta przyczyna.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.