Skocz do zawartości
Tsol

test Mg saliferta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby jasno wytłumaczyć jak go zrobic ?

Jest napisane że na małą strzykawkę założyć cinką kóńcówkę i nabrać płynu do poziomu 1 ml. MI sie nie udaje nabrać tego płynu do 1 ml ponieważ jest tam dużo powietrza.

Czy ktoś może podpowiedziec mi jak to zrobic ?

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwróć strzykawkę i pstrykaj w nią. Powietrze podejdzie do góry i wtedy się go pozbądź.

Właśnie dziś tak zrobiłem i działa ....... :)


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniec tłoczka musi byc na 1 ml płynu jest ok 0,75 Reszta płynu jest w tej końcówce plastikowej razem 1 ml


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze ma byc w strzykawce,nic nie pstrykaj,tloczek strzykawki ustawiasz na kresce oznaczajacej 1ml.Jest jak wol napisane w instrukcji,ze nie ma to wplywu na wynik pomiaru.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie zgadza.

Własnie zrobiłem dwa razy ten test w dwóch różnych wariantach.

Pierwszy.

Założyłem na małą strzykawkę końcówkę zwężającą i po prostu nabrałem płynu dochodząc tłoczkiem do 1 ml. Płynu zaciągneło mi się do 0,8 ml. Wkraplając ten płyn do pojemnika , płyn zmienił sie na niebieski dopiero jak tłoczek doszedl do końca, więc wyszło że magnez jest na poziomie 1500.

Drugi

Założyłem na małą strzykawkę końcówkę zwężającą i tak starałem sie nabrac płynu żeby go bylo więcej niz zeszłym razem. Udalo mi się nabrać płynu do poziomu 0,95 ml. Wkraplając płyn do pojemnika , płyn zmienił się na niebieski w momencie jak tłoczek byl na 0,11. więc wyszło że magnez jest na poziomie 1320.

Z tego wynika że jednak ma znaczenie ile powietrza jest w strzykawce, im jest jego więcej tym magnez wychodzi większy.

Proszę zatem was o komentarze na ten temat i radę jak powinno się prawidłowo mierzyć magnez testem saliferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage ze w tym stozku zakladanym na strzykawke miesci sie jakas ilosc plynu - ktory nie wplywa do strzykawki. Jak naciagasz do 1ml to znaczy ze zassales 1ml plynu, niezaleznie ile jest go w strzykawce, reszta jest w nakladce stozkowej.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie nie jest tak do końca, ponieważ to ile płynu ci sie nabierze zależy tez od prędkości nabierania płynu.

Jak juz opisałem wcześniej w dwóch rożnych próbach miałem dwa rożne wyniki i to dużo od siebie odbiegające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak zanurzasz pionowo te koncowke i nabierasz plynu, to powinno zawsze nabrac sie tyle samo. A ze wynik testu zalezy od tego ile nabierzesz to ok, on zalezy od ilosci plynu jaka wlejesz do roztworu, a problem jest tylko z pomiarem. A Twoj 2-gi pomiar to jakos specalnie musiales nabierac?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja robie tak:

nabieram zanurzając strzykawke bez tej zwężki w płynie do połowy i energicznie wciskam tłoczek nie wyjmując strzykawki z płynu. Następnie trzymajac strzykawkę w dalszym ciągu w płynie zaciągam płynu maksymalnie do strzykawki. wyjmuje z płynu zakładam zwężke i wyciskam płyn do pojemnika tak alby w zwężce nie zostało powietrze. Następnie zaciągam płyn do poziomu 1ml. w 99% takiego zabiegu mam strzykawkę i zwężkę bez powietrza. ( mam nadzije ze coś z tego zrozumiecie)

@peniek może i jest jak woł napisane w instrukcji tak jak piszesz ale skąd wiesz ile tego powietrza może być ? Robiłeś pomiary z różną iloscią powietrza i płynu w strzykawce?

@Tsol zgadzam się z Tobą że ilość powietrza ma wpływ na wynik, ja zawsze nabieram pełną strzykawkę, ale jeśli inni potrafią nabierać zawsze taki samą ilość płynu i powietrza przy każdym pomiarze to myślę że taki sposób też nie jest błędny...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli pojawiły się dwie ?? metody pomiaru magnezu to który wynik jest bliższy prawdzie ?:)


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD drugi pomiar robiłem mniej więcej tak jak napisał Wojtesu, czyli starałem się żeby powietrza było jak najmniej w strzykawce.

MateuszD - bardzo trudno jest nabrać za każdym razem taką samą ilość, ponieważ to zalezy od szybkości nabierania.

Wojtesu =nie ma znaczenia powtarzalność nabierania za kazdym razem takiej samej ilości powietrza skoro wynik jest błedny.

sebkar - dobre pytanie :-) Może ktoś bardziej doświadczony może na to odpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsol, po co utrudniasz sobie zycie? W instrukcji nie ma słowa o nabieraniu płynu bez końcówki czy pstrykaniu, nabierasz z załozona końcówką tak żeby tłoczek zatrzymał się na 1ml, u mnie za każdym razem plyn zatrzymuje się na 0,8 ml, reszta jest w końcówce i nie ma to dla mnie znaczenia ile płynu tam jest, ktoś te testy i instrukcje opracował...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to nawet jest obliczone z powietrzem i fałszujecie sobie wyniki kombinując z strzykawką inaczej niż w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w strzykawce + stożkowa przedłużka jest dokładnie 1 ml płynu.

Zaciągając tłoczek do wysokości 1ml właśnie tyle płynu nabieramy. Potem przy wkraplaniu - wydajemy dokładnie tyle płynu o ile obniży się tłoczek w strzykawce.

Gdyby przedłużka była większa, mogło by się okazać, ze po zaciągnięciu tłoczka na wysokość 1 ml, nie widać w strzykawce płynu, a i tak będziemy mieć pewność, że zaciągnęliśmy dokładnie 1 ml płynu.

Tu nie ma żadnych czarów. Zwyczajnie. Jeżeli zwiększamy pojemność układu strzykawka+przedłużka o 1 ml (podciągając tłoczek strzykawki) to, o ile w czasie podciągania tłoczka koniec przedłużki zanurzony jest w płynie, nie ma innej możliwości, jak ta, że do układu wejdzie dokładnie tyle płynu o ile zwiększamy jego pojemność czyli 1 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj zaciągnąc szybko i wolno płyn, zobaczysz że za każdym razem nabierzesz inną ilość płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tsol :

to spróbuj zaciągnąc szybko i wolno płyn, zobaczysz że za każdym razem nabierzesz inną ilość płynu

Jesli tak jest to masz walniętą strzykawke która przepuszcza powietrze tłoczkiem!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie dostałem końcówki w komplecie jesteście w stanie zrobić zdjęcie coś dopasuje dzięki za pomoc


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie jutro na prv to wysle Ci w kopercie.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati wielkie dzięki wiadomość podałem:help1


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.