Skocz do zawartości
TMK

orurowanie w samym baniaku

Rekomendowane odpowiedzi

Czy i jak można przymocować rurkę w akwarium? Wychodzi z pompy idzie do góry i często jest to nie tylko pojedynczy wypływ wody, ale obiega prawie całe akwarium. Jak się takie cos mocuje?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wypływ wychodzący z komina i przechodzący przez całą długość akwarium i tam się kończący a leży sobie ta rura normalnie na wzmocnieniu szklanym wklejonym u góry w akwarium (prościej nie idzie...)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo leży na wzmocnieniach, mam dwie takie rury idące wzdłuz akwarium. Dodatkowo pod rurą w miejscach styku ze szkłem leży na samoprzylepnych uszczelkach silikonowych do okien, eliminuje to drgania i zapobiega ślizganiu się.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uchwyty na przyssawkach? Pod kazda przyssawke warto dac kropelke silikonu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to sie przyznam...

Filtr kubełkowy eheim, akwa roślinne ok 112 l.

Żadnego sumpa komina czy śrubunków. Filtr stoi obok, wyjście to deszczownica, wejście wody po przeciwnej stronie w rogu na dole. Oczywiscie jak chcę ukryć jakoś wąż, to on się wygina w inna stronę no i bardzo nieładnie to wygląda. próbowałam uzyć takich plastikowych kawałków które zginaja węża pod katem 90*,ale wtedy przydusza sie przepływ

Pomyslałam zeby dać rurki pcv. Ale filtr czsem trzeba przeczyścić, odkręcić, a nawet niechcacy przesunąć. Chciałabym aby było to w miarę stabilne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to wyszło na jaw, że "sałatę" też uprawiasz :) A nie da rady nad akwarium puścić wody właśnie rurkami PVC np. 1/2 i koniec instalacji podłączyć ruchomo pod kubełek? Jaki wąż wychodzi z kubełka silikonowy czy taki jak przy odkurzaczu (w sensie budowy)? Albo można giętki wąż wpuscić w większy z PVC tak jak w peszel wtedy będzie sie mniej załamywał na zakręcie, a będzie wyjmowalny w razie "W".


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz uzyc oryginalnych obejm i przyssawek ktorych zwykle w kapletach z kubelkiem jest pod dostatkiem?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rure która zasysa wodę daj w tym samym rogu co deszczownica w akwarium sie zaczyna, koszyk ssący od rury zasysającej daj jak najnizej dna, wylot (w twoim przypadku deszczownica) na górze kilka cm poniżej lustra wody, wszystko po tej samej stronie, rury przytnij do odpowiedniej długości, problem zdaje sie rozwiązany. Jak cały ten róg akwarium zasłonisz jakąś ładną vallisnerią albi łodygowcem to w ogóle sprzet niebedzie w baniaku widoczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi- coś wykombinuję scalając wszystkie rady


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.