Skocz do zawartości
radek911PL

Nowy Dział

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co myślicie nad założeniem nowego działu pt NASZE AKWARIA. Widziałbym w nim topiki o naszych rafkach, czyli info o sprzęcie jaki stosujemy, co kto dolewa i jakieś zdjęcia, opisy mieszkańców. Do tej pory takie tematy zaśmiecają dział dla nowicjuszy, lub dzieł fotografii. Może źle rozumuję, ale wydaje mi się że nie tam jest ich miejsce.

W dziale dla nowicjuszy widziałbym bardziej konkretne porady, a w fotografii po prostu same fotki, a nie opisy akwarii. Taka moja sugestia. Co o tym myślicie??


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie za. Dziwię się że jeszcze do tej pory taki dział nie powstał. Jeśli powstanie to na pewno będę go często odwiedzał.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo powinno byc tak, ze kazdy z uzytkownikow powinien miec swoj temat, w ktorym bedzie pytal i opisywal pokolei etapy rozwoju swojego zbiornika, no ale nie kazdy ma na to czas .. wiec powstaja setki takich samych tematow,np dzis ktos zapytal o ospe, a to samo pytanie powtorzy sie za tydzien od innego no i oczywiscie w nowo zalozonym temacie heh ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek911PL jestem 3 x TAK i to nie zadna propaganda jak w samych swoich :)

wg mnie uporządkuje to trochę forum.

@nowy_zarażony a może tak [pojemność] [nick z forum / imię i nazwisko] [nazwa zbiornika] spotkałem się z taką formą przy zbiornikach z konkursu ADA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
78yanke :

a może tak [pojemność] [nick z forum / imię i nazwisko] [nazwa zbiornika] spotkałem się z taką formą przy zbiornikach z konkursu ADA

Taka forma opisu byłaby super! Wtedy łatwiej nowicjuszom będzie podpatrzyć zbiorniki o pojemności jakie sami zakładają, a to rozwiąże myślę wiele pytań.

Także Przemku prosimy o nowy dział :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie patrzcie do góry :) dział "dzienniki" tam możecie sobie opisywać swoje akwaria ile chcecie i kiedy chcecie :) (zresztą wielu to tam robi...)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w dziennikach nie ma możliwości rozmowy, odpowiedzi w danym temacie. Poza tym sądząc po ilości opisanych tam akwarii to niewielu ta forma odpowiada.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość komentarzy (u góry przy tytule) :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

częstotliwość aktualizacji Dzienników wygląda bardzo cienko. Ostatni wpis jest z 10 lutego a od tamtej pory wiele czasu upłynęło. Dzienniki są OK, jednak nie wiem jak innym mi ta forma mniej odpowiada niż forum, choć widzę też jej plusiki. Dzienniki to jakby blog, historia niż forum do dyskusji. To bardziej miejsce gdzie właściciel baniaczka zapisuje zmiany jakie zachodzą w jego akwarium, co i jak robi. Natomiast na forum właściciel baniaka może zadawać pytania dotyczące wątpliwości, problemów jakie pojawiły się w związku z akwarium. Obie formy fajnie się uzupełniają i myślę, że nic stoi na przeszkodzie aby spróbować z takim rozwiązaniem. Zawsze można wrócić do starego porządku rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@78yanke dobrze wytłumaczył o co chodzić by miało w dziale NASZA AKWARIA. Dziennik nie daje możliwości dyskusji którą cenimy na forum. Dziennik to monolog, ten dział da możliwość dialogu.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z kol. Filavandrel:),dział "dzienniki" jest jednyn z najczęściej odwiedzanych działów na forum.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy ankietę, w której opowiemy się kto jest za nowym działem, a kto nie.

Według mnie dział ten jest potrzebny, bo dział dla nowicjuszy to nie miejsce na tego typu tematy, jednak każdy chcę pochwalić się nowym akwa, jego rozwojem, mając na bieżąco możliwość omówienia zaistniałych na początku i w trakcie problemów.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale zle oglada mi sie dzienniki. Forum i tak zawalone jest tematami typu moj baniak, czy nowe fotki. Gdyby byl osobny dzial wszystko byloby fajnie ulozone. Dzis szukalem baniaka jednego z uzytkownikow i dosyc ciezko mi to przyszlo...:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za, bardzo dobry pomysl.


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.