Skocz do zawartości
AlMastar

Akwa AlMastara - ocena + porada

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz podesle w poniedziałek. Jak skubie to dobrze, zresztą veliferum to kosiarki i sa dobre na niejedna plagę glonową.

Kiedyś używano 2 nazw- desjardini i veliferum - teraz okazało się że to ten sam gatunek a różnica w ubarwieniu jest spowodowana miejscem występowania. W najnowszej literaturze pozostawiono 1 nazwę veliferum.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ja na liveaquaria przeczytałem że kiedyś uważano je za jeden gatunek a teraz są 2 :D

tak czy inaczej ładnie soebie pływa, glonki wpiernicza i nie ma żadnej wysypki po aklimatyzacji (w sumie aklimatyzowałem ją z 2-3 godziny więc się nie dziwię :D)

teraz rybka chowa się między skałami, a że glony je to bardzo dobrze :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra monologu dalsza część :)

po pierwsze: co to jest ??

904-002.jpg

bo zarosło mi jedną skałę i zaczyna rosnąć w przeciwnym rogu akwa :)

do tego wszystko w akwa niby OK, ale :/ wysypałem piasek i zaczął zarastać brązowym nalotem i z tego nalotu po 1 dniu zaraz wali mnóstwo powietrza :/ ogólnie z glonami nitkowatymi sobie poradziłem (10krabów, 4 ślimaki i zebra coś robią :D) ale :/ cały czas w akwarium jest pełno bąbelków powietrza :) a to od odpieniacza a to z glonów zaczyna mnie to denerwować :/

zacząłem dozować Ballinga (narazie 5x80ml według kalkulatora) efekt podskoczyło KH do 12, Ca jeszcze nie mierzyłem

jak już pisałem o reszcie obsady: porites rośnie i do tego drugi którego uznałem za straconego (widać obumarłe miejsca) zaczyna się rozrastać, tamto coś co jest na zdjęciu rośnie bardzo dobrze, dostałem w ZooFokusie grzybka który też rośnie dobrze, Zebrosoma zasów po akwa żre na umór (glony + pokarmy), krabiki wylinkują się co parę dni - wszystko jest niby dobrze tylko te glony :/ co tu z nimi zrobić ?? ma ktoś pomysła ??

a i mam na 100% takiego krabika z jakby rurówkami na pancerzyku, a skąd wiem ?? bo miał wylinkę i pancerzyk znalazłem :D ostatnio też widziałem pływająca po akwa wylinkę krewetki taką z 3mm - ciekawe czy gdzieś też się cholerstwo czai ??

a i jeszcze jedno: mam takie coś: taka rureczka jakby dżdżownica, siedzi w skale i rurkę wsuwa pod kratkę pod skałę i potem za jakiś czas to znika, ale potem znowu jest. co to może być ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc nowe foty:

http://img232.imageshack.us/img232/6416/a0012we.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/529/a0032kd.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/1498/a0055va.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/36/a0065nw.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/3623/a0073my.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/3913/a0081kz.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/787/a0131qc.jpg

po tym jak zacząłem dozować Ballinga i kalkwasser z rana akwa dojrzało - no może nie dojrzało, ale glony zniknęły w tydzień. Teraz mam gołe skały 0 glonów. Zebrosoma wpiernicza wszystko zielone i glony wyższe (te różowe) ogołociła z kulek w tydzień. teraz od Marka kupiłem kilka korali (fotki właśnie wkleiłem) i zaczyna być coraz lepiej :p

kto mi powie co to za grzybek ?? i może czy te korale co mam wymagają karmienia ?? czy narazie ich nie karmić albo może nie karmić ich wcale ??

kurcze napiszcie choć że akwa ładne, bo już mi się odechciewa pisać jak i tak nikt tego nie czyta :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne akwarium :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne.ty masz więcej korali i przestrzeni w środku.ładna skałka i chyba tesz sobie kupie jakiegoś pokaolca.myśle :) hepatusem ale.......czy t dobry pomysł.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że się podoba :p

błażej: ty masz 100L ja moje mam 160L a przestrzeni mam sporo bo wymiary to 80x50x45(3)(h) więc jest głębokie (w sensie szerokie)

pokolca polecam (znaczy nie wiem jak z pojemnością akwa) ale moja zebra jest super. na poczatku się chowała i wogóle, a teraz je z ręki i jak podchodzisz do akwa to zaraz jest przed nosem i się pokazuje :p

polecam też krabiki (takie maciupkie jak paznokieć) z ZooFokusa (po 10pln/szt przy kupnie jednego i 8pln/szt przy kupnie 10) naprawdę super wprowadziły sporo ruchu do akwa i super latają wszędzie (inne kraby 3 duże) chowają się a te latają po pasku że aż miło

teraz poluję na salariasa i na nemo (dla nemo mam grzybka i clavularię) do tego kupuję rozgwiazdę kopiącą i na tą chilę koniec życia w akwa (no może jeszcze parę miękkich i może jeden twardy :))

jak kupię rybki/korale/rozgwiazdę/cokolwiek to wkleję fotki

aaaa no i od Karola kupiłem pompę dozującą (jeszcze nie doszła) więc problem z Ca będę miał rozwiązany. Tylko pytanie czy kalkwasser można "rozrabiać" z wodą z RO ?? tak żeby odczyn zneutralizować i żeby na dolewki te 5L było nie samego kalkwasser ??

no i jak i czy wogóle karmić korale ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie jednak chyba tego hepatusa bo i tak za rok się do 500l przenosze.jeszcze teraz ukwiał symbiotyczny(znalezłem takie małe za 70 zł),jakieśjeszcze 2 sarcopytony małe bo małe zle za 20 zł warto chyba i cos twardego i tesz bedzie ładnie hehe


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj żebyś nie skończył jak smk z tym hepatusem, lepiej pomyśl o zebrasomce żółtej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błażej: po 2 dniach wylądował w kiblu :)

kub sobie taką zebrę jak ja, ewentualnie jak najmniejszego pokolca może i faktycznie żółtka (tylko takiego z 4-6cm)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do akwa dziś trafiły 2 błazenki z 3-4cm, a wcześniej korale od markL które są na fotkach a co to za korale w mojej stopce :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do mnie ukwiał symbiotyczny kupiłem za (30 zł) xseni,grzybki i jeszcze jakis gwieżdzisty


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błażej: gdzie kupiłeś ukwiała i może masz fotkę ?? bo 30PLN to baaardzo niedużo :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim ulubionym sklepi am.mójma czerwoną stupke ale były tesz z biłą.jak jakieś szczegóły to na gg


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podasz nazwe i coś więcej opiszesz o tym ukwiale??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.