Skocz do zawartości
jacekkudla

1450 litrów -projekt do oceny..

Rekomendowane odpowiedzi

Nie che zakładać nowego wątku więc tutaj dopytam o 2 rzeczy:

1. Czy w akwa 200x80x60 czyli 960litrów lepiej jest zakupić Delteca 1060 s czy K-Z medium? Czy deltec da rade w takim akwa?

2. Które oświetlenie będzie lepsze dla SPS a które ekonomiczniejsze dla kieszeni?

I. 3 x 250 HQI + 4 x 39W t5

II. 12x80W T5 ale porozsuwane po długości baniaka?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zbiornika wystarczy ci KZ S jesli nie bedize zbyt przerybiony. Oświetlenie to juz raczej kwestia gustu:)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o deltecu 1060 s da sobie rade w tym baniaku przy średnim obciążeniu?

Albo czy da sobie radę ATI BM 250?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ATI BM 250 jak i 1060s, mam BK 250 oraz KZ "M" :D Jeśli miałbym wybierać między ATI, a Deltec chyba wybrałbym jednak Delteca. Pewniejsze pompy (w sumie to raczej wirniki), nic nie trzeba przerabiać - ogólnie bardzo dobry odpieniacz. Wyżej z dostępnych na naszym rynku już tylko BK i KZ. Jeśłi obsada będzie niewielka (ryby) 1060s wystarczy. Jeśli planujesz dużą obsadę i piękne SPSy to nie radzę oszczędzać bo w efekcie końcowym będziesz kupowł 2 razy i tylko na tym stracisz.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge mniemać że w baniaku z spsami i rozsądną ilością ryb KZ M da sobie radę?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - da sobię radę :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt nabiera delikatnych rumieńców... Dziś w drodze zakupu nabyłem 2xOR 3500 i wstępnie zamówiłem stelaż i tu mam pytanko.

1. Pytanie do posiadaczy KZ Medium. Jakiej wielkości szafkę a własciwie przestrzeń w szafce musze zrobić by spokojnie obsługiwać ten odpieniacz? Musze doprecyzować projekt stelaża...

2. Czy do 2xOR 3500 wystarczy komin na 32x32, czyli na długość 2 grzebieni AM?

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę Jacku, że kolejny "tanganikowiec" próbuje swych sił w morszczyźnie.. ja też stawiam morszczaka ale o znacznie mniejszych gabarytach:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam koleżeństwo tanganikańskie :) ja szaleje zobaczymy co z tego wyjdzie :) póki co po omacku działam bo to dal mnie czarna magia, ale sympatyczni tu ludzie są więc pomagają :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od. 1.

Pisałem już to tu - w tym wątku :)

Rebciu :
Stani :

Tym odpieniaczom z gornej polki czesto wystarcza szafka o przeswicie 60 cm. Jak zrobisz 65 czy 70 cm (wewnatrz to zupelnie wystarczy), zreszta najpierw wymysl sobie jaka pojemniosc ma miec akwarium i poszukaj odpowiedniego odpieniacza. Z danych technicznych wyczytasz jaki jest wysoki i ile cm potrzeba luzu, zeby wyjac kubek do czyszczenia.

Ja bym nie był tak optymistyczny. Odpieniacz BK 250 potrzebuje do wygodnej obsługi ok. 64 cm, odpieniacz KZ rozmiar M ok. 69 cm. i tak naprawdę nie jest powiedziane, że odpieniacz musi być najwyższym elementem systemu. U mnie np. filterek na kamienie Zeo ma 73 cm, a reaktor wapienny ok. 84 cm.

Od. 2.

Moim zdaniem wystarczy - najwyżej kila ząbków usuniecz i będzie cacy. Ja mam dwie pompy Deltec (te najmniejsze) i grzebień długości ok. 50 cm.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim kominie zmieszczą się zrzut wody (40-ka) rewizja (40-ka) i 2 powroty (25-ki) i czy to dobre wymiary hydrauliki??


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oświetlenie to ja jestem zwolennikuem łączenia HQI i T5

jeśli o pompy to niewiele więcej niż odpieniacz przerobi


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania do odpalenia baniaka idą do przodu i tak:

1. Stelaż 200x80wys/73szer zespawany czeka na pomalowanie i wniesienie do domu :)

2. 2 pompy obiegowe zakupione - OR3500

3. Cyrkulacja zakupiona - 2x tunze 6201 :)

4. Ceramika zamówiona u balona, się ma niedługo robić :)

Jak zaczne coś w salonie zmieniać pod kątem nowego baniaka to nie omieszkam założyć nowego wątku i opisywać krok po kroku zakładanie solniczki :)

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.