Skocz do zawartości
slawomirdyl

LED zamiast HQI ????

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro powinienem być - ale dopiero po południu.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kivi

Dzięki za namiary Bartka faktycznie jak sobie z nim porozmawiałem

to moja wizja przestaje być opłacalna jest to dobry projekt

na dwa trzy lata ale cena już nie jest atrakcyjna, diody kończą się

za kilka lat wchodzi nowa technologia

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawomirdyl - piszesz "diody kończą się

za kilka lat wchodzi nowa technologia" co miałeś na myśli? może światło plazmowe?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo polecam ta strone..

http://www.advancedaquarist.com/2006/1/lines

Następne oczywiście

Plasma bulbs :-)

http://www.treehugger.com/files/2008/04/luxim-plasma-lifi-light-bulb-led-cfl.php

http://www.lamptech.co.uk/Spec%20Sheets/Sulphur.htm

Więc ja to bym sie za mocno nie nastawiał że poużywamy te LED'y 10lat :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawku ja bede miec 210W samych ledow za jakies 200 dolarow, plus 180 dolcow za wysylke UPSem. ale nie waty sie licza tylko lumeny, gdzie u mnie ma byc 100W 10KK - 7500 lumenow + 110W niebieskich LED cos kolo 4000 Lumenpw, nie pamietam dokladnie. i wszystko w obudowie z zasilaczem.

ale poki co jeszcze poczekam bo cienko u mnie z kasa na eksperymenty

Przemku - masz pole do popisu, prowadzisz duza firme jak na ten rynek, wiec dalbys rade sciagnac takie lampy z chin w wiekszej ilosci i po lepszej cenie, dobrze bys na nich zarobil, chyba ze Ci w odwecie ATI, Aquamedic i inni przestana dostarczac towary...


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się lampami plazmowymi - niestety w interesujących morszczaków temp. barowowych najmniejsze były modele 700W, które należy zawiesić min. 5m nad oświetlaną powierzchnią. Cenowo odstają bardzo mocno - trzeba poczekać.

Co do LEDów w odpowiednich barwach i cenach - naprawdę proszę o cierpliwość kilka tygodni.

Nie chciałbym sprzedawać czegoś czego nie sprawdzę na sobie.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, to swietnie, ze cos robisz w tym temacie. jeszcze jakby cena byla taka zeby sie samemu nie opylalo z chin sciagac to bedzie rewelka:)


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi właśnie tak

plazma

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek ma rację

Ma sklep i to dobry !!! "to nie jest reklama"

Sam czekam na próby z LED-ami jest to nowe doświadczenie

buduję sam taką lampę więc każda informacja mnie

interesuje

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witul, jak ściągniesz parę razy z chin to nie będzie ci się opłacało ściągać w detalu.

Każdy liczy cenę w momencie kiedy nie płaci cła mimo iż ustawa sama cie do tego obliguje,

ale uwierz mi że za którymś razem w końcu Celnik się odezwie i przy odbiorze przesyłki poprosi o oclenie wg. stawek za elektronikę :-) wtedy nie będzie się już opłacało ściągać samemu 10 ledów doliczając do tego cło.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już o tym na forum.

pisałem wyżej - nie odpowiada temp barwowa - i odelgłość od oświetlanego przedmiotu - w przypadku tej bańki jest to minimum 100cm.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że zainteresowanie ledami cięgle rośnie i dobrze, właśnie skończyłem własny 3W niebieski moduł do oświetlenia nocnego (moonlight). dzisiaj zamontowałem 8szt swoich modułów (łącznie 24W) nad nowym nano aquaela efekt jest taki, że dwie topowe akteniczne T5-ątki wylądowały w koszu na śmiecie. Nie dorównywały diodom w niczym ciemniej świeciły, bardziej (dużo bardziej grzały) no i nie ma tych superowych refleksów, nie mówiąc już o różnicy w wybarwieniu korali.

Fotki akwa niebawem dzisiaj fotka modułu

led.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosnie rosnie,

wczoraj odebralem ledy mocy i radiator do oswietlenia pico rafki. Niech bedzie :-)

Teraz tylko zrobie regulowany zasilacz co by sie ladnie zapalal i gasil.

No i fajne ze od razu robi sie oswietlenie nocne .... wystarczy wygasic biale i czesciowo niebieskie


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze dziala, od razu wiadomo bylo, ze firmom akwarystycznym neiu po drodze do ledow i ze trzeba je robic samemu. nadzieja w Przemku, ze sciagnie tego kontener i wybawi akwarystyczna spolecznosc :)


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że koledzy mnie wyprzedzili ja czekam na swoje :ED-y

Virdis ------------------ opowiadaj co to za siody, skąd

i po ile ??????????????????


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek

kiedy będziesz miał te ledy ???


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek w kinie imax w Wawie będzie premiera filmu 3D o rafie koralowej, dla aquaela na tą okazje robimy dwie nanorafy z których jedna będzie oświetlona moimi modułami, druga T5-atkami dla porównamia. Jak ktoś jest z Wawy zapraszam można zobaczyć jak to działa, a przy okazji może warto obejrzeć filmik?

Za około dwa do trzech tygodni będę miał gotową zupełnie funkcjonalną 24 watową lampę zamiennik dla T5 24W w kolorze niebieskim takim jam moonlight, białą jakieś 10000-12000K i lazurową takie zielonkawo-granatowe światło.

Jak na mój gust czas królowania T5ątek i żarników jest policzony:)

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viridis

Mów o której ten film i gdzie jest to kino

przyjadę z Gdańska


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj tj.14.04.2009 premiera filmu o którym pisałem wyżej może zostać przełożona ze względu na żałobę narodową.

czego wcześniej nie wiedziałem zaproszenia na premierę zostały już wyczerpane.

Ekspozycja z akwariami będzie do obejrzenia co najmniej do soboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viridis

Zrób zdjęcia oświetleń i daj je na foróm

z opisem co zastosowano i jaką moc lub

ile Lumenów

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.