Skocz do zawartości
limerick199

Moje pierwsze morskie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

moze zabic sie o szybe nie zabije, to nie hepatus heh :) ale jak widze cos takiego to od razu mysle o welonkach w kulach czy bojownikach w kubkach plastikowych. Zwierzak predzej czy pozniej zacznie sie meczyc, szkoda go bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lizard u mnie nie raz walnela glowa w szybe bo nie zdazyła wyhamować.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze lezka mi sie w oku kreci jak to widze,tak wygladalo tez moje na poczatku,niestety potem przychodza rozne plagi,gloniska snia sie po nocach :):)

Ale gratuluje wygladu,chociaz zastanawiam sie jak to wogole funkcjonuje w 3 tygodniach,walnoles przekladke z dzialajacego juz zbiornika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK polowe wody mam ze sklepu Akwarystycznego a polowe swoja :) jakos wszystko sie kreci i wszystko rosnie

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Lizard

Wyglada calkiem dobrze i nic sie nie dzieje

Mart sie o swoje bo niepotrzebie sobie robisz zmartwienia

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium jest b.ladne, widac, ze przemyslales ulozenie skaly, ktore teraz odwzorowuje czesc urwiska:)

jesli pokolec podrosnie, pomysl o wiekszym zbiorniku, o ile jeszcze o tym nie myslisz, akwarystyka morska potrafi niezle wciagnac, ja juz chodze po domu i zastanawiam sie, gdzie umiejscowic 2gi zbiornik, oczywiscie wiekszy, ale poki jestem u rodzicow, to chyba bedzie to niemozliwe :)

sukcesow zycze!

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Lizard

Z akwarystyka mam do czynienia od ok 7 lat zaczalem od 50 litrow a skonczylem na 350 litrach slodkowodnego akwarium z Pyszczakami ale to bylo w Polsce

Teraz tutaj w Irlandii mam 180L z pyszczakami i 90L morskie

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktos mi powie jak to jest z tym czyszczeniem dna ???

Czysci sie go co jakis czas odmulaczem czy wogole sie go nie dotyka i nie ingeruje w to co jest na dnie??

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odmulilem dno,woda byla brazowa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Ja ostatnio odmulilem dno,woda byla brazowa.

ile cm piasku masz na dnie?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 do 5cm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAM Keaków zamówiłem dzisiaj od francuzów skałę do podbudowy zobaczymy czy się nadaje

ale myślę że podjeć tam i sam się zorientuj co mają sam jestem ciekawy

pozdrawiam

Sławomir Dyl


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z akwa słodkowodnego ni jak się mają do morszczyzny. Inna dziedzina inne wymagania. Jak kolego potrafisz wpuścić żółtka to tak małego zbiornika to chyba pomyliłeś zainteresowania. Żółtek to nie bojownik chociaż wszystkich którzy trzymają te ryby w kubeczkach też bym wsadził do tych kubków i trzymał do maturalnego zejścia. Łapy opadają.


zbiornik 750, sump 350, 80kg żywej skały, i cała potrzebna reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~mir

Mozesz pisac co chcesz i co uwazasz dobrze wiem ze mam za male akwarium i ze zoltek potrzebuje wiecej miejsca ale bardzo chcialem miec ta rybke u siebie bardzo dobrze sie chowa i swietnie sie czuje nie mam z nia problemow. Ciekaw jestem jedynie ile kolega siedzi w akwarystyce i ile ma z tym do czynienie na codzien :)

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
limerick199 :

~mir

Mozesz pisac co chcesz i co uwazasz dobrze wiem ze mam za male akwarium i ze zoltek potrzebuje wiecej miejsca ale bardzo chcialem miec ta rybke u siebie bardzo dobrze sie chowa i swietnie sie czuje nie mam z nia problemow. Ciekaw jestem jedynie ile kolega siedzi w akwarystyce i ile ma z tym do czynienie na codzien :)

Pozdrawiam

Nikomu tlumaczyc sie nie musisz,jest to twoja decyzja i twoja ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam krzynke, jezeli ta Tridacna przezyje kilka miesiecy.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaklad przyjety :) zobaczymy :clapping data kiedy ja zakupilem jest taka sama jak data dodania zdjecia :) Mam nadzieje ze nic sie jej nie stanie :)

Pozdawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limerick ten clam jest bardzo trudny w chodowli,wszystkie gatunki crocea,maxima sa problematyczne ,latwiejsze w utrzymaniu to gatunki derasa,squamosa,hipopus,na reef central masz osobny dzial dla clamow,radze sie zapoznac z tematem,ten Twoj clam najlepiej by sie mial pod Hqi,albo duzo t5 w tym akwarium -5 swietlowek 24w t5,nie kladz go na piasku,umiesc go na skale -przytwierdzi sie bisiorem,ten gatunek atakuja wieloszczety,ogladnij clama w nocy czy nie ma slimakow od spodu piramid snails,na wszelki wypadek wyszoruj go szczoteczka w morskiej wodzie w osobnym pudelku,co do korali nie foto ,ktore masz u gory z lewej strony Nepthea sp,to zapoznaj sie z postami Merriq,ktora jest absolutnym fachowcem od nie foto,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`lolek

Dziekuje za informacje

Clam jest na skale caly czas nie ma slimakow i jest czysty wiem ze jest to trudniejsza muszla w utrzumaniu ale chcialem ja miec u siebie bo mi sie bardzo podobala co do Napthea to rosnie sobie zdrowo i nic jej nie dolega Sliczne ma kolory i zawsze jest rozwinieta

Dziekuje za rady i jesli jeszcze jakies spostrzezenia to prosze o wiecej

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jej zaszkodzic zbyt slabe oswietlenie lub zla barwa, zbyt wysokie temperatury (30° jest chyba granica), za duzo lub za malo elementow sladowych, za malo pozywienia, jakies zatrucia, skubiace ryby, bakterie i pewnie inne katastrofy.

Nie bedzie latwo, ale trzymam kciuki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.