Skocz do zawartości
limerick199

Moje pierwsze morskie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium ma 3 tygodnie

Zbiornik 90 L

Oswietlenie T5 110 W

External Filter- wklad- Bioball,RowaPhos,Ceramic

Cyrkulacja 3 x 720 L/H - pompka cyrkulacyjna Orca

Odpieniacz do akwa 800L :) - mniejszego nie bylo a potrzebowalem na JUZ

Zywa Skala ok 17 - 19 KG

Wiecej fotek zamieszcze troszke pozniej

Prosze o wyrozumialosc i opinie jest to moje pierwsze arwarium :D

3720-dscf1804male.jpg


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie HQI miękkie naświetla.

@Limerick- mi akwarium się bardzo podoba, jest czyste i takie przyjemne dla oka, ładne kolorki i fajna barwa światła:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo moze nie za dobre bo troszke slabe 4 x 15w ale zapomnialem dodac 4 x 15w wraz z odblysnikami :)

W bliskiej przyszlosci cos napewno zmienie

~ olekszwarc dziekuje za opinie :D

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa fajne :) ale ten żółtek w 90l... mała przesada... ja się martwię że mój w 375l ma mało miejsca do pływania


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i 3 tygodnie.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na diabla ten Fluval?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w tym diabelskim Fluvalu?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis filterek na poczatek musi byc wiec zaczalem od takiego uwazam go za dosc dobry na poczatek. W slodkowodnym akwa zawsze uzywalem takich filtrow + zewnetrzne i jestem z nich bardzo zadowolony wiec i do morskiego takiego urzylem jak narazie sprawuje sie b.dobrze


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej po trzech tygodniach jest trudno ocenic, czy filterek sie dobrze sprawuje :)

Czym go wypelniles i co ma filtrowac?

Rozumiem, ze akwarium nie ma sumpa?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Limerick199,to co jest dobre w akwarystyce słodkowodnej,niekoniecznie sprawdza się w zbiorniku morskim,a taki Fluval jakiego używasz napewno nie...

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec prosze o porade jaki filtr do tego Akwarium i jakie wklady domniewam ze najlepiej zewnetrzny

czekam na propozycje

Mieszkam w Irlandii i jestem ograniczony kilkoma jedynie markami filtrow Fluwal i AguaOne

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala i odpieniacz wystarcza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy internetowe owszem istnieja ale jakby filtr padl to nie widze sensu latania z nim do Polski wiec musze kupic tutaj bo jesli sie zepsuje tego samego dnia dostaje nowy . Wiec prosze o jakies "dobre propozycje"

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moj poprzedni post.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Lizard Ty mnie nie rozumiesz

Ok dajmy na to ze kupie filtr w sklepie internetowym filtr mi podnie i zostaje bez filtra i czekam min 2 tygodnie na zamiane wiec dla mnie to nie ma sensu. Filtr chce kupic w sklepie normalnym zoologicznym i jesli mi cos sie z nim stanie odnosze go do sklepu i w tym samym momencie dostaje taki sam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezei chodzi o filtr to raczej zaden. Gdybys mial sump to na splywie mogbys umiescic troche waty i wymieniac co no drugi trzeci dzien. Na razie swietnie sie sprawuje bo fitruje wode w sposob przyjemny da oka,ale zapewniamy Cie ze bedzie on zrodlem NO3,PO4.

Jedynie co mi przychodzi do gowy w takim akwarium to fitr z zestawu Tunze nano-pack. Absorbery do srodka, zalatwi tez problem z filmem na powierzchni i przy takim rozmiarze akwarium bedzie super robil za cyrkulacje.

PS.Sam mam eheima 2329-84 morska wersja "wet and dry" na akwarium 600 litrow i lezy w szafie, czeka na slodkie,albo sprzedaz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Peniek

Wlasnie mialem pisac ale musialem odpisac na Lizarda post

Czyli wg Ciebie filtr jest mi zbedny wystarczy zywa skala i ten odpieniacz co mam

Odpieniacz mam zalozony ogromny - przystosowany do akwarium 800L wiec troszke go jest i ladnie sobie pracuje :)

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie i już tam pływa żułty? no szybko! ja to dopiero wpuściłe po 2 miechach.


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~polo

Plywa i bardzo dobrze sie czuje je strasznie łapczywie i 3 razy dziennie - mrozona artemia + Mysis + czosnek


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@limerick199 dokladnie wystarczy zywa skala i odpieniacz,a z tym Zoltkiem to przegioles,ta ryba sie strasznie meczy,to jest pokolec,a one lubia se poplywac,a u Ciebie poprostu nie ma gdzie.Predzej czy pozniej zabije sie o szybe,ja sam juz widze ze w moim akwarium jest za malo miejsca dla tej rybki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.