Skocz do zawartości
limerick199

Moje pierwsze morskie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Clam jest dosc wysoko polozony na skale wiec swiatlo chyba bedzie miala dobre co do zywienia co tydzien podaje RedSea Calcium +3 Supplement co dwa tygodnie Prodibio Reef Booster

Ryby jej nie skubia a temp mam 27' zasolenie trzymam troche mniejsze 1021 zeby rybki czyly sie lepiej

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne swiatelko!

Troche nie zrozumialem tego, dlaczego rybki mialyby sie lepiej czuc w zmniejszonym zasoleniu. Od milionow lat plywaly w normalnym i przezyly do dzisiaj.:) Nie bedziesz mial korali?

Najwazniejsze, zeby zasolenie bylo odpowiednie i niezmienne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam mniejsze zasolenie a zeby zapobiec na przyszlosc zorwojowi roznych pasozytow m.in. ospy i wiem ze jesli jest mniejsze zalolenie byba czyje sie lepiej ktos kiedys pisal na forum chyba nawet Seb sie wypowiadal ze jest to troszke lepsze. Koralowce mam przerozne miekkie twarde i jak narazie wszystko sie dobrze kreci :)

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerick, proszę mnie tu wrogiej propagandy nie uprawiać, nie ja pisałem o niskim zasoleniu :) gdyby tak było, nie trzymalbym 1,025 :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co - warto bylo zakladac?:):)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Stawiam krzynke, jezeli ta Tridacna przezyje kilka miesiecy.:)

A poproszę o fotkę tak z ciekawości czy jeszcze żyje i w jakim jest stanie :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,no,no coraz ladniej:clapping jeszcze zbiornik musisz powiekszyc bo niedlugo miejsca Ci braknie:waving


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerick199, napisz coś o swoich niefoto, jak się nimi opiekujesz (żarcie, suplementy) oraz jak parametry wody. Porównując obecne zdjęcia z tymi sprzed miesiąca mam wrażenie, że gąbka (jeśli to faktycznie gąbka) zaczyna się "zapychać". Nie można do tego dopuścić, bo grozi to martwicą. Postaraj się ustawić ją w silniejszym prądzie, aby miała szansę sama się oczyszczać jeśli to nie pomoże to musisz jej pomóc pozbyć się syfu. Widzę też, że kombinujesz z Chilli. Dobrze, że jest w cieniu. Pamiętaj, że one też preferują dość silny prąd wody. Napisz jak kondycja Blueberry oraz tego pomarańczowego miękkiego korala ustawionego dość wysoko (mam wrażenie, że to Scleronephthya, jeśli tak to czy nie przeszkadza jej dość mocne światło?).

Pozdrawiam

Hubert


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim aparatem robisz foty?:)


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Hubert

Parametry wody nie sa za idealne pewnie sie zaraz spotkam z wielka krytyka ale mam to gdzies bo wg mnie wszystko sie dobrze rozwija i zyje sobie dobrze

NO3 30 czasem dochodzi do 50

NO2 0,2

PO4 0,2

NH3 0.25

CA 480

PH 8,4

Suplementy jakie dodaje to

Coral Grow red Sea raz w tygodniu

Prodibio BioDigest

Prodibio Bioptrim

Prodibio Reef Booster raz na 2 tygodnie

Vodka codzienie zaczynam juz po 1 ml dzienie

Chyba to wszystko

A co do gabki to masz raczje troszke obrosla ale zaczyna puszczac nowe koncowki zamierzalem ja przeczyscic szczoteczka do zebow ale widze ze wszystko z nia oki bo rosnie :)

Scleronephthya czasem tylko sie schowa na jeden dzien moze raz w tygodniu ale tak to praktycznie nonstop jest rozwinieta

Pozdrawiam

Proszę nie pisać postów jeden pod drugim tylko używać opcji "edytuj"

edit.~Lizard

Mialem juz taka na samym poczatku jest na co popatrzec ale jakos mi osobiscie sie nie podoba

Pozdrawiam

edit.~Milek

Siema a jakis taki Fuji S6500fd

Dodaj jakies nowe fotki do swojej galerii po ostatnich zakupach chce zobaczyc jak moje podopieczne sie u Ciebie maja


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
limerick199 :

A co do gabki to masz raczje troszke obrosla ale zaczyna puszczac nowe koncowki zamierzalem ja przeczyscic szczoteczka do zebow ale widze ze wszystko z nia oki bo rosnie :)

możesz pomóc tej gąbce, napewno nie zaszkodzi, bo mimo, że jest piękna, bez glutów będzie jeszcze ładniejsza :) Poza tym zmniejszysz ryzyko powstania jakiegoś ogniska martwicy.

limerick199 :

Scleronephthya czasem tylko sie schowa na jeden dzien moze raz w tygodniu ale tak to praktycznie nonstop jest rozwinieta

miękasy już tak mają, że co jakiś czas muszą walnąć focha, czasami trwa to dłużej niż jeden dzień :) Sclero to śliczne zwierzaki, sam mam kilka sztuk, i muszę przyznać, że potrafi to to zjeść :)

Pozdrawiam

Hubert


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Hubert

W jakim miejscu mam polozyc Blueberry??? jakie jest najlepsze?? zacienione czy w pelnym swietle duza czy mala cyrkulacja ??

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując swoje Blueberry zauważyłem, że nie można generalizować ich wymagań. Wygląda na to, że wszystko zależy od cech osobniczych, prawdopodobnie chodzi o to skąd pochodzi dana szczepka. Z moich 3 jagód każda stoi w innym miejscu, w innym prądzie, ale wszystkie raczej nisko. Moim światło, nawet tak słabe (48 W), nie służy. Musisz popróbować różnych ustawień, a koral sam Ci pokaże gdzie czuje się najlepiej. W dobrych warunkach na polipy długo nie trzeba czekać :clowning, nawet jeśli koralowiec wydaje się już "jedną nogą" na "wielkiej rafie". Choć mimo polipowania przypatrz się, czy pobiera pokarm. Gdzieś już pisałem o tym jak najstarsza moja szczepka mimo, jak mi się zdawało, odpowiedniego polipowania bardzo anemicznie zwijała pokarm do otworu gębowego do tego stopnia, że większość poprostu jej się wymykała. Dopiero przestawienie zwierzaka w silniejszy prąd sprawiło, że polipy reagowały błyskawicznie i skutecznie.

Blueberry słyną z tego, że ciężko im dogodzić ale jakimś cudem u mnie trzymają się, a nawet rosną :) Najstarsza jest u mnie od ok. 11 miesięcy, a najmłodsza 9. Piękny koral i wymaga dużo uwagi ale obserwacja ich to czysta przyjemność :D

Napisz proszę jak często w ciągu dnia karmisz niefoto.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LiZaRd :

Polecam ta małż

Electric Flame Scallop

robi piorunujace wrazenie :clowning

Witam czytałam na forum, że bardzo ciężko wykarmić tą małż, jak długo ją masz u siebie?? Nie masz z nią problemów?

pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.