Skocz do zawartości
limerick199

Moje pierwsze morskie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

~Hubert

niestety jestem troszke zajetym czlowiekiem i nie mam czasu na zbyt wiele i jestem ograniczony do karmienia raz dziennie pod wieczor po skonczonej pracy. a podaje tylko MYSIS no i reef booster mikroelementy

Pozdrawiam

~Madziorm

mialem ja przez dluzszy czas ale odnioslem ja do sklepu bo zmienilem wystuj i nie bylo dla niej miejsca moja miala skednice ok 4 -5 cm

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S

~Hubert

ale miales wczesniej silniejsze swiatlo i czy dobrze sie czuly Blueberry w takim swietle?

Ja u siebie na 90L mam 110W

Pozdrawiam

Sorry ze nie w tym samym Poscie


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myssis jest dość gruba jak na gorgonie i nephthya'e więc myślę, że je blenderujesz ale to i tak mało urozmaicony pokarm. Warto byłoby zadobyć drobniejsze mrożonki jak np. wrotka, moina, oczlik/cyklop, czerwony plankton, jaja krabów/homara, dodatkowo coś z Fauna Marin dla niefoto.

Moja pierwsza Blueberry trafiła do baniaka z SPS'ami więc światła było jak dla niej o wiele za dużo. Z tego powodu trafiła w sam róg akwa, na dno, gdzie skały dawały jej cień (potem się okazało, że również ze względu na cyrkulację to miejsce dla niej to strzał w 10). Mimo wszystko zaraz po zapaleniu się HQI koralowiec na jakiś czas się zamykał ale po kilkudziesięciu minutach znowu był otwarty. Przy szukaniu odpowiedniego miejsca dla drugiej jagody próbowałem ją ustawiać na skałach w połowie wysokości baniaka ale gorgonia nie otwierała się w ogóle. Tak więc dwie stoją na piachu, a dopiero trzecia trafiła na skałę ale to już po całkowitym przejściu na niefoto i ograniczeniu światła z 246 W na 48 W.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Hubert

Mam pytanko :clowning Jakie oswietlenie i cyrkulacja dla korali twardych ? Czy mozesz mi cos podpowiedziec?

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Limerick199,

tak na wstępie chciałbym Cię przestrzec przed miksem twarde + niefoto. To nie wypali. Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji/wyglądzie Twoich podopiecznych, to w takim układzie zawsze coś będzie nie tak. Sam przechodziłem przez to i wiem, że czeka Cię decyzja albo w jedną, albo w drugą stronę.

Porównaj sobie warunki jakie musimy zapewnić ww. grupom korali:

1. piękne sps'y = bardzo czysta woda, mocne światło, karmienie np. 2 razy w tygodniu, odpowiednie poziomy Ca, Mg, kH

2. zdrowe niefoto = czysta woda to marzenie :clowning przez karmienie nawet kilka razy DZIENNIE, słabe światło aby nie stresować niefotogenicznych, preferowany laminarny przepływ wody, żarcie wzbogacane o tłuszcze i cukry.

Zrobisz dobrze niefoto - sps'y w najlepszym wypadku zbrązowieją, w gorszym zabiją je skoki PO4, NO3.

Skupisz się na sps'ach - niefoto nie będą się otwierać/pompować, czyli nie będą jeść, a resztę można sobie wyobrazić.

A i jeszcze jedno, porównując akwa sps'owe i niefoto, przy tym pierwszym odpoczywałem, przy drugim zapierd...lam :)

Odpowiadając na Twoje pytanie, mi przy sps'ach podobało się światło z HQI (np. BLV 14000 K) wzbogacone o T5 (ATI Blue Plus, Blue Specjal, Aktinic). Watt'ów masz w cholere więc reszta to Twoje preferencje co do barwy światła. Najlepsza cyrkulacja to taka, przy której nie ma w baniaku martwych stref. U jenych sprawdza się x30 baniak, u mnie dobrze jest dopiero przy x40, a są tacy co mają jeszcze więcej.

Pozdrawiam


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz dodaj fotke ogolna calego akwa :goofy pozdro to zblizenie rozgwiazdy wyglada super


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa po okolo 5 miesiacach wciaz wszystko zyje i ma sie dobrze ale jest za malo miejsca na wszystko wiec planuje w tym tygodniu przeniesc wszystko do 180 L w ktorym to oto wciaz plywaja Tropheusy. Mam zamiar zamienic zbiorniki tzn pyszczaki do 90 L a morskie do 180 L wyszystko w jeden dzien

Czego powinienem uniknac a co powinienem zrobic ??

3720-dscf2247m.jpg


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,no niezle wyglada,ciekawe jak bedzie wygladalo 180l i co w sklepie zostawisz:clowning


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
limerick199 :

Czego powinienem uniknac a co powinienem zrobic ??

Najlepiej by było jak byś uniknął "podniesienia" komfortu życia swoim Tropheusom , te ryby już w 180L nie mają za kolorowo ...

Zostaw je w tym co masz lub po prostu oddaj/sprzedaj ale na Boga nie przenoś ich do 90 L !

P.S. Potraktuj moje słowa jako zachętę do zakupu nowego , ponad 200L zbiornika na słoną wodę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Milek

w sklepie pustki zostana jak juz wszystko przeloze to nie bedzie co sprzedawac sklep bede mial w domu

Pozdrawiam


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zamiast do sklepu bede jezdzil do Ciebie,moze jakies lepsze ceny dasz,bo w sklepie to juz przesadzaja:clowning


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaz jak to teraz wyglada:strutin


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na lepsze :)

Zbiornik 180L sump 60L T5 220W cyrkulacja 2 x 2400L/H

Wet and Dry External Filter 50KG Live Rock 30Kg Live Sand

3720-dscf2253nowe.jpg

3720-dscf2252nowe.jpg

Co sadzicie ????


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,no SUPER:clapping

Ciekawe jak bedzie wygladac za jakis czas??:)


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pokolce w 180l:clowning.Szkoda gadac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nowych fotek

Jak komus sie nie podoba niech glupio nie pisze jest to moje i WOLNOC TOMKU W SWOIM DOMKU!!!!!!!!!!

3720-dscf2255pomarancze.jpg

3720-dscf2259kiwi.jpg

3720-dscf2263hammer.jpg

3720-dscf2269 skrzydelko.jpg

MOJA SLICZNOTKA :)

3720-dscf2270 500.jpg

3720-dscf2272pinnaple.jpg

3720-dscf2274 gerwazy.jpg

Gerwazy :)

3720-dscf2280zak.jpg

Zakochana para

3720-dscf2282zak2.jpg

Zakochana para cd :)


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.