Skocz do zawartości
polo

czerwoany atak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę co z TYM robić. Szorowałem skałę, wpóściłem ślizga - bo wyczytałem że będzię mógł to zjeść ale nic, usuwałem mechanicznie. a tu jedna kępka później druga, kawał skały porośnięty...:)

poniżej fotki2710-20090319673.jpg,2710-20090319674.jpg


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska woda. Pogadaj z Synkiem - on kiedyś miał dość tego "różu" :):D:D Z tego co kojarzę pomogło poprawienie parametrów wody.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu co masz na myśli "kiepska woda"?


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciach glony pięknie wręcz "kwitną" czyli w wodzie znajduje dla nich bardzo dużo substancji odżywczych - to miałem na myśli :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry:

po4 0,1 mg/l

kh 9

ph 8.1

ca 400

myślisz że za dużo papu daje???


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polo

Sam wiesz, ze wartosc PO4 czesto zalezy od jakosci testu.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co fakt to fakt. filtry ro miałem wymieniane, żywice też. przgonić wodę przez absorber?


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował absorber, ograniczył karmienie i ogólnie zastanowił się co można poprawić z filtracyją


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki. za miesiąc czeka mnie przeprowadzka do większego zbiornika z sumpem (nareszcie!!!) więc tam filtracja będzię leeepsza. a tu skała i odpieniek:) absorber do boju!!! dziękuję Rebciu, no i Staniemu. jeżeli coś komuś przyjdzie do głowy to proszę


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może wpierw od identyfikacji. Jest to wrangelia argus. Na zagranicznych forach pisze że występuje w różnych warunkach. Nawet gdy są wzorcowe parametry wody. Nie chcę prorokować ale wymiana prefiltrów, DI nic nie da, -ale wymienić nie zaszkodzi. Podnoszenie kh, zmiana soli na jeszcze lepszą, wymiana świetlówek, wywalenie piasku, zaciemnianie całkowite na kilka dni nic nie da. Nie wiadomo co wpływa na to że u niektórych po czasie ten glon zniknął, a potrafi naprawdę wiele miesięcy zatruwać nam życie. Nawet zmiana odpieniaczy na bardziej wydajniejsze raczej nie pomoże. Czymś się żywi ten glon, tylko jeszcze nie wiadomo czym. Nie jest to regułą, ale wcina to salarias fasciatus, prawdopodobnie acanthurus lineatus, dolabella, i na pewno odmiana ślimaków mexican turbo (- u nas nie są dostępne). W każdym razie przyrost tego glonu jest duży, więc na pewno trzeba by kilka osobników które połakomią się na ten kąsek. Ciężko jest usunąć mechanicznie ten glon. Szczotkowanie nie pomaga. (no chyba że wydrapać szczotką drucianą do gołej skały- :) oczywiście w osobnym pojemniku i wypłukać aby nie rozsiać go na cały zbiornik). Możesz zastosować bakterie prodibio bo widzę że masz też inne glony. Więc będziesz miał ciężki orzech do zgryzienia.

Napisz o wynikach walki, bo jest to bardzo rzadko spotykane pieroństwo.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... nie są takie rzadkie. Sam kiedyś miałem "wykwit" przy lekkim załamaniu systemu. Po popracowaniu nad jakością wody glony te znikneły.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikel dziękuję za wyczerpujące ale nie wesołe wieści. Salarias fasciatusa nabyłem ale póki co nie interesuje się tym zielskiem. Acanthurus lineatus nie wchodzi w grę:). Coś będę myślał:D


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu. Absorber już chodzi. Zobaczymy


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie ten glon, jedza go kraby ( po miesiecznej diecie w sumpie), lineatus, hepatus i żóltek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big ben jakieś specjalne te kraby???


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :) mam Calcinus elegans ,Calcinus laevimanus, Clibanarius signatus czyli najzwyklejsze pustelniki , trafily do sumpa bo wywracaly szczepki, z czasem pojawil sie glon i zarósł prawie caly zbiornik wiec poprzyklejalem szczepki i przenioslem kraby do gł, zbiornika i głonu zaczelo ubywać ,nastepnie doszly ryby w/w i juz prawie go nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świetnie sobie radzi z tym glonem dolabella.Trzeba tylko pamiętać o zabezpieczeniu pomp(Pierwszy ślimaczek nie przeżył przechadzki po marei w wersji fabrycznej)


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.