Skocz do zawartości
Marx

[ENG] nano konkurs

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że jest limit pojemności akwa 20 galonów (ok 75 litrów) - ale w końcu to ma być nano.

Fajny pomysł w sumie - dodałem do ulubionych bede sledził od 1 marca

juz widze ze jest sporo chetnych


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki - skoro moje akwa od kwarantanny stoi puste a ja lubie wyzwaniam więc zapisałem się do Nano Reef Buildoff 2005 jako jeden z (jak na razie) 24 uczestników.

http://www.reefs.org/phpBB2/viewtopic.php?t=64468

na poczatek musze wystrugac odpieniacz do tych ogromnych ...15L - juz w dziale DIY wrze praca nad tym

następpnie potrzebuje oświetlenia - probuje sciagnac z ebaya swietlówke power compact 18W 50/50 (aktynika/10000K) ale nikt nie wysyła poza USA. Ma ktos jakieś adresy sklepów w USA albo w Europie które mają takie świetlówki i wysyłają do Polski? Aquamaniac, swirlej - nie ma u was czegoś takiego? Może coś w Berlinie - czasami bywam to mogłbym kupić.

No i aquamaniac - jako że masz najmniejszą nano na forum, więc będę potrzebował twojej pomocy żeby dac radę tym 15L - dzięki z góry za pomoc :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A owszem, mozna w Niemczech kupic. http://www.hobbyriff.de/shop --> Nanoriff Special --> Nano Beleuchtung --> A tutaj raj na ziemi dla nanorafowca :D jest wsyzstko, looknij na T5 Power Compact, najmniejsza ma 18W i ,jest tez w wersji 50/50 dzienna do aktynicznej ale najmniejsza 40cm i 36W wiec troche chyba za duza.

Nie wiem, czy najtaniej nie bedzie 11W PC 6500K + 9W niebieska L-67. Obie kosztuja u nas 6-10 euro


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sa tez T5 nawet 4W i 13,6 cm.!!! 6500, 10000 i Coral Blue :D No no, super, jest extra, w koncu oswietlenie do nano jakie chcesz!!!! 4W, 6W, 8W ojej, no to teraz sobie zrobie oswietlenie :D Musialo sie niedawno pojawic, nowosc w Niemczech, i ceny calkiem znosne :D No to bedzie boom na nano rafy :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juhu! W koncu! Ja stawiam chyba zonie 10 literkow, 2x4W T5 10000K i aktyniczna :D :D :D filtr i moze grzalka, widzialem takie malutkie gdzies, i

kamyk z jakimis zoanthusami, yellow polips, troche glonow i dwa pustelniki :D i nano na biurko jak sie patrzy :D

Do tej pory brak odpowiediego owietlenia mnie tylko wstrzymywal ale teraz leceeeeee!!!! Ale extra, nowy wymiar nano, zupelnie nowe mozliwosci, w koncu!!! :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK, tylko bedziesz musia pilnowac podmian w takim maluchu, 2xtyg. nie ma zmiluj. Ja zmieniam twardo regularnie 2xtyg. i korale pod aktynika swieca az bola oczy. Moze to tez plankton, dostaja Kenta od pewnego czasu, bardzo dobrze im robi. SPS-y za to ledwie ledwie swieca po aktynika ale generalnie wygadaj super, pokazuja duuuuuzo nowych wierzcholokow wzrostu. Jednak czeste podmianki to jest to, na razie nie widze zadnych minusow.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hola hola - poczekaj do jutra rana - nie biegnij tam już teraz w nocy pod ten sklep :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie 6W T5 21cm niezłe - ale chyba ich tez nie zmieszcze

Jednyne wyjście dla mnie to Power Compact 18W 50/50 lub 1x11W 10000K + 1x9W aktynika - tylko to tam wpasuje

masz jeszcze moze jakies adresy gdzie by coś takiego znalezc?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kiedy wlasnie ten 50/50 jest tylko w wiekszych rozmiarach :D najmiejsza 40 cm.

Te 10000K masz na mysli PC? Chyba takiego nie ma, ja znalazlem dla siebie 6500K no i oczywiscie ten slynny niebieski 9W. Chyba, ze sie znowu cos pojawilo?

W sklepach sa glownie ww PC stad moja euforia kiedy przeczytalem o tych malych T5, bo sie tego naszukalem naprawde dlugo, i na forach niemieckich pytalem. Wyglada na to, ze Hobbyriff sa na razie jedynymi, ktorzy takie cuda maja.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem wszystko czego dusza zapragnie w... USA - ale skubańce nie wysyłają do Polski. Napisałem do jednego sprzedawcy na ebay i czekam na odpowiedz - mam nadzieje ze się złamie bo w końcu jestem ebay silver powerseller więc chyba można mi ufać :D. Mają PC 18W 50/50 aktynika/10000K ! Albo nawet lepiej - czytałem że pojawiają się na zamówienie 36W quad PC - to takie 2 PC 18W w jednej obudowie - dobre co :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do naszego kolegi z usa, nie pamiętam nicka, kiedyś oferował że kupi dla klubowicza co będzie chciał i wyśle do Polski. Chyba AdamUSA?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze by tak "akcja USA"? zapraszam do watku "Seio"


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.