Skocz do zawartości
BarmanQ

Witam i pytam o filtr :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku chcialbym przywitac wszystkich obecnych na forum :)

Jestem nowym zarazonym akwarystyka morska, chociaz akwarystyka jako hobby zajmuje sie ok 12 lat, to jednak dopiero teraz zdecydowalem sie na przejscie na "wyzszy poziom".

Tak wiec od kilku tygodni czytam forum, przegladam stronki, katuje goscia w sklepie zoologicznym :D, zona ma mnie juz dosyc bo o niczym innym nie gadam :D

Akwarium ktore obecnie posiadam ma 120l i dostalem je w "spadku" po znajomym ktory wrocil do Polski, w spadku tez dostalem filtr FLUVAL 105. Wiem ze powinienem zainstalowac sump i napewno to zrobie ale niestety akwa prawdopodobnie wystaruje na poczatek bez sumpa (dodam ze startuje dopiero ok za miesiac wiec jeszcze duzo moze sie zmienic, narazie zbieram informacje i powoli kompletuje sprzet).

Wiec konkretnie chodzi mi o to co oprocz waty do takiego filtra moge wlozyc, tzn co byscie proponowali, gosc w sklepie mowil zeby wlozyc wegiel i jakies proteiny, ale jednak wole zapytac bardziej doswiadczonych kolegow z formum. Mam w nim 2 wolne komory, chybaze nie wloze waty to 6 i myslalem o kawalkach zywej skaly, moze jakis gruz, algi... tylko ze tam ciemno bedzie jak w .... tylko nie piszcie zeby go wywalic ;p

Czekam na cenne rady :D


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na przekór napisze ,sprzedaj ,nie przyda Ci sie w morskim akwarium,rób sump i nie zawracaj sobie glowy polsrodkami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem... :cursin hehe no doprze to inaczej, gdy juz zrobie sump i jednak chcialbym zostawic ten filtr, to co do niego wlozyc?? ;p


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Peniek napiasl na nic ci sie nie przyda

i wiekszy pozytek z niego bedziesz mial jak go sprzedasz

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat kubelkow w morskim akwarium byl juz czesto walkowany,widac ze nie za duzo poczytales forum.:)


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale nurtuje mnie jeszcze jedno gupie pytanie odnosnie sumpa, czy zamiast calej hydrauliki i zabawy z rurkami z komina do sumpa, czy moglbym po prostu zainstalowac druga pompe obiegowa. z komina jedna pompa woda trafialaby do sumpa i do odpieniacza, no i druga normalnie wracala. Jakos nie bardzo moglem gdziekolwiek znalesc cos na ten temat.


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Temat kubelkow w morskim akwarium byl juz czesto walkowany,widac ze nie za duzo poczytales forum.:)

dopra przyznam sie, czytam tylko wieczorami po pracy, bo tylko jak dzieciaki zasna to mam dostep do kompa ;p a jeszcze zona trzeba sie zajac :D i wogooole

Narazie mam straszny metlik w glowie od tego czytania tak wiec postanowilem w koncu popytac ekspertow :D


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady,bo 2 pompy musialy by miec identyczna wydajnosc,a to jest nie mozliwe.Jesli nie chce Ci sie bawic w komin,to kup overflow box(pudelko przelewowe).


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e możesz zostawić kubełek, dokupić wkłady do lodówek przenośnych i trzymać w nim chłodne piwko w trakcie składania np. hydrauliki:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zamiast sumpa skup sie na panelu

nie bedziesz musial tak kombinowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc a przemyslałes taka sprawe co bendzie jak jedna z pompek przestanie działac [chata zalana ] pozatym ta z akwariumu bendzie miała łatwiej wypchac wode do sumpa niz ta z sumpa do akwarium. Trudno ci bendzie to wyregulowac .Pomysl o jakims pudełku przelewowym ale to jest drobie. Kup sobie lepiej akwarium z kominem 120l nie jest takie drogie zapłacisz wiecej za dobra pompke i zaworki do regulacji. Akwarium moze kosztowac ze 150 zł


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek: generalnie cos w stylu komina mam, bo mam obydowany filtr wewnetrzny, ktory trzebaby troche uszczelnic i komin w sam raz, nawet grzebienie juz sa, tylko nie bardzo chcialem bawic sie hudraulika, bo ostatnio jak robilem hydraulike pod wanna ( 4 lata temu) to zona do dzisiaj sie ze mnie nabija ;p no ale bede musial to wszystko jeszcze raz przemyslec.

Silver200: calkiem nie glupi pomysl, lubie takie :) oby wiecej :D


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

He, he, w morskim jest niepotrzebny, a i w słodkim nie jest on taki cacy jak się powszechnie mniema.

Jeżeli cokolwiek będę stawiał, obojętne słone czy słodkie będzie wyposażone w sump. Wszystko inne to

półśrodki. Lepiej poczekać trochę, do zbierać i nie generować kompromisów.

Pozdrawiam

Marek Odrzywolski

Lublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.