Skocz do zawartości
bartoll

trudne poczatki...

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

wlasnie jestem w trakcie zakladania pierwszego morskiego akwarium.. i...

ile centymetrow LS radzicie wsypac (nie bedzie to DSB)... i ktory jest w miare dobry (najlepiej aby byl bialy lub bardzo jasny)?

a no i czy skale wkladac razem z piaskiem czy odczekac pare dni ? znalazlem rozne zdania i nie wiem co bedzie bezpieczniej...

Moje akwarium ma 200l. wiec ok. 180 l. wody. Akwarium nie ma sump. Mam tylko filtr Eheim Professionel 2229 wet/dry z 6kg sbustrat pro.

Musze sie zdecydowac na jakis odpieniacz... trudna decyzja... Wystarczy Aqua Medic miniflotor czy lepiej midiflotor ? A moze cos innego doradzicie ? fajnie jak by byla juz pompka.

Odpieniacz musibyc zawieszony na krawedzi akwarium a nie wiem czy wszytkie da sie tak...

Pozdrawiam

BL


Zbiornik 120x60x50 | Sump 60x35x40 | Odpieniacz AM Turboflotor Blue 3000 | Oswietlenie 4x54 T5 | Cyrkulacja Koralia 3 + Tunze Nanostream 6045 | Obieg Eheim Compact+ 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zlikwiduj tego Eheima

2. Miniflotor nie wystarczy, jeśli już to midiflotor.Zależy jaki chcesz mieć odpieniacz możesz kupić zewnętrzny zawieszany na krawędź akwarium i nie będzie Ci zajmował miejsca w akwa.

3.Ja będę używał pomki Aquael APR-200 do napędznia miniflotora.


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic sump i kupic odpieniacz a nie zabawke.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartoll po pierwsze troche zwolnij. Znalazles forum to bedzie latwiej, ale nie dostaniesz tu szystkiego na tacy. Mam nadzieje ze czytasz dzial dla nowicjuszy i doszedles do tego ze fitrow kubelkowych w akwarystyce morskiej sie NIE stosuje.

Postaraj sie zrobic sump lub chociaz panel filtracyjny. Podaj wiecej szczegolow na temat zbiornika, wymiary, oswietlenie, co zamierzasz tam trzymac. Piasku wsypac tak zeby przykryc dno jakies 1,5 do 2cm moim zdaniem wsypac po wlozeniu skaly i zakonczonym okresie dojrzewania. Poszukaj w sieci piachu jest tego w UK mnostwo.

Powodzenia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Proponuje zrobic sump i kupic odpieniacz a nie zabawke.

czyli jaki bys polecił ? :)

czytalem o roznych ale nie wiem czy kazdy mozna powiesic na sciance w akwarium po zewn. stronie oczywiscie ;(

Pozdrawiam


Zbiornik 120x60x50 | Sump 60x35x40 | Odpieniacz AM Turboflotor Blue 3000 | Oswietlenie 4x54 T5 | Cyrkulacja Koralia 3 + Tunze Nanostream 6045 | Obieg Eheim Compact+ 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sugerujemy zebys zrobil sump to dlaczego dalej szukasz odpieniacza ktory mozna zawiesic?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Dyzma :

Bartoll po pierwsze troche zwolnij. Znalazles forum to bedzie latwiej, ale nie dostaniesz tu szystkiego na tacy. Mam nadzieje ze czytasz dzial dla nowicjuszy i doszedles do tego ze fitrow kubelkowych w akwarystyce morskiej sie NIE stosuje.

Postaraj sie zrobic sump lub chociaz panel filtracyjny. Podaj wiecej szczegolow na temat zbiornika, wymiary, oswietlenie, co zamierzasz tam trzymac. Piasku wsypac tak zeby przykryc dno jakies 1,5 do 2cm moim zdaniem wsypac po wlozeniu skaly i zakonczonym okresie dojrzewania. Poszukaj w sieci piachu jest tego w UK mnostwo.

Powodzenia

Witam,

sump odpada ;( brak miejsca... niestety musze narazie zostac przy tym filterku... (http://www.eheim.com.pl/product_info.php?cPath=21_28&products_id=69) jak juz pisalem wypelniony jest on tylko substrat pro... (http://www.eheim.com.pl/product_info.php?cPath=21_34&products_id=124).

Mysle ze potestuje (przynajmniej chcialbym) jakis czas i zobacze jakie parametry wody beda.

Widzialem juz bardzo duzo akw. z dobrymi filtrami i naprawde ladnie wszytko dzialalo... a testy wody pokazywaly naprawde bardzo dobre wyniki...

BTW. dlaczego producencji filtrow produkuja dla morskich akw. sprzet filtracyjny jak go nikt nie uzywa ?

Pozdrawiam

BL


Zbiornik 120x60x50 | Sump 60x35x40 | Odpieniacz AM Turboflotor Blue 3000 | Oswietlenie 4x54 T5 | Cyrkulacja Koralia 3 + Tunze Nanostream 6045 | Obieg Eheim Compact+ 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze kolega nie myslal i raczej nie mysli jak na razie o sumpie bo go to troche przeraza, te pompy, rury, zawory. Wiec nie maczcie kolegi sumpem :). tanim i latwym odpieniaczem zewnetrznym dla ciebie bedzie odpieniacz serii V2 400. A jak juz dojdziesz do wniosku, ze lepiej zmienic baniak na taki z sumpem zawsze mozesz go wlozyc wlasnie do niego lub wywalic na targowiksko. A wlasnie fajna sprawa sa tez panele filtrajcyjne, sporo tego w sklepach na wyspach ostatnio widzialem jeden w sklepie, nazwy nie pamietam bo u mnie nie mial by zastosowania, ale wygladal calkiem calkiem. Taki gotowy panel ma odpieniacz komory na media filtracyjne, kierowany wylot z pompy. popatrz w sklepach.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomik:D

A ja chcialem namowic Bartolla na sump. Wiesz jak to jest potem, ile roboty i kasy jeszcze raz.

Sam od niedawna jestem posiadaczem V2 i musze przyznac jak za ta cene to calkiem spoko skimery. Jezeli brac jeszcze pod uwage estetyke to MCE600 jest dobrym rozwiazaniem. U kolegi powieszony za akwarium, prawie go nie widac


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Dyzma :

Podaj wiecej szczegolow na temat zbiornika, wymiary, oswietlenie, co zamierzasz tam trzymac. Piasku wsypac tak zeby przykryc dno jakies 1,5 do 2cm moim zdaniem wsypac po wlozeniu skaly i zakonczonym okresie dojrzewania. Poszukaj w sieci piachu jest tego w UK mnostwo.

ok. zbiornik to juwel rio 180 : 101 x 41 x 50 cm

oswietlenie na dana chwile to:

Arcadia I Bar Twin z :

- 1 x T5 Arcadia Marine Blue

- 1 x T5 Aqua Medic - Ocean White 10000K.

Obie po 39W.

Jest sens zmieniac ta biala na Arcadia Marine White T5 14,000K ? czy moze calkowicie cos innego... ?

W przyszlym miesiacu dokupie jeszcze jeden Arcadia bar.

Co do zawartosci akwarium to narazie tylko skala i piasek. Z rybkami itp chce poczekac (min 2 - 3 mies.) az bede mial pewnosc ze woda jest OK stosujac filtracje biolog.

Pozdrawiam

BL


Zbiornik 120x60x50 | Sump 60x35x40 | Odpieniacz AM Turboflotor Blue 3000 | Oswietlenie 4x54 T5 | Cyrkulacja Koralia 3 + Tunze Nanostream 6045 | Obieg Eheim Compact+ 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

A wlasnie fajna sprawa sa tez panele filtrajcyjne, sporo tego w sklepach na wyspach ostatnio widzialem jeden w sklepie, nazwy nie pamietam bo u mnie nie mial by zastosowania, ale wygladal calkiem calkiem. Taki gotowy panel ma odpieniacz komory na media filtracyjne, kierowany wylot z pompy. popatrz w sklepach.

dzieki za info.... jak cos znajde ciekawego w przystepnej cenie to dam znac :-)

TO akwarium nie ukrywam jest dla zdobycia jakgos doswiadczenia z morska akwa. Mam duzo miejsca w salonie wiec nastepny zbiorn. chcialbym przynajmniej z 3 razy wiekszy i juz z sump. ale to jueszcze dluuuga droga do tego...

Pozdrawiam

BL


Zbiornik 120x60x50 | Sump 60x35x40 | Odpieniacz AM Turboflotor Blue 3000 | Oswietlenie 4x54 T5 | Cyrkulacja Koralia 3 + Tunze Nanostream 6045 | Obieg Eheim Compact+ 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Dyzma :

Dzieki Tomik:D

A ja chcialem namowic Bartolla na sump. Wiesz jak to jest potem, ile roboty i kasy jeszcze raz.

Sam od niedawna jestem posiadaczem V2 i musze przyznac jak za ta cene to calkiem spoko skimery. Jezeli brac jeszcze pod uwage estetyke to MCE600 jest dobrym rozwiazaniem. U kolegi powieszony za akwarium, prawie go nie widac

MCE600 odpada... ;(( za drogi narazie... wszytko razem daje dosc duza kwote...

TMC V2 Skim 400 cenowo mi odp. Bedzie lep. od Aqua Medic Midiflotor ?


Zbiornik 120x60x50 | Sump 60x35x40 | Odpieniacz AM Turboflotor Blue 3000 | Oswietlenie 4x54 T5 | Cyrkulacja Koralia 3 + Tunze Nanostream 6045 | Obieg Eheim Compact+ 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.