Skocz do zawartości
Karollo

Pytanie o osmozę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanie związane z osmmozą.Na Allegro znalazłem takie filtry: ......l i jesze takie coś

................ możecie mi owiedzieć czym to się różni ??? I jaszcze jedno czy taki filtr jest naprawde konieczny czy da się obejść bez niego ???

EDIT Rebciu:

Proszę zapoznać się z regulaminem. Nie umieszczamy tu linków do sklepów czy aukcji.


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z erybki to filtr DI (dejonozacyjny), ktory montujesz za filtem RO (tym z allegro). Oba bardzo sie przydaja, i lepiej bez nich (lub zrodla odpowiednio czystej wody) nie zaczynac.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidyś widziałem na forum że ktoś ma tylko ten DI i jakoś mu działa :con:|


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karollo :

Kidyś widziałem na forum że ktoś ma tylko ten DI i jakoś mu działa :con:|

@karollo chyba coś zle widziałeś!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścieciel zdjęć z powyzszego linka uzywa filtra RO + DI czyli osmozy a za nią dejonizującego ( co wynika z opisu ). Nie da się na samym DI filtrować wody, a poza tym kubełek który widzisz na zdjęciu jest ogólnie dostępnym modułem filtra i nie ma znaczenia skąd jest ani nie wiadomo oglądając zdjęcie co w nim jest. Jeżeli będziesz kupował osmozę to proponuje poszukać takiej która ma budowę modułową opartą na takich właśnie "kubełkach" a nie taką jaką podałeś w pierwszym linku.

poniżej podaję przykładowy link takiego typu filtra RO chociaż osobiście uważam i używam trzech plefitrów a nie dwóch jak w poniższym przykładzie:

http://www.reefshop.pl/eshop/filtracja-i-cyrkulacja_filtry-ro_aqua-medic-filtr-ro-premium-wybierz-model.html

pozdrawiam Marcin


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod zdjęciami jest napisane "03.03.2009

Kończe zalewać akwa . Woda z RO+DI leci bardzo powli ."

Widzę że kolejna osoba ma problem ze zrozumieniem tego o czyta.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oczywiście po powyższym RO przydałby się jeszcze wymieniony przez Ciebie wyżej DI ewentualnie jeszcze SI (krzemiany).

powodzenia :)


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta osmoza którą podał mi Marclo jesta za droga jak na moje fundusze :):|


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za polowe tej ceny mozesz kupic filtr z 3-ma prefiltrami w 10-calowych obudowach i porzadna membrana (np Filmtec), poszukaj w sieci, i ew. pogadac z producentami, nie potrzebujesz standardowego w zestawach zbiornika cisnieniowego, zaworka 4-droznego, mineralizatora i wylewki, co troche obnizy cene


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak będę zmuszony kupić: ........ a w przyszłości dokupię ten cały DI.

EDIT Rebciu:

Proszę zapoznać się z regulaminem. Nie umieszczamy tu linków do sklepów czy aukcji.


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, czy demineralizowana woda ze sklepu nie bylaby lepsza niz woda po RO ale bez DI.

RO przepusci troche krzemianow i byc moze bedziesz przez dluzszy czas mial brazowe akwarium.

Takze jezeli chcesz dopiero w przyszlosci dokupic DI to moze tez troche odlozyc w czasie zalanie zbiornika, az sprzet bedzie w komplecie? Klopotow i tak nie zabraknie.:)

Ta osmoza, ktora jak piszesz bedziesz zmuszony kupic, jest zupelnie wystarczajaca. Nie musisz nic innego szukac.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - słuchaj co prawi @Stani. Teraz zaoszczedzisz 100zł na DI + zywica a w miedzyczasie wyłożysz 200zł na walke z tym co powstało w skutek nieużycia tegoz filtra. O czasie oczekiwania aż wzmożone plagi przejdą nie wspominając .

Co do filtra z allegro zobacz ile bedzie Cię potem kosztowała eksploatacja. Lepiej chyba teraz wyda 30-50zł więcej na RO w 10 calowych puszkach i potem , przez całe akwarystyczne życie miec co 6/12/18 ( uzależnione od częstotliwości wymiany ) miesięcy o blisko , jesli nie ponad , połowe taniej .

Poza tym regulamin głosi , ze linków nie wolno wklejac . Only reefshop - to tak na przyszłośc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,mam zamiar kupić odpieniacz AM Miniflotor,ale zastanawiałwm się jeszcze nad Weipro SA 2011.Czy ktoś posiada ten odpieniac ???,jest głośny ???,wiem że pompy nie ma w zestawie wa takim razie jaką mi polecacie ???


Powstające 72L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.