Skocz do zawartości
Luki

Bandziory przyłapane na gorącym uczynku..

Rekomendowane odpowiedzi

Moje krewetki w akcji pt. "uprowadzenie"

331q1xs.jpg

2yovmvp.jpg

33jprnp.jpg

2z4j0hw.jpg

2uf5c3m.jpg

2pys2zs.jpg

311ub1f.jpg


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Piasecznie a w akwa tak mało piasku :)

Ja rozumiem ze rozgwiazda jest po to by ja zjedzono , ale daj jej tez szanse by mogła sie troche schować. Pewnie to kiepskie uczucie byc szwedzkim stołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne....:)

ale jezeli kogos to bawi...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądzcie tacy antropocentyczni. Zastanawiałam się nad taką krewetką kiedy miałam plagę małych rozgwiazd.

I jakby jadła małe to by było wszystko ok? a jak dużą to smutne? Jak ktoś zjada aiptasie (żywcem) to jest ok?

Oczywiście nie namawiam wszystkich do takiej hodowli, ale jakoś opinie są jakieś potępiajace.

Oglądając film przyrodniczy nikt by się nie bulwersował ze podłozyli biedna rozgwiazdę do podłożenia


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK, dokladnie tak jak piszesz...

To tak jak w domu mrówki i kalarucha tepisz ale chyba psów i kotów nie mordujesz?

Tepisz pewne gatunki bo nie masz innego wyjscia aby chronic reszte,

tutaj robisz to dla zabawy. Wiele razy zastanawiałem się nad tym zwierzakiem ale

metoda jego hodowania zdecydowala ze zrezygnowalem.

Po za tym mozna karmic je mrozonymi rozgwiazdami.... a nie koniecznie napawac sie takim widokiem.

ale to jak z mantisami, walkami psow i kogutów - sa ludzie ktorzy to lubia.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem antropoceniczny ( pozniej sprawdze googlach bo moze jestem :))

Krewetki sliczne co do rozgwiazdy to troche jej szkoda stad moj pomysl na wyrownanie szans ( sami jemy przesliczne kroliczki i jakos z tym zyjemy ) ale rozumiem ze to jest ich pozywienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mi sie cisnie na jezyk zeby z mrozonkami sprobowac, ale na jedno wyjdzie:) Piekne zwierzaki(krewety i rozgwiazda). Na dlugo im wystarczy ramionek?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikne krewecie ,szkoda tylko ze takie wybredne co do pokarmu... Luki- skad bierzesz dla nich pokarm , i jak czesto je karmisz?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl

Oczywiście w domu tepiłabym karaluchy i mrówki, ale to jest moje środowisko i JA mam tam wygodnie żyć. Więc dbam o własny komfort psychiczny,

Natomiast w przyrodzie obiektywnie nie ma organizmów obiektywnie szkodliwych czy pożytecznych.

A akwarium jest malutkim kawałkiem bardzo krwiożerczej rafy. i tylko od naszej decyzji i doboru zależy kto kogo zjada.

Mozna przecież wyobrazic sobie akwarium gdzie ktoś hoduje slimaki nagoskrzelne karmiąc je koralami -oczywiscie żywymi :)

Walki zwierząt to zdecydowanie inna sprawa mają sztucznie podnoszoną agresję i nie mogą nie stanąć do walki, gdzie w naturze najczęściej isnieją gesty poddania, wstępnego postraszenia bez walki czy ucieczki.

Przyznaję ,ze kiedyś z fascynacją obserwowałam kurę która wyciągała robaka z ziemi - chyba jestem krwiożercza


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozgwiazdy to dostalem ja jak kupowalem krewetki - juz na wykonczeniu byla.

a tak dla jasnosci to nie bawi mnie jak zjadaja rozgwiazde, poprostu chcialem zobaczyc jak sobie radza.

Niestety nie da sie hodowac rozgwiazd w akwa jak sa tam krewetki. Rozgwiazda nie ma szans, krewetki smigaja parami i taka rozgwiazda to dla nich pryszcz, nie schowa sie w piasku tak zeby jej nie znalazly.

Od razu ja wykopuja, odwracaja do gory nogami, zeby nie uciekla, noi konsumato, bardzo powoli.

Po sesji wyjalem rozgwiazde i zamrozilem, bo siedzialyby schowane chyba dopuki by jej nie wszamaly do konca.

jezeli chodzi o karmienie to czytalem ze mozna pociac na male kawalki rozgwiazde i dawac co 2 dzien lub poodcinac nogi w calosci i dawac raz na tydzien.

Trudnnosc polega na tym ze te krewetki jedza tylko i wylacznie rozgwiazdy. Mam nadzieje ze mrozona wersje tez beda szamac


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy wiedzą że mozna kupić mrozone rozgwiazdy i nie bedzie dyskusji .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

kazdy market

no w biedronce nie widziałem ... (rozgwiazda z biedronki :D :D)

a odnośnie nagonki, parę tygodni temu 'ktoś' :D napisał że dla niego akwarium, to takie miejsce gdzie jest się bogiem, i takie stwierdzenie spotkało się z poparciem, a tutaj stało się to naganne ?

Do karmienia węży hoduje się myszy, które nie mają za sympatycznej śmierci.

smithpl :

Smutne...

ale jezeli kogos to bawi...

a tej wypowiedzi to już w ogóle nie rozumiem, zwłaszcza w kontekście tematu, i postów przed nią. Nadinterpretacja ? :D:)

ps. gdzie szukać mrożonych rozgwiazd ? :> pytanie na przyszłość :D :D


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.