Skocz do zawartości
tomajk

Turboflotor 5000 Shorty Compact

Rekomendowane odpowiedzi

Zmuszony do zmiany planów odnośnie usytuowania suma, mam problem z wysokością na odpieniacz.

Znalazłem taki model (Turboflotor 5000 Shorty Compact) gabarytowo pasuje, mam tylko pytanie, czy ktoś ma taki i czy jest wart polecenia.

Ps. Użyłem szukajki ale nic się nie pokazało odnośnie tego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze podasz wielkosc akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000L netto, czyli samej wody, nie wiem czy brane są po uwagę wymiary zbiornika, czy ile tak naprawdę będzie wody w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten odpieniacz sobie nie poradzi.Proponuje K-Z Revolution M.Albo jakiegos Bubble kinga,ale jaki model to Ci nie powiem, bo nie znam tych odpieniaczy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-Z są śmiertelnie drogie :D

A co powiecie o Aqua Medic Turboflotor 5000 baby ewentualnie Single ?

Wody w systemie będzie około 1650L

Samo akwarium 1000-1100

Sump 300L

Refugium 400L

Pompa obiegowa 12m3/h

Czy ktoś ma i czy warto się w to wbijać ? w poniedziałek udają się na zakupy gratów więc podpowiedzi wskazane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki :D

Jest akwarium, wymiary 280/65/75wys oczywiście wymiary zewnętrzne.

Sump 120/50/50 prawdopodobnie zrobię również refugium 160/50/50

Do tego oświetlenie, 3x250 HQI + 6xT5 54W +2x Actinic T5 54W czy to wystarczy ?

Wszystkie konstrukcje, rurki popierdółki itp. jest.

Został wybór :

RO jaki ? (wodę mam własną ze studni głębinowej)

Odpieniacz- jaki ?

Pompa obiegowa- jaka ? różnica wysokości po dokładnych pomiarach 3,75m niestety ;(

Sprzęt pomiarowo-sterujący- komputer ? czy zrobić na zegarach, np. oświetlenie.

Czy sondy, czy preparaty ?

Sól - jaka na początek, cena nie ma znaczenia, rafa ma być różnorodna na ile się to oczywiście da, korale twarde, miękkie, trochę rybek, ma być oko cieszące po prostu.

Jaki sprzęt i w jakiej kolejności kupować ?

Mam całe pomieszczenie 16m2 na filtrowanie i inne graty, więc mogę się rozkładać do woli.

Na dzień dzisiejszy mam na to 12tyś zł. Dodatkowe fundusze będą dostępne sukcesywnie, tak więc nie jest to ostateczna kwota, ale co miesiąc nie więcej niż 1-1,5tyś. Nie wliczam w to kosztów energii i dodatków, typu chemia, czy preparaty. Nie chcę też kupować czegoś super drogiego, ma być funkcjonalne, mam czas i akwarium ma mi ten czas wypełnić. Warsztat, narzędzia i inne techniczne sprawy pod ręką.

Na zakup życia mam dodatkową pulę, no i sponsora (żona :D)więc obecnie interesuje mnie tylko technika.

Wiem, że to typowe pytanie nowicjusza :D Coś już tam kolega mi pomógł wybrać, ale chciałbym posłuchać waszych rad również, dotyczy to także kolejności zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych rozmiarów akwarium musisz się niestety liczyć z kupnem dobrego,a co za tym idzie drogiego odpieniacza.Mam odpieniacz AM teoretycznie przeznaczony do 1000l i wydaje mi się,ze nie radzi sobie w mioch 450l.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli całą filtrownię będziesz miał w osobnym pomieszczeniu, to rozmumiem że sprzęt nie musi być bezszelestny, w takim układzie przyjrzałbym się odpieniaczom ATI, po tuningu to naprawdę wydajne sprzęty, nie wiem jak ceny, ale podejrzewam że po ostatnich "aferach" wokół ATI można kupić BM 250 czy nawet BM 300 za rozsądne pieniądze. Podejrzewam że za takie pieniądze nie znajdziesz na rynku nic o choćby zbliżonej wydajności.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zakup życia mam dodatkową pulę, no i sponsora (żona )

Ja bym się tak nie cieszył, będziesz chciał sadzić badyle, a pieniążki dostaniesz na ukwiał z nemo:D Coś o tym wiem:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sponsor chce żeby było ładnie :D czyta też jakieś gazetki i zobaczyła rogatnicę, jak powiedziałam ze się nie da nie chciała wierzyć, musiałem zawieźć sponsora do kolegi żeby ten wytłumaczył dlaczego się nie da :D

ATI BM 300 jest niedostępny, a tylko 250, poszukam dalej.

A nikt nie wie nic na temat Turboflotor 5000 ?

Jakby ktoś miał jakieś wiadomości gdzie co i jak, to choćby na PM proszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.