Skocz do zawartości
paulalukasz

Wundermani - pomocy, bo ją zagłodzę!

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zakupiłem krewetkę wundermani - pogromcę aiptasi:) W zbiorniku prócz krewtki znajduje się krab gapowicz, dwa ślikamki tectus - pożeracze glonów i stadko aiptasi, które chciałem wytępić przy pomocy wundermani przed obsadzeniem zbiornkia. Krewtka jest w zbiorniku od 3 dni i zjadła już wszystkie aiptasie:shocking - powiedziano mi w sklepie, że jedna wundermani zjada na tydzień jedną do dwóch aiptasi .... więc o co kaman??? mam mutanta? potwora? w zbiorniku??? Czy może one się jakoś pochowały jak wyczuły krewetkę? Coż począć ... nie chcę jej zagłodzić, ale słyszałem opinie, że jak zacznę ją dokarmiać to nie będzie już chciała smakować w aiptasiach :)


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak jest, ja tez do puki niemiełem ryb to zjadły wszystkie apitasie, a teraz przechodzą obok nich i udaja że niewidzą:D, po co maja sie trudzić jak dostaja pokarm pod sam otówr gębowy


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leoni :

bo tak jest, ja tez do puki niemiełem ryb to zjadły wszystkie apitasie, a teraz przechodzą obok nich i udaja że niewidzą:D, po co maja sie trudzić jak dostaja pokarm pod sam otówr gębowy

to znaczy, że aiptasie powrócą jak zacznę normalnie karmić krewetkę? :D

big_ben sprzedam potwora jak będę miał pewność, że unicestwił wszystkie aiptasie:clowning


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tak to jest z nimi

jak juz wyczuja inne jedzenie to aiptasie odstawiaja na bok

ale w wiekszosci przypadkow wszystko zalerzy od charakteru

a niekiedy ilosci samych krewetek

w grupie czuja sie pewniej i rzeruja na aiptasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co, jak nie widzę już aiptasi w zbiorniku to znaczy, że muszę zacząć podawać jej pokaram bo biedaczka padnie?

eh ... a takie miałem plany i nadzieje, że pożre pasożyta ... no cóż life is brutal


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechwal dnia przed zachodem slonca:)

jakas aiptasia tam jest i czeka zeby sie wynurzyc:)

z glodu nie umrze i zawsze cos do jedzenia znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jeszcze jej nic nie podaje, poczekam na rozwój sytuacji:) jak pewnego dnia nie wyjdze ze skały będę miał pewność, że zjadła wszystkie aiptasie i biedaczka z głodu padła:)


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wundermani a wudermanni, co to za róźnica:) z "n" przed "d" ładniej fonetycznie brzmi, tak po germańsku, a i tak wszyscy wiedzą o co chodzi:googleye. Swoją drogą wudermanni to nazwa raczej dla krewetki pijaczki, bo tak coś vódką trąca :D


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, jak pisze kolega, niewejdziesz do zwierzaka i nie dowiesz się co sobie myśli i czy bedzie jadł czy nie:), to wszystko zależy od charakteru a jak wiemy z tym bywa różnie, a że padnie z głodu tym bym się nieprzejmował napewno coś znajdzie w baniaku:strutin


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatorek :

A co to jest wundermani??

hmmm dostalem ostatnio cenniki z 2 duzych firm zajmujacych sie sprzedaza zwierzat morskich i tam rowniez w cenniku jest nazwa wundermani, wiec moze przestanmy sie czepiac, bo wszyscy i tak wiedza dokladnie o jaka krewetke chodzi..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra już nie panikuje, krab gapowicz żyje i ma się dobrze bez dokarmiania, to i krewetka żyć będzie:) A swoją drogą czy to normalne, że krab "podobno" glonożerca zjada wszystko co wyrośnie ze skały? Zeżar mi już rurówki, osiadłe i nieosiadłe wieloszczety, ładnego fioletowego glona ... tak to ma być? Podobały mi się te wyrastające żyjątka, a tu klops ... po kilku nockach nie ma już na co patrzeć:D


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to nie krab glonożerca tylko jakiś inny co wszystko wsuwa :D


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestaniemy się czepiać !!!!!!!!!!! Jeśli mamy tworzyć elitę akwarystyki - akwarystów morskich, to zadajmy sobie odrobinę trudu i chociaż nazwy łacińskie piszmy poprawnie... A już "wundermani" to za przeproszeniem do zarzygania było wałkowane... Bez komentarza...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o krewetki Lysmata wurdemanni to moim zdaniem głodzenie ich w niczym nie pomoże:) Jak ma zjeść to i tak zje. Gdy wpuściłem do akwarium 20 szt. (5 miałem wcześniej) oczekiwałem szybkich efektów "specjalnych" w postaci znikających aiptasi, jakie było moje zdziwienie i frustracja gdy aiptasi nie ubwyało:banghead Widocznie krewetki potrzebowały czasu bo po 3 miesiącach od ich wpuszczenia po ponad 200-250 szt. zostało może 10-20 szt. :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam S_Y_N_E_K, ale ile wpuściłeś krewetek ? 200-250sztuk ? wo0ow. Wybacz, ale trudno w to uwierzyć :con

Seb - a gdzie jest napisane że "...mamy tworzyć elitę akwarystyki..." ? :D

paula&lukasz - jeśli jesteś pewien że zrobił to ten krab, to jednak nie nazwałbym go glonożercą ;-)

ps. nie masz czasem więcej gapowiczów / dobrze go zidentyfikowałeś ? :D


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale się wyraziłem:cursin

Powinno być

Widocznie krewetki potrzebowały czasu bo po 3 miesiącach od ich wpuszczenia po ponad 200-250 szt. aiptasi zostało może 10-20 szt.

Przepraszam za błąd:):D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S_Y_N_E_K dobrze napisales :D

zadnego bledu sie nie dopatrzylem :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Nie przestaniemy się czepiać !!!!!!!!!!! Jeśli mamy tworzyć elitę akwarystyki - akwarystów morskich, to zadajmy sobie odrobinę trudu i chociaż nazwy łacińskie piszmy poprawnie... A już "wundermani" to za przeproszeniem do zarzygania było wałkowane... Bez komentarza...

Pozdrawiam

seb

Hola, Hola ... doświadczony kolego z elity:) czy muszę sobie nakleić na czoło hasło nowicjusz, żeby i mi wolno było się pomylić? Zapewniam Cię, że nie puściłem pawia jak pisałem w temacie wuNdermani:) Trochę wyrozumiałości, żołądek sobie rozstroisz od wymiotowania:)

Elita akwarystów morskich hmmm ... brzmi zachęcająco:) Obiecuję towarzyszu Seb nie popełniać tak bardzo już "zarzyganych" błędów w łacińskim brzmieniu nazw naszych podopiecznych.

Ahoj marynarzu z elity akwarystów:)


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no nasz kolega Seb jest nieocenionym fachowcem i doradcą, po prostu w tym poście dał tyle fachowych rad na temat akwarystyki morskiej, że temat został przez niego wyczerpany w jakże małym jednym i króciutkim poście. Cóż tylko podziwiać doświadczenie i jasność umysłu naszego kolegi Seba, ale niema się, co dziwić w końcu należy do elity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K :

Może po prostu czasami piszę zbyt skomplikowanie:)

Sorry za OT

Na moje oko to co napisales bylobardzo czytelne i zrozumiale:)

A reszta niech przestanie sie czepiac tej elity-elit bo bedzie przykro na forum jak sie powysypuja niemile slowa.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.