Skocz do zawartości
paulalukasz

Wundermani - pomocy, bo ją zagłodzę!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie czepiam, tylko grzecznie przepraszam:kapelusz za karygodny błąd w pisowni:) No coż każdemu mogło się zdarzyć, w końcu łacina to nie nasz język ojczysty. Temat poprawnej pisowni uważam za zakończony. Co zaś do samej krewetki to albo trafił mi się bardzo pracowity osobink, albo mocno ją głodzili w sklepie:) Dziękuje wszystkim za cenne opinie, które dowodzą tezy, że wyjątek potwierdza regułę. Tak więc nie w każdym przypadku wurdemanni to bezwzględny killer aiptasi, nie zawsze jest to lek na całe zło:)


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.@paula&lukasz.Masz rację,popełnić błąd w pisowni to rzecz ludzka.Ale proponować by stosować dowolność w pisowni nazw,to już lekka przesada...

ps

Jak wymyślę sobie nazwę na to g... co pozjadało mi krewetki wunderromani,to uwierz,nikt nie zrozumie o co mi chodziło:)

Wracając do tematu,jak widzisz niema złotych środków.U jednych sprawdzają sie krewetki,u innych chełmon,a jeszcze inni z aptasyją walczą Dzinks Dzuksem.....

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie jest zle, bo pozniej, im wiekszy matol cos wpisze do wyszukiwarki - tym wiecej mu sie tematow wyswietli.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wundermani - cudowny Manfred.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sami przyznajcie, że wundermani brzmi ładniej niż wurdemani :D

Santi jeśli mój błąd ma usprawnić poszukiwanie wątków na forum innym "matołom" to dla idei mogę przyjąć przydomek "matoł" :D


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy!

Ja bym raczej edytowal blad niz pozniej pisal, ze to przeciez niewazne. Troche bez sensu to by wygladalo, gdyby kazdy sobie pisal jakies nazwy rzeczy, ktore juz dawno zostaly nazwane. Nie Wy pierwsi "popelniliscie" i nie ostatni. Dobrze, ze to przyjmujecie z humorem.

Ps: po Waszym edytowaniu, tez musialem edytowac :D

Pozdrowienia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paula&łukasz, jesteś Paula czy Łukasz, bo nie wiem jak się zwracać? W każdym razie, to że jesteście nowicjuszem nie tłumaczy takiej a nie innej pisowni, tym bardziej jako początkujący powinniście zwracać uwagę jak naprawdę nazywają się Wasze zwierzaki, jeśli nie przywiązujecie uwagi do tego co u Was pływa, nasuwa to myśl że całe to hobby traktujecie byle jak... Jak Was widzą - tak Was piszą... Generalnie, do wszystkich miłośników krewetki WUNDERMANI - chcieliśta - mata! Każdy wątek w którym pojawi się nazwa WUNDERMANI będzie przeze mnie zamykany, do skutku...

Pozdrawiam

Elyta


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

paula&łukasz, jesteś Paula czy Łukasz, bo nie wiem jak się zwracać? W każdym razie, to że jesteście nowicjuszem nie tłumaczy takiej a nie innej pisowni, tym bardziej jako początkujący powinniście zwracać uwagę jak naprawdę nazywają się Wasze zwierzaki, jeśli nie przywiązujecie uwagi do tego co u Was pływa, nasuwa to myśl że całe to hobby traktujecie byle jak... Jak Was widzą - tak Was piszą... Generalnie, do wszystkich miłośników krewetki WUNDERMANI - chcieliśta - mata! Każdy wątek w którym pojawi się nazwa WUNDERMANI będzie przeze mnie zamykany, do skutku...

seb ,czy ty trochę nie przesadzasz,przecież to jakiś dramat jest


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

paula&łukasz, jesteś Paula czy Łukasz, bo nie wiem jak się zwracać? W każdym razie, to że jesteście nowicjuszem nie tłumaczy takiej a nie innej pisowni, tym bardziej jako początkujący powinniście zwracać uwagę jak naprawdę nazywają się Wasze zwierzaki, jeśli nie przywiązujecie uwagi do tego co u Was pływa, nasuwa to myśl że całe to hobby traktujecie byle jak... Jak Was widzą - tak Was piszą... Generalnie, do wszystkich miłośników krewetki WUNDERMANI - chcieliśta - mata! Każdy wątek w którym pojawi się nazwa WUNDERMANI będzie przeze mnie zamykany, do skutku...

Pozdrawiam

Elyta

I tak trzymaj :D

Pozdrawiam:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pisowni to się zgadzam, tym bardziej że mamy np: http://pl.reeflex.net/

Napewno nie musimy uczyć się nazw na pamieć ale pisząc coś, jesli mie znamy prawidłowej nazwy lub nie chce nam sie przepisywać zawsze można skopiować nazwe i wkleić korzystając z w/w strony.

Co do elity , hmm

Napwno jesteśmy grupą zajmującą się akwarystyka morska, te czasy kiedy na posiadanie takiego akwarium było stać tylko zamożnych dawno minęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big_ben, należenie do elity jak dla mnie nijak ma się do stanu portfela, nie wiem dlaczego się do tego odwołujesz... Chodziło mi raczej o najwyższy krąg wtajemniczenia. Nie mów mi ze nie czujesz się większym profesjonalistą od pierwszego lepszego akwarysty który trzyma żyworódki z kąsaczami w załóżmy 20 litrach? Guliwer, dzięki, już myślałem że naprawdę mam "pogięte blachy" :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb odwołalem się własnie do tego , bo zarówno sprzęt jak i zycie naszego hobby "kiedys" było nieosiagalne dla zwykłego smiertelnika.

Co do zbiorników morskich czy słodkowodnych to w obu przypadkach stworzenie wypasionego zbiornika jest równie trudne.

Pewnie ze rozpiera mnie duma jak rozmawiam ze znajomymi i temat wchodzi typu: "czym najlepiej karmić młode mieczyki?"

wrtącam od niechcenia " Ja się nie znam , ja mam morskie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paula&lukasz, to, że inni popełniają błędy to nie znaczy, że Wy/Ty też musisz. Grzecznie Ci zwróciliśmy uwagę a Ty się upierasz przy swoim. Jak ten sklep z Twojego linka na forum napisze z błędem, to go też poprawimy. A ja osobiście bym u takiego sprzedawcy nic nie kupił.

Co do innych, którym wisi poprawne nazywanie zwierzaków - gratuluję podejścia do swojego hobby.

Poprawne nazwy zwierzaków to nie jest tylko "zboczenie" morszczaków. Np. prawdziwy hodowca psów nie sprzeda szczeniaków osobie, która nawet nie potrafi wymówić poprawnie rasy psa.

@seb jestem za zamykaniem.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lechu, masz u mnie "Lecha" :D

Olewatorstwu i bylejakości mówimy zdecydowane NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.