Skocz do zawartości
Piotr1

Dozownik automatyczny stosuje ktos to??

Rekomendowane odpowiedzi

Stosuje moze ktos taki dozownik?? Jesli tak to jakie sa Wasze opinie na jego temat??

http://www.allegro.pl/item592636849_automatyczny_dozownik_nawozow_do_akwarium.html


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze rownież stosowałem kiedyś pompki od spryskiwaczy ( seat ) i jestem przekonany ze po uplywie 10-20 dni nie podaja juz dokładnie odmierzonej ilości cieczy. Tyczy sie to wodorowęglanu sodu głownie.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak glosno dziala zona by mi chyba to do tylka wsadzila by to wyciszyc:clowning


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie pomysly dozowania pompkami do spryskiwaczy dobre sa... do spryskiwaczy :-)

Lub do akwa slodkich np. holendrów gdzie dawkowanie +//- parenascie ml nie robi roznicy.

Nie wspominam juz o poborach i glosnosci...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich projektach właściwie sprawa rozbija się o element wykonawczy czyli pompki dozujące znacznie podnoszące koszt całej zabawy.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Lub do akwa slodkich np. holendrów gdzie dawkowanie +//- parenascie ml nie robi roznicy.

Wybacz ale nie masz racji. Parenascie ml robi straszną różnice. Procentowo to duża różnica wiec nic dobrego z tego nie wyjdzie. Na ten przyklad ... preparat ktorego zaleca sie 5ml/50l wody. Dozujesz nawet dwukrotna dawke i masz zielono.

Jesli pompa poda mniej to jeszcze ujdzie ale to tez zalezy jaki preparat. Urządzenie musi miec stabilną wydajność, która się powtarza inaczej wszystko jest przypadkiem :)


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith, przyznaj się, nie miałeś nigdy holendra cooo? Paręnaście mililitrów różnicy to wyłażenie z zieleniny przez miesiąc :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby tylko przez miesiąc :)


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też jestem daleki od kąbinacji

skoro dozownik kosztuje ok 1 500 zł

a tu za 600 musi być różnica sam

na allegro licytuję ten dozownik ale nie dam

więcej niż 400 zł sam jestem ciekawy jak to długo

działa chcę wypróbować ale może ktoś to ma ?

Niech podzieli się swoją wieszą. Co do akwa

holenderskiego to faktycznie nie ma to aż

takiego znaczenia jak pompa poda więcej

jakiegoś nawozu to i tak jesteśmy w stanie

przy normalnym monitoringu skorygować

te wartości.

takie jest moje zdanie

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slawomirdyl :

<...> Co do akwa

holenderskiego to faktycznie nie ma to aż

takiego znaczenia jak pompa poda więcej

jakiegoś nawozu to i tak jesteśmy w stanie

przy normalnym monitoringu skorygować

te wartości.

takie jest moje zdanie

pozdrawiam

Sławku, uwierz. Przy dużym oświetleniu i "rozbuchanej roślinności", niedobory czy nadmiary poszczególnych grup nawozów, mogą zrobić niezły kipisz w zbiorniku. Tak jak pisał seb - może to Cię kosztować sporo nerwów i dużo czasu, a problemy mogą pojawić się naprawdę szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl, dyskusja w tym wątku toczy się odnośnie innego dozownika niż ten który licytujesz, bo tego którego licytujesz za 400zł nie kupisz, ale ten którego dotyczy dyskusja myśle że za 400zł spokojnie pójdzie:clapping

Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej odnośnie tego co licytujesz to zapraszam na priv

pozdrwiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosek

może masz rację co do oświetlenia ja miałem 1 W na L

najważniejsze to są fosforany ja zawsze staeałem się utrzymywać na poziomie 0 ppm

jeśli dozownik poda za dużo mackro to faktycznie mamy problem

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo dozownika bo temat nam umknoł sam jestem ciekaw jak to działa


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, Tomek - faktycznie nie miałem holendra - zwracam honor ;-)

czyli podsumowując, bezwładność tego rozwiązania wyklucza jego zastosowanie i poprostu jest do bani albo do akwa z gupikami. No chyba ze bedziesz co 2 dni sprawdzal wydajnosc, ale wtedy to lepiej codziennie lac z reki :-)

Umówmy sie, pompki do spryskiwaczy nie zostały zaprojektoane do dozowania dokładnych ilości :-)

Nie wspomne juz iż doświadczalnie zmierzyłem prąd poboru pompki do spryskiwacza i oscylowało okolo 2 amper :-)

To jakbys sobie dozownik zrobił ze zdławionego MaxiJet'a 250'ki :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.