Skocz do zawartości
hajtaler

Piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mieszal lub uzywal kiedys LS z suchym piaskiem?Pytam bo gosc powiedzial mi ze jak wymieszam to ten suchy zaraz sie ozywi,co wy na to?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno proces „ożywienia” piasku będzie przyspieszony .


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanko na temat piasku.Czy przenosc piasek ze starego zbiornika do nowego czy moze to wplynac negatywnie na parametry wody


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosiny napewno wplyna negatywnie na parametry. Jezeli nie masz tego piachu zbyt dlugo (kilka lat) i mozesz go wyplukac w solance i nie uzywales kalkwasser to chyba mozesz zaryzykowac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przenoslem piasek ze starego zbiornika do nowego. w starym mialem 50kg a tereaz mam 110 kg. wsyp stary piasek na dno i zasyp go nowym. nie mieszaj ich


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam go okolo 15kg dlatego pytam czy warto ryzykowac czy kupic nowy


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie Kupie suchy-bialy piasek?

Praktycznie w kazdym sklepie maja tylko LS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymieszaniu piasek szybciej dojżeje i mniejszy problem z parometrami

ale będziesz miał bombę z opóźnionym zapłonem nawarstwianie piachu

to tylko zbiorowisko azotanów i fosforanów ja jestem zwolennikiem

małej ilości piachu

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mocno interesujace, jakie tam zbiorowisko azotanow bedzie, ale chyba to zostawmy :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani

Hmmm zawawsze tak myślałem dlatego tak napisałem znajomi mi mówili żeby tego unikać

a sam zawsze chciałem mieć sporo piachu a wszyscy odradzali mi to podłucz kolegę

co dzieje się z piaskiem po kilku latach i czy po wymianie za 2 lata nie polecą

mi parametry wody.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.slawomirdyl,poczytaj sobie o dsb,temat był kilkakrotnie poruszny na forum.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek

Po kilku latach, gdy taki piach wzruszysz, to parametry wody "poleca", to jasne, ale nie ze wzgledu na "zbiorowisko azotanow":).

Zreszta, obojetnie co ruszysz w starym akwarium, to parametry poleca. To juz tak jest.

Niemniej jednak, gruba warstwa piachu to super filtr, cienka to piekne dno a srednia to ewentualne zagrozenie, ale tez nie zawsze.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ptrzekonano mnie ze na zeovit jest dla mnie zawczesnie, wiec chce zrobic Dsb mam 1 komore o wymiarach 44x24x20 wys. da sie z tego zrobic DSB.Czytalem o zagrozniach i grubosci zloza w innych tematach i sie pogubilem, czy 18cm wysokosci DSB bedzie dobrze. Co jeszcze musze wziasc pod uwage robiac ten system? czy musze instalowac jakies pompy cyrkulacyjne,swiatlo?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajtaler,

18 cm to moim zdaniem za duzo. Jezeli piasek jest w miare drobny, to 10 cm wystarczy.

Swiatlo nie jest potrzebne, natomiast spora cyrkulacja, jak najbardziej, tylko zeby piachu nie wywialo.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem ten artykul http://www.reef-eden.net/DSBs.htm , bardzo ciekawy polecam ,pisza tam ze piasek powinien byc nie mniejszy jak 0.05 do 0.2 ale gdzie taki dostac suchy piasek.ten co dalem link jest 0.5 do 1


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok uruchamiam zeovit wiec dsb nie potrzebny.

Kupilem do glownego zbiornika piasek koralowy o sr.3mm suchy, lezy juz 1 tydzien w Ro wodzie kilka razy miezylem co sie dzieje z woda Ro. Przy pierwszym zalaniu miernik TDS pokazal po godzinie okolo 300ppm, po 2 dniach przy podmiance wody pokazal juz 80ppm, a dzisiaj pokazuje juz 40ppm.Jak dlugo trzeba moczyc taki piasek az miernik TDS pokaza 0ppm


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry artykul, ten kto to pisal ma wiedze


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzysiek75 :

Tomajk, może tak: http://translate

Hehe taki numer to znam i próbowałem, jasne że coś tam można z tego bełkotu się doczytać, lecz nie ma to jak porządne tłumaczenie.

No cóż, w końcu to forum to skarbnica wiedzy, w trudnych przypadkach ktoś wyłoży jak chłop krowie na rowie :) czyli po NASZEMU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.