Skocz do zawartości
vnik

Skaleczenie w morskim koralem!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wczoraj podczas przemeblowania w akwarium skaleczyłem się szkieletem koralowca twardego masa małych białych szpilek wbiła mi się w palec i dziś (po 24 h) już palec czerwony i spuchniety i bez lekarza się nie obejdzie :D , mieliście już taki przypadek

czekam na opinie i rady

pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był chyba wieloszczet bo koralowce się w palce nie wbijają. Spróbuj pod ciepłą woda to zmyć może pomoże mi pomogło.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrwać pincetą te szpilki, pod gorącą wodę (nawet na kilka minut im cieplejsza tym lepiej), trafiłeś na wieloszczeta :D

teraz może trochę poboleć, na przyszłość trzeba to szybko zrobić, palec może być opuchnięty kilka-kilkanaście godzin, zależny na jaki gatunek trafiłeś i ile szpilek ci wbił

ja tak trafiłem na tego jegomościa przy przenoszeniu z 60l do 375 i to 2 razy :D wyhodował się z malutkiego 2-3 cm na 15-19 cm potwora

mimo szybkiej reakcji (wyrwania szpilek i pod gorącą wodę) i tak miałem ponad 1 dzień palec opuchnięty i bardzo bolało :D

dlatego powinno się robić wszystko w morskim w rękawiczkach, ale kto tego przestrzega 8)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie rękawice polecacie do grzebanie w akwarium??? :D:D


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba najlepiej gumowe takie jak lekarze uzywaja !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filavandrel :

wyrwać pincetą te szpilki, pod gorącą wodę (nawet na kilka minut im cieplejsza tym lepiej), trafiłeś na wieloszczeta :D

teraz może trochę poboleć, na przyszłość trzeba to szybko zrobić, palec może być opuchnięty kilka-kilkanaście godzin, zależny na jaki gatunek trafiłeś i ile szpilek ci wbił

ja tak trafiłem na tego jegomościa przy przenoszeniu z 60l do 375 i to 2 razy :D wyhodował się z malutkiego 2-3 cm na 15-19 cm potwora

mimo szybkiej reakcji (wyrwania szpilek i pod gorącą wodę) i tak miałem ponad 1 dzień palec opuchnięty i bardzo bolało :D

dlatego powinno się robić wszystko w morskim w rękawiczkach, ale kto tego przestrzega 8)

Cześć!

Masz racje to takie szpilki miałem powbijane i nie jestem pewien czy wyjełem wszystkie :D

pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to miałem, niestety kolce są bardzo łamliwe, cienkie i trudno je usunac pensetą.

ja nie wkladalem pod gorącą wodę bo dość szybko pojawila sie mała opuchlizna i balem sie , ze ciepla woda jeszcze pogorszy sytuacje.

generalnie kolce starly sie po okolo 3-4 dniach, mialem caly czas lekko spuchniete miejsca gdzie sie wbily, ale po tygodniu nie bylo juz po wszystkim sladu.

K.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rekawiczki dla akwarystow produkuje tunze, siegaja mi za łokiec.

pewnie te dla lekarzy albo weterynarzy tez sie nadaja, tylko oczywiscie bez talku i innej chemii na powierzchni.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi palec opuchniety czymal sie tydzien,mimo ze szybko usunolem szpilki,rekawice tuzne fakt siegaja za lokiec ale jak chce sie przeniesc kawalek skaly to szybko sie dziurawia,sa bardzo slabe,troche za cienkie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tylko przypomnę:

tylko dla tych o mocnych nerwach


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab nie wieże że używasz do wszystkiego w akwarium rękawiczek :D

ps link dobry dla przypomnienia :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie używam, ale po każdej operacji myję ręce w maksymalnie ciepłej wodzie jaką tylko jeszcze jestem wstanie wytrzymać :D używając do tego mydła (nie samo opłukanie z soli)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba też zaczne myć ręce po kazdej operacji :// tak to zazwyczaj tylko wycierąłem w ręcznik niechciał bym być w sytuacji tego koleśia


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogą być takie grube żółte do zmywania naczyń?


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każde mogą być tylko wpierw je dobrze wypłucz żeby całą chemie z nich ściągnąć


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.