Skocz do zawartości
domat

Mały zbiornik kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem załorzyć mały zbiornik o pojemności 40l+ sump 15-20l chciałbym to złorzyć z tego sprzętu który obecnie posiadam i dokupić konieczne rzeczy i miałbym tu kilka pytań.

Posiadam akwarium 40l wraz z pokrywą coś takiego: http://allegro.pl/item592984475_akwarium_40_litrow_zestaw_zapraszam_nowka.html z czasów słodkowodnych oraz tak jak wspominałem akwarium 20l które miało by posłurzyć jako sump.

1.Czy da się jakoś wykonać odpływ i powrót wody do sumpa bez konieczności rozklejania zbiornika? bądź może łatwiej będzie zastosować panel z tego drugiego zbiornika wówczas takie rozwiązanie również wchodzi w gre?

2.Jakie oświetlenie najlepiej zastosować w takiej pokrywie bo z tego co wyczytałem 1 świetlówka na pewno nie wystarczy?

3.Chłodzenie miało by się znajdować w szafce od sumpa jakieś 2 wiatraczki od komputera.

4.Z czego najlepiej i najłatwiej wykonać przegrody w sumpie?

Prosił bym o pomoc również jakąś osobę która wykonywała podobny projekt będzie mi to bardzo pomocne.

Pozdrawiam Serdecznie i czekam na odpowiedzi


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do dzialu dla nowicjuszy.

A ode mnie tak po krotce.

Wedlug mnie za maly sump zeby go dzielic,ale fajnie ze bedzie.Jak dobrze zapanujesz filtracje to zostanie Ci wiecej miejsca w akwarium. Jezeli chodzi polaczenie akwarium-sump to kombinowalbym z samych rurek skleic cos na wzor pudelka przelewowego

Nie podales rozmiaru pokrywy, wiec ciezko cos powiedziec na temat oswietlenia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim osobistym zdaniem, chyba nie ma sensu w tak malym akwarium robic sumpa, zwazywszy za na 99% za pare miesiecy bedziesz chcial miec wieksze.

40 l spokojnie pociagnie bez sumpa, a jak bedziesz mial jakies malo wymagajace korale, to i bez odpieniacza da rade, na samych podmiankach wody pojedzie.

jak jestes ze ślaska to napisz PW do @Filavandrel, ma na sprzedaz akwa 60 l z kominem, szafka, cala hydraulika, tylko bez sumpa za 100 zl... ale niestety odbior osobisty, no ale Ty masz niedaleko.

Podejrzewam, ze za rozklejenie akwa, wywyiercenie dziur, srubunki i wszelkie rurki zaplacisz wiecej niz 100 zl.

Wiec jest to dobra opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.