Skocz do zawartości
krotki

Moja rafa ;)

Rekomendowane odpowiedzi

krotki :
Rebciu :

a woda do podmian? RO+DI?

Woda do podmianki z RO

Peniek :

nh4 powinno byc 0,czyli filtracja biologiczna jednak kuleje,wiec jakim cudem stwierdziles ze testy są ok?

w teście nie ma zero tylko "mniej niż 0,25"

a jakie masz testy? paskowe? all in one za 40zl?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test saliferta nh4


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w płynie.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB - gruba na ok. 10-12cm warstwa piasku na dnie

radzisz, żeby dokupić piasku? i będzie lepiej?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert nie robi paskowych testów.

Ja bym dodał dobrej jakości żywicę DI, cyrkulację i zamontował ten odpieniacz. Jeśli to nie pomoże problemem jest przekarmianie zwierząt.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krotki :

DSB - gruba na ok. 10-12cm warstwa piasku na dnie

radzisz, żeby dokupić piasku? i będzie lepiej?

będzie :D tylko pamiętaj o wymianie piachu co ok. 1,5 roku


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam błazenki dopiero od wczoraj. więc dopiero od wczoraj je karmię.

wczesniej nic nie karmiłem.

postaram się nie przekarmiać.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Lizard,jestem przekonany,że Krótki doskonale wie co to jest dsb.

Ty jako tak doświadczony akwarysta,powinieneś doradzić mu coś mądrego.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. LiZaRd

Moze zamiast tak ciekawie krytykowac to chociaz pomoz i wytlumacz Krotkiemu po co masz biobale w filtrze. :)

@Krotki

Mozesz sobie przemyslec, czy zastosowac DSB (moga kiedys wystapic z tym zwiazane problemy - ale nie musza) czy moze jednak jakis fajny odpieniacz, ktorego reakcja jest znacznie szybsza.

Powiekszylem tylko jedno z Twoich zdjec i poniewaz od razu zaatakowaly mnie jakies reklamy to innych juz nie. Z tego co mozna zauwazyc, to przybrazowiona dekoracja, jakbys z woda dostarczal Si do akwarium - stad porada o zamontowaniu DI, poniewaz RO wszystkiego jednak nie wyciaga.

Widac, ze beda z Ciebie ludzie, bo od poczatku podobaja Ci sie "twarde".:) Lepiej by bylo, gdybys troche dluzej poczekal z ich wstawieniem, no ale moze sie uda (choc delikatnie niestety watpie). Ale poniewaz od razu uderzyles w twarde, to zapewnij im oswietlenie ok. 1W/l wody - przynajmniej jeden klopot beda mialy rozwiazany. :)

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o media filtracyjne, ja w tej chwili stosuje aktywny węgiel i kulki Multiballs ktore są nim wypelnione.

Multiballs to środek filtracyjny łączący filtrację biologiczną z pożądaną filtracją chemiczną. Kulki te wielkością przypominają Bactoballs (średnica 40 mm), mają dużą powierzchnię i dobrze rozprowadzają wodę. Składają się z dwóch połówek, które można łatwo rozdzielić. Wewnątrz nich znajduje się komora, wypełniana w zależności od wymagań mieszkańców, licznymi środkami chemicznymi np. węglem aktywowanym, antiphosem, zeolitem, hydrocarbonatem lub granulatem torfowym. Powierzchnia zewnętrzna stanowi doskonałe miejsce do formowania kolonii bakteryjnych dla filtracji biologicznej. Ja stosuje w nich węgiel aktywowany, struktura jego porów umożliwia zachowanie na nim procesów adsorpcji w stosunku do wielu substancji rozpuszczonych w wodzie. Usuwa z wody szkodliwe substancje zarówno organiczne jak i nieorganiczne. Absorbuje metale ciężkie i usuwa zabarwienia oraz zapachy. Dzięki swoim właściwościom klaruje całkowicie wodę . Używany jest rowniez w celu zmiany parametrów wody Ph, Kh, oraz innych lub do usuwania zastosowanych wcześniej środków leczniczych. Specjalna konstrukcja oraz duża powierzchnia kulek pozwala na dużą koncentrację aktywnej biomasy bakteryjnej. Przynajmniej teraz taka filtracja musi wystarczyc. Już i tak planuje zrezygnować z kulek, w planach mam zostawic w filtrze wegiel a bakterie podawac regularnie z zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtracja taka super sprawdzi się w zbiorniku z mieczykami.W morskim może zadziałać jak bomba z opóznionym zapłonem.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moobi :

To ja poproszę adres tego sklepu, żebym nigdy tam nie zrobił zakupów do morszczyzny. Po prostu wcisnął ci kiepski zestaw i tyle. Czytając to forum sam byś się o tym przekonał.

A do tego plecaka to pewnie w ogóle tam nie zagląda.

Tak się składa że to ja proponowałem ten zestaw koledze krotki..

Jakoś nie czuję się jako osoba wciskająca kiepski zestaw - powiem więcej, sądze ze tego typu akwarium jest lepszym rozwiązaniem niż:

a) zbiornik 200l w przypadku gdy właściciel ma ograniczone fundusze - i starczy mu na zakup szkła, oświetlenia i powiedzmy na 10kg skały - nic więcej - reszta w dalekiej przyszłości lub na kredyt.

:) każdy inny zbiornik do 100l w którym trzeba ręcznie zrobić pokrywę, filtrację etc. Tym bardziej że nie każdy ma czas/umiejętności/chęci - niepotrzebne skreślić.

Ciągnąc dalej temat "kiepskiego zestawu" - powiem Ci kolego tylko tyle, że w tym oto kiepskim zestawie od półtora roku siedzą sobie twarde koralowce(pod standardowym PC + 4 diody), bez odpieniacza, podmiany raz na tydzień(około) - z 4 rybkami itd.(oczywiście, nie jest to totm, jednak umieralnia także nie)

I czy to kiepski zestaw czy nie - osobiście nie odważyłbym się tak oceniać nie mając sądze prawie żadnego doświadczenia z tego typu akwarium. 10 lat temu dwie pensje bym oddał za takie małe akwarium - nie musząc kombinować z panelami, pompami, wentylatorami itd. Po prostu tego nie było.

A co do zaglądania do plecaka - powiem tak: :)

Pokaż mi swój zbiornik a powiem Ci co sobą przedstawiasz - i tyle w temacie.

Ja niestety akwarium (jeszcze) nie mam - więc być może i plecak za mały , za chudy - więc dlatego nie ma po co zaglądać :)

pozdrawiam serdecznie

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtracja taka super sprawdzi się w zbiorniku z mieczykami.W morskim może zadziałać jak bomba z opóznionym zapłonem.

pozdrawiam

Jakbys byl chetny do udzielenia informacji na ten temat, mogles pisac w moim temacie w momencie kiedy pytalem o media filtracyjne. Taka filtracje polecili ludzie z forum, Zamiast krytykowac, nie dodam juz, ze Twoj post wogole nic nie wnosi, moglbys napisac: Kolego- uwazam, ze powinienes ... itd. Pozdrawiam:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd moim zdaniem masz dobra filtracjie

jedni leja wodke drudzy bailing(jesli dobrze wymawiam)

a inni wegiel i kulki

ja mam kulki w kominie i wegiel w sumpie firmy hydor

zadnych problemow mi to nie sprawia

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zako :

LiZaRd moim zdaniem masz dobra filtracjie

jedni leja wodke drudzy bailing(jesli dobrze wymawiam)

no tak napisalem i wiem ze to nie to samo

ale kazdy zna sie na tym co stosuje i bedzie to chwalil

o wodce i bailingu nie mam pojecia wiec nie bede sie wypowiadal

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zako u mnie narazie tez zadnych problemow nie ma, chodzi mi o to, ze jesli robie cos zle, to fajnie jak ktos powie jak powinienem zrobic, zeby bylo dobrze, wtedy mozna dyskutowac, a i inni napewno wlacza sie do wymiany zdan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz pamietal o reguralnej wymianie wegla co 2 tyg i nie stosujesz go za duzo

to niemasz czym sie przejmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... ewentualnie tym NO3, które z pewnością zacznie od tych kulek iść do góry. Herezje tu wypisujecie - a... kysz :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zako jeżeli piszesz o filtracji i w jednym zdaniu wymieniasz w jednej z metod ballinga , to sądzę , że powinieneś wstrzymać sie z udzielaniem porad zanim sporo nadrobisz .Dobrej jakości węgiel spokojnie można trzymac w baniaku 3-4 tygodnie , oczywiście zależy to od zbionika , łatwo poznać pierwsze objawy jego zużycia , a kulkami porzucaj do kubła , zawsze będziesz miał trochę zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum zostało już napisane tyle , że wystarczy tyko dopasować to do swoich potrzeb , nie rozumiem natomiast dlaczego prawie każda osoba zakładająca mikro rafkę twierdzi , albo stara się przekonać sama siebie , że takie kałuże nie wymagają solidnej filtracji , otóż one potrzebują jej bardziej niż średniej wielkości zbiorniki i na pewno potrzebują o wiele więcej uwagi ze względu na małą stabilność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.