Skocz do zawartości
salmo70

Jakie pompy cyrkulacyjne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Powolutku zaczynam kompletować sprzęt do nano rafki(85 litrów brutto).Zastanawiam się jakie zakupić pompy cyrkulacyjne.Co będzie lepsze?WaveMaker 3000 l/h,czy Marea Stream 2400?A może coś innego?Pozdrawiam.Robert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisząc wavemaker miałeś na myśli chińskie pompy jvp to stanowczo odradzam ich zakup, poszukaj na forum, wiele osób się na nie skarży, moja rozleciała się po ok. 3 miesiącach pracy. Marea nigdy nie używałem, natomiast jako alternatywę mogę polecić tunze 6025,6045 jedyną ich wadą są pękające obejmy, jednak już teraz istnieje możliwość kupna zapasowych w prawie każdym sklepie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.Jeszcze mam pytanie,jakie są lepsze pompy,o szerokim,czy wąskim strumieniu wody na wylocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokim

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pomp jvp opinie są podzielone - jedni ganią inni chwalą - ich zaletą jest cena ok 80 zł za cyrkulację 3000 l/h i ma gwarancję więc jak sie popsuje nawet po pół roku to mozna wymienić;

tunze jest straszenie drogie i jak kolega napisał też się psują;

jest też taki sprzęt jak koralia, która od tunze zbytnio nie odbiega jakością a znacznie odbiega niższą ceną

co do samej cyrkulacji to powinna wynosić ok. 40x wielkość zbiornika


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomiooo :

co do samej cyrkulacji to powinna wynosić ok. 40x wielkość zbiornika

Czyli rozumiem,że np Marea Stream 1000+Marea stream 2400(jest to dokładnie 40x litraż brutto mojego akwa) powinny zdać egzamin?Czy lepiej dać dwa razy 2400?Pozdrawiam.Robert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
salmo70 :
tomiooo :

co do samej cyrkulacji to powinna wynosić ok. 40x wielkość zbiornika

Czyli rozumiem,że np Marea Stream 1000+Marea stream 2400(jest to dokładnie 40x litraż brutto mojego akwa) powinny zdać egzamin?Czy lepiej dać dwa razy 2400?Pozdrawiam.Robert.

Najpierw napisz co chcesz trzymać bo inna cyrkulacja dla koników a inna da sps'ów


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek_Lublin :

Najpierw napisz co chcesz trzymać bo inna cyrkulacja dla koników a inna da sps'ów

Jak na razie moja wiedza o zwierzętach rafy koralowej jest niewystarczająca,więc nie mogę napisać co konkretnie chcę mieć.Na początku jakieś korale miękkie,jakąś gąbkę.Prócz ekipy czyszczącej ze dwa Błazenki okoniowe,jakąś babkę najchętniej symbiotyczną+krewetka,no i ukwiał dla Błazenków.W przyszłości na pewno jakieś korale twarde.Obecnie jestem na etapie dobierania sprzętu i nauki.Pozdrawiam.Robert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z Tunze kestem zadowolony


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuroslaw, nie to samo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.