Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Co dla błazenków?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ponieważ moje akwarium bardzo ładnie dojrzewa i buszuje sobie w najlepsze "ekipa czyszcząca" :) to mam pytanko odnośnie kolejnego kroku. Otóż docelowo będę trzymał 2-3 błazenki. Czy błazenki koniecznie potrzebują do szczęścia ukwiału, czy to tylko dodatek z którego sobie czasem korzystają? :)

I drugie pytanko - co ewentualnie spełnia funkcję takiego ukwiału, bo wiem że bardzo podobnie wygląda np. Euphylia. Tylko czy ona nadaje się dla błazenków? Będą chciały w niej siedzieć? I czy jest coś jeszcze co wygląda podobnie i integruje się z błazenkami? :) Najbardziej interesuje mnie taki koral, który będzie łatwy w utrzymaniu, bo jak już napisałem, jestem dopiero na początku tej całej morskiej przygody i nie chciałbym żeby coś mi padło.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwy będzie sarcopython i błazenki nie mają nic przeciwko takiemu lokum ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazenki siedziały w ukwiale. Po włożeniu do akwa euphyli przeprowadziły się do niej, całkowicie ignorując ukwiała. I jestem z tego zadowolony bo euphylia stoi sobie w jednym miejscu a ukwiał zwiedzał cały zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarcopython jak na poczatek dla ciebie i blaznow bedzie sii :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje błazenki na przykład nie mają ukwiału jeszcze niestety, no i są bezdomne, pomimo obecności w akwa i sacro, i xenii, i innych miękkich. Widocznie czekają na tego jedynego :-)


Back to Mcharium

Aktualny e-mail info@moobi-art.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki są humorzaste i na to nie ma rady - gorzej jak sobie upatrzą koralowca, który źle znosi ich szamotanie się w polipach - u mnie frenatus tak załatwił śliczną zieloną sinularię ;]

Ogólnie każdy na początek sądzi, że błazenek to taki super wybór a potem sobie pluje w brodę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli z waszych doświadczeń wynika, że ukwiał czy też euphylia, to tylko dodatek i błazenki będą się dobrze czuły również bez tego? :) Dobrze zrozumiałem?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dobrze :) znam pare przypadkow, ze po kupieniu ukwialu i problemach z nimi, blazny i tak sie nim nie interesowaly :)

a potrafia zaaklimatyzowac sie we wszystkim, xenii, zoa, sarco, euphylii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 blazenki ale nie zamieszkały jeszcze w euphyli może czekają na ukwiał. Na razie zaobserwowałem ze samiec się przystawia do samicy a ona jak to w życiu bywa najczęściej ... , leje go. Biedny ma ochotę na małe co nie co a kończy się to ( tłuczkiem ) w łeb.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówisz, a kiedy błazny osiągają dojrzałość płuiwą i są wstanie starć się o potomstwo ?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem coś okropnego, może wielu z Was rozsmieszy to co napisze, ale mnie ten obraz dotknal ..

Bylem w centum handlowym na Mostowej w Bielsku-Białej i w tamtejszym sklepie zoologicznym, ktory to zaklada pare baniakow z morszczyzna w celach glownie wystawowych. Zobaczylem dwa zbiorniki, swieze, pelne w glonach, wkoncu proces dojrzewania dopiero co wystartowal, a w jednym z nich cos co mnie oszolomilo. Zbiornik ma moze z miesiac, dojrzewanie wyraznie widac, ze dopiero sie rozpoczyna, a w tamtym akwa plywal juz pokolec i ... i wlasnie.

W akwarium plywala parka blaznow, mysle sobie: oszaleli? no ale ryby zyja, ciekawe tylko jak dlugo. To nie wszystko zauwazylem po chwili cos gorszego. Błazny plywaly wkolo martwego ukwialu :) byl rozplaszczony na piasku, rozpuszczal sie juz, a one mimo to, probowaly sie w nim jeszcze bawic ... okropne. Mialem ochote im nawrzucac przy klientach, ale wyszedlem ... zdjecia tez nie zrobilem, bo po co ... straszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazny przez kilka miesięcy mieszkały w uchwycie pompy Marea a cały czas miały quadricolora :)

@LiZaRd uważam, że powinienes zareagować. Często tak jest, że coś odpuszczamy a potem się dziwimy, że dzieją się dziwne rzeczy na świecie.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.