Skocz do zawartości
artur k

Wysokość zbiornika porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie bo nie mogę się zdecydować.

planuje nowy zbiornik 160 cm x 60 cm x i tu niestety nie mam pomysłu jaka wysokość była by odpowiednia.

prosiłbym o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jak bym miał stawic nowy baniak postawiłbym 160x70x50 wiec polecam wysokosc 50cm ale jak dasz 60cm nic sie nie stanie .

Napisz moze co planujesz miec w tym akwa i jakie bedzie oswietlenie .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

najlepiej bedzie jak dasz 50cm wysokosci slupa wody a sam baniak moze miec 60cm

i zaslonisz czarna czy jaka tam wolisz pleksi to miejsce nad woda

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 120x60x50 i teraz zrobilbym 12x60x60;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 160cm.szerokości gł. mniejsza niz 70 kiepsko wyglada ...ale to kwestia gustu...idealnie wychodzi baniaczek 160/80/60 ....wez pod uwage ze jak zrobisz 50wys. to odejdzie z 5 cm od gory z 3cm. piach +grubosc szyby czyli wizualnie zostaje powiedzmy 158/40 ... ja bym robił 60wys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60 i dał bym 50 a dlatego,że wcale tak nie jest mało wysokości wizualnej szyby a grzebanie przy dnie jest bardzo utrudnione.Inna kwestia to proporcjonalność wymiarów wysokości do długości.Ja mam 100 do 60 i moim zdaniem wygląda nie najlepiej.Na dłuższe nie miałem miejsca,choć jak miałem stare meble to stało akwa 180 cm,robiło wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilbym 160 x przynajmniej 70 x 60.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę jak będzie ustawiona skała- ja mam 160/60/45. Zrobiłem taki płaski blacik obsadzony spsami i wysokość jest idealnie dobrana. Natomiast szerokość- tutaj troszeczkę się przejechałem- nie ma porażającej głębi, tym bardziej, że nie mam tła. Tak jak napisał balon świetny by był wymiar 160/80szer. a wysokość dopasowałbym do układu skały, bo płaska i wysoka na 15-20cm zabudowa kiepsko będzie wyglądać w baniaku o wys. 70cm, przynajmniej przez 5 pierwszych lat, póki badyle nie porosną:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głębokość 60 cm a teraz zrobił bym conajmniej 80 cm a wysokość zależy od oświetlenia ja mam

180 x 60 x 60 i 2 x 250 W HQI


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.