Skocz do zawartości
gordon771

Metoda Ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

Ile może kosztować komplet preparatów metody Ballinga? U mnie w mieście w sklepie sprzedawca powiedział mi za te preparaty,które rozpuszcza się w trzech 5 litrowych butelkach 150zł.Czy to jest przystępna kwota?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem rozrobione już po coś ok. 1,5-3 zł za litr w zależności od składnika.Wapno jest już z magnezem.Mupiłem i leży bo dozowałem puki nie kupiłem konkretnej soli TM pro reff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo! Lepiej kupić preparaty na kilogramy. Średnio jeden preparat to około 40 zł , sól bez soli jest droższa ale starcza na dłużej. Z kilograma jednego składnika masz na pewno 10l gotowego roztworu.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te preparaty kupować?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach chemicznych. Ja za CaCl2*6H20(wychodzi sporo taniej niz 2wodny) place 9zl za kg. Soda oczyszczona 15zl Mg 20zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gordon771: jak chcesz znalesc konkretne ceny, to wejdz np na strone poch i poszukaj odczynikow - wzory latwo znajdziesz. Generalnie cena bardzo spada w przypadku wiekszych ilosci, i to tak, ze odczynnik za ktory w sklepie netowym akwarystycznym zaplacisz 40pln za kg moze wyjsc 5pln za kg (tylko musisz kupic np 50kg :) )


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawełR co z tego , że zapłacisz mniej za 6 hydrat jak musisz go sypać o 60 gr wiecęj niż 2 hydrt , i jakiej klasy czystości jest CaCl2 za taką kwotę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tak:

Jak ci sie nie chce samemu rozrabiac preparaty to kupo gotowe po 5l baniaki i z banki. ale jak tak liczyc to kolego taniej jest nie stosowac ballinga. wodoroweglan sodu kosztuje w hutrtowni 9 zł / kg droższe są inne preparaty takie jak Mg ale jego używasz mało i na długo starczy. Wapń idzie jak burza ale też jest tani ( 11-13 zł /kg) .

Ta metoda dlatego jest taka popularna ponieważ jest TANIA i SKUTECZNA.

Jak nie możesz kupować preparatów w hurtowni to kup na allegro lub w sklepie akwarystycznym.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad B :

PawełR co z tego , że zapłacisz mniej za 6 hydrat jak musisz go sypać o 60 gr wiecęj niż 2 hydrt , i jakiej klasy czystości jest CaCl2 za taką kwotę ?

Dokladnie 1,49 raza wiecej a cena 2 wodnego u mnie wynosi 18zl, wiec duzo bardziej oplaca sie uzywac 6 wodnego. Czystosc obu jest taka sama "cz" w zupelnosci wystarczajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.