Skocz do zawartości
artstudio24

glony ?

Rekomendowane odpowiedzi

Można je też zlizywać, ewentualnie zetrzeć paluchem. Ale zeskrobanie najwygodniejsze.

Sorki za złośliwość, ale sam się prosiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak możesz np. skrobaczką do nóg , zyletką , czyscikiem magnetycznym czym chcesz


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się czy można zeskrobywać glony z szyb. A co z nimi robić? Przecież to pytanie może zadać dziesięciolatek, który właśnie dostał pierwsze akwarium, i nie ma o nim pojęcia. Morszczyzna wymaga nieco większej wiedzy, inaczej będziesz się też pytał czy można czyścić pompy, czy dolewać wody :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!! :)

big_ben - przecież widzisz że artstudio nie ma najmniejszego zamiaru czegokolwiek poszukać/przeczytać, i zadaje podstawowe pytania, ( w innym wątku) na które odpowiedzi były udzielane już wielokrotnie. Naprawdę mam tolerować lenistwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle, ze zeskrobanie jest kategorycznie zabronione!! skoro rosna, tzn, ze akwa chce miec wiecej intymnosci i w ten sposob broni sie od widzow, w takim przypadku nalezy zapewnic zbiornikowi spokoj, inaczej cale zarosnie!!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrobanie to prosta sprawa i wiadomo, że jedni skrobią a inni olewają i czyszczą tylko przednią szybę. Ja zastanawiam się tylko jak sobie radzicie z syfem który pozostaje w wodzie po skrobaniu ? Wężykiem podczas podmian raczej ciężko by było. Już kombinowałem nad jakimś DIY odkurzaczem , który by miał na końcu pompkę i woreczek do którego by wpadały resztki glonów. a woda by się przez niego przesączała.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest masa odkurzaczy bateryjnych do awka, chocby cos takiego, nie wiem tylko jak sie sprawuje w rzeczywsitosci :)

http://www.allegro.pl/item595076372_odmulacz_bateryjny_bez_potrzeby_wylewania_wody.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie nie wzbudza zaufania, lepsza pompa na 220 :) + 60 cm wężyka + jakiś patent przy skrobaku wycięty z butelki po napoju do łapania drobin. U mnie po skrobaniu w wodzie jest masakra, zwłaszcza że jeszcze trwa walka z dojrzewaniem.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawuje się najlepiej- w roślinnym dość dobrze odsysa- końcówka dzieki swojej budowie lekko unosi zwirek i wysysa to co tam zalega. Niestety woreczek przepuszcza najmniejsze drobiny - co widac robi sie koło niego zupełnie metna woda.

wysłanie woreczka watą wlókniną hamuje przepływ i sprzet nie działa.

W morskim żywy piach jest za lekki i wpada do woreczka. Nawet jesli by dobrać inna końcówkę to przez zanieczyszczenia w woreczku przepływa woda i ropuszcza lub wyciaga i przepycha wszystko do się da- czyli wychodzi bomba biologiczna


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się smiać ale ja na spływie zakładam skarpetke frote ( mocuje recepturką) i po godzinie woda jest kryształowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale musiał bym kupić nową frotkę bo wszystkie są wyprane i wypłukane w płynie i strach to do baniaka wsadzić. Ja robiłem inaczej, na cyrkulacje zakładałem damskie cienkie podkolanówki. Grube zanieczyszczenia wyłapałem, niestety drobiny pływają w toni do dzisiaj. Odnośnie odkurzacza TMK odbiegł od tematu , bo nie myśleliśmy nad odmulaniem dna tylko nad adaptacją urządzenia do celów wyłapywania drobin podczas czyszczenia szyb.

Jeszcze myślałem żeby kupić taki worek AM na wkłady ( węgiel etc. ) i założyć go w sumpie na wylocie z odpieniacza. Może by wyłapało syfek i drobiny.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenon jeśli masz odpowiadać w ten sposób to najlepiej nic nie pisz, to, że dla Ciebie te pytania są banalne, nie świadczy jeszcze, że każdy musi znać na nie odpowiedź. Poszukaj w archiwum podobnego tematu- niby sprawa oczywista, a jednak nie ma wcześniej poruszanych wątków dotyczących tego tematu.

Jeśli chodzi tylko o przejechanie czyścikiem magnetycznym to rzeczywiście nie ma problemu, sprawę załatwią filtry, lub jakaś skarpeta, czy wata- jednak należy ją często płukać. W przypadku, gdy mamy do czynienia ze starszym "twardszym" nalotem najlepiej odłożyć czyszczenie do dnia w którym dokonujemy podmiany i zebrać resztki wraz ze zlewaniem starej wody- przynajmniej ja tak robię:).

Miękki nalot z szyb spokojnie zejdzie pod czyścikiem magnetycznym, jeśli chodzi o ten zaległy poszukaj są takie zielone w większości zoologicznych skrobaczki na wymienne żyletki, lub scraper AquaMedica.

Pozdrawiam

P.S Sakato- te woreczki Aquamedica posiadają za duże dziury, na pompki można nałożyć watę bodajże sery- jest sprzedawana w takich paskach- tylko trzeba wyłączać pompy i zdejmować je dość sprawnie, jeśli syf znów wejdzie do wody przy zdejmowaniu cała praca idzie na marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem waty, jednak nie wytępiłem tego syfu jeszcze. Odnośnie czyścika na żyletki mam mieszane uczucia, ja użyłem kulka razy mi mam na przedniej szybie dwie piękne rysy które mnie w..ją. Widocznie na żyletce była jakaś skaza lub zadra.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.