Skocz do zawartości
raku-kraku

Zakup Sprzętu w USA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przebywam wlasnie w USA i po powrocie zamierzam zalozyc na poczatek 50l nano-rafke a docelowo przerobic moje 450l na morskie. Wiec zaczynam szperac za sprzetem i zastanawialem sie czy ma moze ktos jakies doswiadczenie z kupowaniem sprzetu w USA - elektronika zawsze tu byla tansza i na 110/240V ale czy sprzet akwarystyczny tez?? przy dzisiejszym kursie dolara moze byc roznie tez... Szukam sugestii na co zwrocic uwage moze jakies preparaty itp itd??

Szkoda by bylo nie wykorzystac okazji jak tu jestem po prostu...

Poza tym poboczne pytanie jaki odpieniacz zaproponujecie do tego 450l do sumpa??


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, ale nie bardzi rozumiem o co pytasz?

parametry na jakie nalezy zwrocic uwage sa wszedzie takie same. jedyne o czym warto pamietac to inne jednostki miary.

sprzet w stanach czesto bywa znacznie tanszy i rzeczywiscie jak jestes w stanie go sam przywiezc do polski to warto.

na Twoim miejscu szczegolnie zrocilbym uwagi na pompy iwaki, szczegolnie te produkowane wg norm japonskich, kiedys mailowalem w sprawie ich zakupu z przedstawicielem iwaki w polsce i powiedzieli mi , ze takich modeli nie sciagaja do polski. a w usa sa bez problemu do dostania - ich zaleta jest bezglosna praca.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwaki >>> co to za pompa ????????

mam taką pompę i żadne delteki jej nie

zastąpiom to tak jak byś kupił Mercedesa

a przy okazji zerknik na lampy LED zamiast HQI

to temat przyszłości sam ją właśnie konstrułuję

Pozdrawiam

Kaziko

pogadaj z gościami z KODAKA w użądzeniach do wywoływania zdjęć

zastosowano pompy Iwaka ja mam 1700 L/h a słób wody do 4,3 m

może mało ale mój odpieniacz przerabia to samo więc nie widzę sensu

pompowania wody za darmo jedyny problem to zasilanie tych pomp prądem

110 V

Aaaaaaaaaaaaa

zerknij jeszcze na miernik PO4

w Polsce masz przedstawicielstwo

http://www.hannainst.com/poland/index.cf

http://www.reefdepot.com.sg/Products.asp?Order=ProductName&CatID=51&BrandID=All

a to link do LED-ów

Na przyszłość proszę używać opcji edytuj posty, zamiast pisać pięć- jeden pod drugim, wypowiedzi stają się nie czytelne.

Pozdrawiam Olek


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdryl: ojczyzna-polszczyna to pierwsze co mi sie nasuwa po przeczytaniu Twoich postow, drugie to nie wiem o co Ci chodzi z tym kodakiem i w ogole nie jestem pewien z kim rozmawiasz w tym watku ...? czyzby jakies posty pomiedzy wypowiedziamy zostaly pokasowane ... ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie jest ogolne co oplaca sie przywiezc a co nie...

Poniewaz jestem dosc nowy do mrskiego akwarium (ale mam doswiadczenie ze slodkowodnym - paletki) to w sumie dobranie odpieniacza sprawia mi najwieksza trudnosc... A moze nie powinno...

Wstepnie mysle o kupnie tego: http://www.reefshops.com/bubble-magus-bm110.html - tylko 110USD i na akwarium 400-600L powinno byc ok - ale chetnie wyslucham ewentualnych uwag.. Ludzie niby sobie chwala ...

Co do innych rzeczy to widze ze faktycznie tanie sa rzeczy.. HQI zarowki sa po 15-20USD wiec chyba kupie wiekszosc sprzetu ktory dam rade zapakowac do walizek:)

Co do LEDow- to kurcze dzieki za cynka poszukam w tym kierunku... Wyglada bardzo ciekawie oprocz ceny:) Ale moze da sie cos wyszperac z innego zrodla :)

Co do pomp - tez dzieki do tej pory zamierzalem kupic "jakiekolwiek" pompy ale widze ze pompa pompie nie rowna bo pewnie kazda pompuje ale chalasu jakby nie bralem pod uwage...

Dzieki jeszcze raz i oczywiscie czekam na wiecej sugesti, bede tu jeszcze 2 miesiace to zdarze sie rozejrzec...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziko

Sam napisałeś żeby zerkną na pompy Iwaki

a ja napisałem gdzie takie pompy można dostać w Polsce

A jeśli chodzi o język to masz rację ślepy jestem

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdryl : po co mam dzwonic do kodaka, skoro jest przedstawiciel iwaki w polsce ? www.iwaki.com.pl

jak przeczytasz jeszcze raz uwaznie co napisalem to zauwazysz , ze nie chodzi o to gdzie je w polsce kupic, ale jakie modele iwaki sa sprowadzane do polski. z tego co widzialem w opisach w sklepach w usa , sa dwa typy pomp produkowane wg norm technicznych usa i japan. te drugie ciesza sie znacznie lepsza opinia jesli chodzi o niezawodnosc i cichą prace. kilka miesiecy temu korespondowalem z iwaki.com.pl i dostalem informacje , ze niestety nie sa one sprowadzane do polski. to co mozesz kupic w polsce to pompy robione na rynek amerykanski.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z amerykańskich gadżetów mam głowicę oceans motions na pompie obiegowej oczywiście wersję na europę i jestem zadowolona. http://www.oceansmotions.com/store/product_info.php?products_id=32&osCsid=04a3f4372ca8a8fdd3420dcc23d6b716 Choc wiem, że u nas ludzie patrzą na to "z pewną taką nieśmiałością..."


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie zmartiliście miałem nadzieję że mam dobrą pompę :)

Raku-Kraku

zerknij za ile można dostać

diody High power LED 100W

pozdrawiam

Kaziko

To Ty mnie nie rozumiesz w automatach do wywoływania filmów KODAK

są zastosowane właśnie pompy Japońskie bo te automaty są robione

w Japoni

@slawomirdyl zacznij się w końcu stosować do poleceń i edytuj posty, nie pisz jeden pod drugim!!!


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.