Skocz do zawartości
wildschek

KORALIA 8 - BUCZENIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ma ktos z Was Koralie ? interesuje mnie jak zachowuja sie u Was te pompy , wczoraj zalozylem i jestem troche zdegustowany , bucza jak diabli nie wiem moze po kilku tygodniach sie uloza ale po odpaleniu sa glosne ... jak bylo z waszymi ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Koralia Nano też buczała trochę na początku ale po ok. 3 tyg. jest bezgłośna. Daj jej trochę czasu, sobie cierpliwości i jak za mniej więcej miesiąc nie przestanie to reklamuj.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same doświadczenie jak dudu poczekaj troszkę


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok czekam ale cos to wyglada nie za dobrze i dosc mocna bucza


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok czekam ale cos to wyglada nie za dobrze i dosc mocna bucza


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprobuj wyłączyć i niech zaleją się wodą

może nie mają wody w środku


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawomirdyl dobrze pisze. Może masz trochę powietrza w komorze wirnika. Rozebranie i złożenie też odrobinę powinno pomóc. Ale tego że się musi dotrzeć nie przeskoczysz. Praktycznie prawie każda nowa pompa musi się dotrze.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wild

coś się poprawiło ???


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Koralię 3 i jest cichutka od pierwszego podłączenia. Niedawno dołożyłem Koralię 1 i ta już taka cicha nie jest. Liczę, że się dotrze. Ale pierwsza róźnicą jaką widzę jest to, że trzień w jedynce jest metalowy, a w trójce ceramiczny. Zastanawiam się czy można ten trzpień wymienić na ceramiczny. A jeśli Hydor nie daje takiej moźliwości, to moźe jakis z bogatej oferty Eheima bedzie pasował. Macie jakieś doświadczenia z tym związane?


Akwarium 70x70x55 = 270 litrów

Sump ~50 litrow

LR 27kg / LS 18kg

Cyrkulacja 6000l/h

HQI 250W + 4x24W + 4x15W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem tak tez mam koralie,i od pierwszego podlonczenia byla bez szelstna,ale kiedys pewnego dnia wziolem sie za czyszczenie,jak ja rozebrale poczyscilem i ponownie zmontowalem straszie buczala? okazalo sie ze po wyciagnieciu trzpienia(od strony elektromagnesu)wypadla mi malutenka gumowa podkladka oddzielajaca twarde podlorze od wirnika.Tu byla moja przyczyna glosnej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.