Skocz do zawartości
majki

Rozgwiazda??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj w zbiorniku znalazłem 2 rozgwiazdy takie jak na zdjęciu zaznaczone w kółeczku 1004-rozgwiazda.jpg

I mam pytańko czy taką rozgwiazdę czymś się żywi czy trzeba je karmić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wywalic z akwa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje, jedne jedzą glony, drugie korale, ale rozróżnienie ich jest praktycznie niemożliwe.

Pożytku z nich nie ma za wiele, jak dla mnie to pasożyt - na wieczną rafę z nimi.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza da sie rozróżnic te ktore jedza korale od tych ktore tego nie robia. Te, ktore jedza korale sa z regulu duzo ciemniej ubarwione. Nie mam pojecia, czy sa to rozne gatunki czy rozne odmiany barwne, niemniej jednak z doswiadczenia tak mi wychodzi. W ogole z tym "jedzeniem korali" przez rozgwiazdy to nie jest takie oczywiste, jak do tej pory zaobserwowalem ze podjadaly Zoanthusy, na 100 procent je podjadaly. Co do innych korali, a jest ich w baniakach od groma, nie zaobserwowalem ze 100 procentowa pewnoscia, ze ZDROWA tkanka byla zjadana. Owszem, jesli koral obumieral w jakims miejscu, to obserwuje tam czasami te ciemne rozgwiazdki, pewnie podjadaja obumarla tkanke, ale jak napisalem wyzej, zdrowej nie ruszaja.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Z grubsza da sie rozróżnic te ktore jedza korale od tych ktore tego nie robia. Te, ktore jedza korale sa z regulu duzo ciemniej ubarwione.

U mnie takie śnieżno białe chodza czasem po skałach ale głównie po szybach . Na koralu jeszcze nigdy ich nie przyłapałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie asterinia staje sie plaga jesli wielkosc populacji przekroczy krytyczny punkt po ktorym zaczyna im brakowac pozywienia w postaci glonow i resztek pokarmu - wtedy jak napisal AquaManiac czesc z nich zaczyna żerowac na zoanthusach. ja jak pamietam nigdy nie zauwazylem bialych czy szarych na koralach, za to niebieskie w pewnym momencie jak sie przestawily to mialem wrazenie , ze jedza juz tylk zoanthusy. takze nie zauwazylem ich na zadnym innym koralu.

wpuscilem H.Picta i w pare tygodni byl spokoj - do tego stopnia , ze do dzisiaj od ladnych kilku miesiecy nie widzialem juz zadnej asterinii w akwarium. filmik z mojego zbiornika z tamtego czasu :


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy duzej ilosci rozgwiazd, te male potworki zaczynaja obgryzac korale, u mnie zaatakowaly zoanthusy, montipory, seriatopory oraz akropory...najgabrdziej ucierpialy monitpory oraz seriatopora hystrix, tkanka zjedzona do szkieletu. Korale jedza zarowno ciemne jak i jasne rozgwiazdy. Wywalac od razu z akwarium i nie czekac az znudza im sie glony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.