Skocz do zawartości
MarekKrolak

Pytanie do znających sie na Zeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do wszystkich użytkowników Zeo z bogatym doświadczeniem z tym systemem :-)

Czy możliwe jest podłączenie samego reaktora do złoża Zeo ale bez dodawania tych wszystkich specyfików itp.?

Same kamyki i węgiel jako świetna filtracja wyciągająca ze zbiornika azotany?

Moje pytanie to czyste gdybanie więc przepraszam jeśli coś namieszałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MarekKrolak :

Witam

Mam pytanie do wszystkich użytkowników Zeo z bogatym doświadczeniem z tym systemem :-)

Czy możliwe jest podłączenie samego reaktora do złoża Zeo ale bez dodawania tych wszystkich specyfików itp.?

Same kamyki i węgiel jako świetna filtracja wyciągająca ze zbiornika azotany?

Moje pytanie to czyste gdybanie więc przepraszam jeśli coś namieszałem :-)

Nie wiem, czy powinienem pisać odpowiedź, bo ani nie jetem użytkownikiem pełnego ZeoVit System, ani też nie mam bogatego doświadczenia, ale jeżeli pomożesz tym z bogatym doświadczeniem i napiszesz, dlaczego chciałbyś używać samych magicznych kamyków i węgla, to pewnie wielu z nich mogło by Ci coś mądrego napisać.

W tym systemie wszystko jest ze sobą ściśle powiązane i by korzystać tylko z niektórych jego elementów, trzeba mieć jakieś szczególne powody.

Jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru azotanów, to muszę Cię zmartwić, ale samymi kamykami tego nie dokonasz. One usuwają, ale NH3/NH4, natomiast NO3 to domena cyklu denitryfikacyjnego (odpowiednie bakterie + odpowiednie dla nich warunki).

BTW, jeżeli jeszcze nie czytałeś, polecam przestudiowanie ZeoVit Guide na stronie KZ - jest w kilku językach. Tu masz link http://www.korallen-zucht.de/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że tak z tym że nie będzie to system zeovit lecz filtracja oparta na zeolocie którą z powodzeniem można stosować w morskim .Czymś podobnym jest metoda buntensiff ,dajesz zeolith ,bakterie i pożywke dla bakterii , bakterie biodigest i pożywke buntensiff lub jesli jej niemasz to wódke.Sam na tym jechałem ponad rok.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pytasz czy te kamyczki od KZ są stosowanie przy Zeovicie to tak. Te "magiczne kamyczki" to mieszanka zeolitow, która wg. KZ jest odpowienio dobrana do metody prowadzenia baniaczka. Co do zeolitu stosowanego przy drugiej wspomnianej wyżej metodzie to nei wiem.

Poczytaj instrukcję z linka wklejonego wyżej - sporo wyjaśnia odnośnie działania samego zeovitu.

Sam się kiedyś zastanawiałem nad zastosowanem zeolitu który został mi ze słodkiego baniaka, ale jakoś brakowało mi odwagi by skorzystać z tamtych kamyków. Tamte fajnie klarowały wodę w holendrze, jednak już na pierwszy rzut oka bardzo różnią się od zeolitu polecanego przez KZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja mam obecnie akwa 200 litrow i ze slodkowodnego zostal mi filtr dokladnie tetratec ex 700

filtr kubelkowy z 4 koszyczkami i przeplywie 700 l na godzine

wtedy jeszcze nic nie wiedzialem o zeovit

Kiedy zalozylem morskie w filrze zostawilem ceramike w ostatnim koszyczku 2 srodkowe koszyki wypelnilem kamykami po brzegijakies 1,8 do 2 kg zeolitem a do ostatniego dalem wegiel aktywny 500g w instrukcji przeczytalem ze zeolit mi wyciagnie fosforany z wody

filtr dzialal mi w akwarium jjakies 3,4 miesiace teraz jest odpiety bardzo dobrze mi klarowal wode ale po odpieciu zauwazylem ze turbinaria zmienila kolor talerza z ciemnozielonego na brazowy po odpieciu filtra z zeolitem odpieniacz produkuje wiecej piany niz wczesniej

to tylko moje spostrzezenia z experymentu

W intrukcji jw. przeczytalem ze do poprawnej metody stosuje sie reaktor i zwiazki chemiczne pozywke itp , niektorzy nawet pisza ze leja wodke w malych ilosciach ,KZ pisze tez o proporcjach kamyczkow i wegla aktywnego w moim przypadku

gdy uzywalem filtra tetry proporccje byly przesadzone 2kg zeolitu i 0,5 kg wegla aktywnego na 200 litrow wody i nie uzywalem zadnych preparatow

Mam pytanie do znawcow czy jest sens stosowania kamykow np w sumpie jezeli nie daje sie zadnych dodatkow zeo

przy jednoczesnej metodzie balinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.