Skocz do zawartości
Luki

Jak umocować korale??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko..

Powiedzcie mi jak umocowac np. sinularie czy cladielle, chodzi mi o sam koralowiec bez skalki. Jak go umocowac do skaly zeby sobie siedzial?

Mam zamiar kupic takowe i nie wiem jak sobie z tym poradzic.

pozdro..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosuj igly lekarskie....i jak stworzenie przyrosnie to je sobie wyciagniesz...

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzieki serdeczne, faktycznie na to nie wpadlem. Uzyje szpilek... dzieks

pozdro..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ze szpilkami to bym sie nie wyrywal....igly mozesz sobie dluzsze dobrac i bardziej pokombinowac...i jest za co zlapac....no i sterylne..;)

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Robilem to tak jak na rysunku , korala owinietego w gabke , wciskalem delikatnie wykalaczka dookola otworu , koral sie po tygodniu przyrastal , zalewal gabke i tyle bylo widac slady ;)

Tylko korala nalezy wcisnac glebiej , zeby sie nie wysliznal , bo i tak potrafi jak nabierze w siebie wody .

Nie zamocno tez nalezy wciskac , bo potrafi sie oberwac , zostawiajac wczesniej przez nas wlozona noge , z wyczuciem nalezy to robic.

Kilka razy jak sie to juz zrobi , to pozniej dochodzi sie do wprawy i maloktoremu koralowi udaje sie wysliznac.

zibi.JPG

Ps; Na kazdego korala jest sposob .

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykalaczki sa ok, metale moga skorodowac, a wykalaczka nawet jak wypadnie to nie ma stresu


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marx igly lekarskie nie koroduja tak latwo. Moja polowica jest (prawie) stomatologiem wiec uzywam wielu narzedzi lekarskich, sa rewelacyjne. Np. uzywalem dwoch peset, jednej zwyklej i jednej lekarskiej, zwykla skorodowala momentalnie, raz zapomnialem umyc i po niej natomiast po lekarskiej nie widac w ogole, ze codziennie ma kontakt z woda morska.

@Swirleyyyy Ciekawe, czy Twoj sposob bylby skuteczny na moje Calcinus Latens: wielkie jak stodola, silne i wyjatkowo zlosliwe, jak im sie cos nie spodoba to nie ma sily, wyrwa kazdego korala, zrzuca kazda skalke itd... Straszne wandale, nie polecam, jesli Calcinusy to raczej Tricolor a najlepiej generalnie Paguritesy ;) Aniolki w porownaniu do Latensow ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisalem ze "moga" ;)

mi jedna wykalaczka zostala w baniaku, bo ja clavularia obrosla tak szybko ze nie dalo sie wyjac


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko rosnie co? ;) Tez bylem w szoku, dostalem swoja z kawalkiem skalki ktora obrosla tak mniej wiecej w polowie. W tej chwili obrosnieta jest cala, clavularia zaczyna porastac mi okoliczne skalki. Ze wzgledu na to, a takze na xenie oglaszam niniejszym kleske urodzaju w moim baniaku ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przykułem" sinularie i cladielle igłami ale dzisiaj widze ze im to chyba zbytnio nie pasuje bo w miejscach gdzie sa wbite ogly zaczynaja sie koraliki rozdzielac. Powiedzcie mi co jest grane i co mam z tym zrobic?? Wbic wiecej igieł czy jak??

Plis helppp...

pozdro.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.