Skocz do zawartości
apofis

ATI - Bubble Master 200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie przymierzam się do zakupu w/w odpieniacza co o nim sądzicie?

z góry dziękuję za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ATI BM 150 od około 1,5 miesiąca, na początku strasznie głośno warczała pompa, po kilku dniach jej przeszło. Teraz mam taki problem że co jakiś czas coś w niej trzeszczy, oglądałem wirnik wygląda że wszystko jest ok (ma trochę luzu, nie wiem czy to nie przez to), jak się nie uspokoi będę musiał reklamować pompę. Z tego co czytałem to pompy często sprawiają problemy i trzeba je reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@apofis, odradzam ten odpieniacz. Mam go od 4 miesięcy, odpieniacz jest w pełni nierozbieralny, ciężko doczyscic wewnętrzne komory, mocowanie pompy do odpieniacza to jakies nieporozumienie, przy zakupie nowego odpieniacza przeciekał mi kubek - musiałem sam uszczelniać, kolejna sprawa to brak uszczelki pomiedzy kubkiem a odpieniaczem, w moim egzemplarzu ten pręt gwintowany (zrobiony z jakiegoś tworzywa) służący do regulacji mocno napęczniał od słonej wody, tak mocno że przestał sie wkoncu obracac i go połamałem - gówno jakich mało. Tłumik w tym odpieniaczy to jakaś kpina - natychmiast wymieniłem go na tłumik od thcskiby.

STANOWCZO ODRADZAM, pomimo wymienionych wad odpieniacz ma dwa plusy: na przekór wszystkiemu ten odpieniacz PIENI i to nie najgorzej (po tuningu: rozwierceniu otworu który zasysa powietrze, pieni jeszcze troche lepiej) i cena poniżej 1500zł :)

Co do pompy to działa bez zazutu, łatwo zasysa powietrze - jedynie, jak wspomniałem wyzej bardzo prymitywne mocowanie pompy do odpieniacza.

Kupujac odpieniacz dziś wybrałbym BK albo KZ - nigdy więcej odpieniaczy ze stajni ATI !!!!! ODRADZAM!!!! NAWET NIEOGLĄDAJ OFERT W NECIE!!!! GÓWNO!!! takie jest moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T o co polecacie koledzy !! w tej strefie cenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przymierzam się do tuningu swojego według rad Seby. Chcę zmienić też wirnik w pompie na igiełkowy.

Mniejszy odpieniacz BM 150 rozbiera się całkowicie, tylko cholernie ciężko się mocuje tą pompę we wnętrzu. Zastanawiam się również czy go nie podnieść, aktualnie zanurzyłem gada na 30cm i myślę nad podniesieniem go o 10cm.

Trudny wybór bo w tym przedziale cenowy jest niewielki wybór, więc chyba albo ATI albo należy spoglądnąć na KZ lub Royala, tylko to już inna bajka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam deltec apf600 do 400l. Swietnie pieni, daje stabilna piane, pobiera 10w pradu i jest bardzo solidnie wykonany.

Ma jedna wade ktora dla mnie jest zaleta: nie jest w tej chwili modny jak odpieniacze bm, bk i kz czy atb w stanach.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u mnie by działał mam obieg AB UP 2000/1 i nie mam bypasa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje 400 l w zupelnosci wystarczy H&S 150/2001.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Na Twoje 400 l w zupelnosci wystarczy H&S 150/2001.:)

Tylko szkoda, że w polsce nie ma sklepu, który by te odpieniacze oferował. Ja podobnie jak kolega lionfish polecam APFa 600.

apofis :

nie wiem jak u mnie by działał mam obieg AB UP 2000/1 i nie mam bypasa!

Bypas można zawsze dorobić lub wsadzić małą pompkę.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lionfish :

Polecam deltec apf600 do 400l. Swietnie pieni, daje stabilna piane, pobiera 10w pradu i jest bardzo solidnie wykonany.

Ma jedna wade ktora dla mnie jest zaleta: nie jest w tej chwili modny jak odpieniacze bm, bk i kz czy atb w stanach.

Jaka pompe masz ze pobiera 10W, chyba wprowadzasz kolege w blad pompa w APF600 pobiera 38W. Przynajmniej na mojej tak pisze


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało się i okazyjnie kupiłem od kolegi z forum Delteca APH 525 .tak więc będzie trzeba pogrzebać w hydraulice , podłączyć się do powrotu i wstawić trójnik aby go zasilić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.