Skocz do zawartości
porcky

midiflotor jaka pompka??

Rekomendowane odpowiedzi

AquaMedic rekomenduje do niego pompkę Mistral 200. Mistral 200 to pompka o poborze mocy 4 W, max ciśnieniu 250 mbar i maksymalnej wydajności 300 ltr/h, nominalna wydajność 200 ltr/h. Musisz mieć taką lub o zbliżonych parametrach.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tańsza jest ELIT i zbiegiem czasu obydwie ( elit i tetra) będą tak samo głośne. dopasuj je pod względem wydajności

moze elit 803 za duża nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tetra jest o podobnej wydajności tylko nie wiem czy ta wartość 200l/h to jej wydajność nominalna, czy maksymalna.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@porcky - zobacz planowałeś biostar flotora za jakieś 450 zł , w tej cenie masz dobrze działający odpieniacz i fajną pompę. Teraz kombinujesz z midiflotorem i zobacz ile już ci się wydatków uzbierało. Pomyśl jeszcze raz nad biostar flotorem. Będziesz miał panel filtracyjny, w który mógłbyś wpakować tego biostar flotora. Popatrz sobie na setup kompletnego akwarium Chromis firmy AquaMedic. Widziałem jego działanie i nie miałem uwag. Tam właśnie siedzi biostar flotor. Popatrz też jak smk zakładał swoje akwarium i kupił biostar flotora. Oczywiście ty podejmiesz decyzję, bo to twoja zabawa, ale 10 razy pomyśl zanim sięgniesz po portfel.

rah


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@procky....zapodaj sobie pompe Atmana AT-A9500...nie kosztuje majatku ...wydajnosc ma sluszna bo na dwoch wyjsciach po 270 l/h....czyli masz 540 litrow na godzine...ma plynna regulacje..i przede wszystkim nie jest glosna....

pozdr

tutaj maja najtaniej w necie..ja przynajmniej nigdzie taniej nie znalazlem.http://www.akwarystyka.com/sklep/product_info.php/cPath/22_90_94/products_id/672


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Używałem Elite 801 - wydajność O.K., głośna, wydajność spadała zwykle jak tylko się kończyła gwarancja, ale cena rekompensuje wszystkie wady. Poza tym nic na świecie nie jest wieczne, z wyjątkiem wiecznych piór, więc nie ma sensu przepłacać np. za Mistrala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rah:

Juz kupil odpieniacz i to za moja porada. ;)

Uwazam, ze bardzo dobrze zrobil. Do tego jeszcze wiem, ze zamowil Mistrala 200 za jakies 200PLN aczkolwiek mial poczekac na wasze porady co do pompy. Ja zaproponowalem mu Schego, ale niestety nie ma chyba tych pomp w Polsce.

Przypuszczam jednak, ze to da mu dobry i CICHY odpieniacz.

Jesli ktos ma watpliwosci, ze ten odpieniacz dziala to prosze obejrzec akwarium tutaj:

http://www.miniriff.de

WOW!!

Wlasnie wszedlem na ta strone i prosze co znalazlem!!

# Zu Besuch (online) Bei Aquarium Farm in Warschau #

czyli z wizyta online na farmie akwarystycznej w Warszawie!!


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

midi flotora juz m,am pompka bedzie mistrala w poniedzialek i bede robil panel arcadio mi wyslal plany i p[omoze zrobic za co mu dziekuje tylko mam prozbe moze ktos wytlumaczy mi o co chodzi i jak dzialaja przelew i komin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pytasz o rozwiązanie komina w akwarium z sumpem, czy też chcesz poznać zasadę działania przelewu w akwarium z panelem. Planujesz panel więc chyba chodzi ci o przelew z akwarium do panela. Najlepiej zobacz sobie w "Akwariach klubowiczów" Akwarium Przemka morskie 81 ltr. Tam są bardzo ładne fotki, które ci wyjaśnią jak to wszystko działa. Panel generalnie to skrytka wszelkiego sprzętu, który marnie wygląda w części ekspozycyjnej. Żeby woda z akwarium przelała się do panela musisz mieć w jednym miejscu przegrodę panela niższą od założonego poziomu wody w akwarium. Tam też instalujesz grzebień przelewowy, żeby wraz z wodą nie wpadały do panela rybki, czy jakieś glony. Woda spływa do panela, a dzięki temu również wszystkie kurze i kożuchy z powierzchni wody (to także zaleta przelewu). Jak podzielisz panel (na ile komór i w jakich proporcjach) to sprawa indywidualna. Generalnie musisz zapewnić w pierwszej komorze stały poziom wody i tam umieścisz swojego midiflotora i pewnie grzałkę, dalej to już zależnie od tego, czy chcesz umieścić złoże zraszane, czy małe refugium i w ostatniej umieszczasz pompę powrotną, która wylewa wodę spowrotem do części ekspozycyjnej. Możesz w pierwszej komorze umieszczać jakieś gąbki, czy inne materiały filtracyjne dla oczyszczenia wody z większych cząstek, pamiętając o ich częstym płukaniu lub wymianie. Komin w akwarium ma to samo zadanie, odprowadza przez przelew wodę z powierzchni akwarium, która spływa do sumpa, również podzielonego na komory i z ostatniej pompa główna (powrotna) tłoczy oczyszczoną wodę do akwarium. Mając panel możesz zastosować mniejszą pompę, gdyż nie ciągniesz wody z sumpa na wysokość ok. 130 cm a zaledwie na 40-50 cm i wydajność pompy spada w niewielkim zakresie. Zarówno w panelu, jak i sumpie, ostatnia komora, gdzie jest pompa powrotna ma zmienny poziom wody. W trakcie parowania (oceniam, że u ciebie będzie to 1,5 do 2 ltr wody dziennie) zmiejszy ci się poziom wody i musisz uważać, żeby nie spalić pompy. Najlepiej zainstalować sobie tam jakiś czujnik poziomu wody, żeby woda była stale uzupełniana do zadanego poziomu, grawitacyjny, czy elektryczny to twój wybór (wcześniej, czy później do tego dojrzejesz). Można też bawić się codziennie w buteleczkę z kroplówką. Myślę, że ewentualne wątpliwości wyjaśniłem, jak nie to pytaj.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje juz skumałem wielkie dzienki rah ja napewno bede si na poczatek bawil w kropluwke heheh ciotka pracuje w szpitalu wiec mi pare napewno da a panel myslalem dac z boku akwa wyslalem tez nad maly zraszanym tzn z boku taki panel o wymiarasz szer20wysokosc50 i glebokosc 45 dzielony na 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w podobnym akwarium z panelem miał Hagena Power Head 802 - 1500 ltr/h i 20 W mocy, dobra pompka mam jako cyrkulację u siebie


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.