Skocz do zawartości
rah

Eden - Pompa wodna z dysza rotacyjną

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś coś takiego? Jest w um-um w pompach cyrkulacyjnych o trzech wydajnościach. Może ktoś używa, jeśli tak to, czy się nie zacina? Ogólnie, czy to się sprawdza?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czsem rzeczywiście potrafią się troche przytrzeć, ale po dobrym wyczyszczeniu nie ma problemu. Mam taką jedną od ponad roku i nigdy nie miałem większych problemów, tylko jest troche głośna.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.Pewnie się zacina jak zarośnie wieloszczetami z rurkami wapiennymi. Ale pod działaniem octu "rury im zmiękną" ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie głośne te pompy, u mnie nie zdąrzyła się zaciąc , bo nie dało sie przy niej wytrzymać i poszła do pownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. To już teraz nie wiem, czy warto inwestować. Przemek dał znać, że będą pompy o których Marx napisał niedawno. To pewnie dużo lepszy pomysł.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach chwilowych rozwiazań możesz spróbowac nabyć FLO Hydora - rozwiązanie podobne do Kugelstrom'a (czy jakoś tak) ATI. Niestety producent zaleca tylko do pomp max 1200 l/h, ale za to możesz korzystać z tego co masz ;)

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuję (od 3 tygodni) zamówić w swoim lokalnym sklepiku. Problem w tm, że dystrtybutor, który ich zaopatruje, njak na razie się u nich nie pojawił (a w rozmowie telefonicznej twierdził, że ma na stanie). Może koło środy coś wyjdzie z tej transakcji - dam znać.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa na korale.pl, na allegro, ceny nie pamietam sprawdzcie sobie ;), jak na moj gust czyszczenie co pare dni bo inaczej padaczka, gloniki sprawe zalatwia, pozdrowionka, zielony jak glony ;)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na korale.pl sa pompy atmana a ja pytam o te nakladki


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.