Skocz do zawartości
Natan

[60 L] :: Niefoto vol. 2 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kolejne akwarium.

Mój stary zbiorniczek:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16199

Akwarium: 60x30x35h ~ 63 L

Odpieniacz: Deltec MCE 600

Oświetlenie: 1x24W - ATI Aqua Blue

Cyrkulacja: Koralia 2

Osmoza: Od Olka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad "żywym piaskiem" (1 worek z np http://www.reefshop.pl/eshop/podloza-i-dekoracje_zywy-piasek_nature-ocean-bio-active-live-aragonite-100-naturalne-pod-o-e.html )wygląda super i do tego korzystnie wpływa na stabilizację zbiornika.

Trochę mało światła ale to może tylko moje wrażenie :) ja dałbym 3 lub 4x24W

Zamiast kaskady dałbym Tunze ReefPack 200, będziesz miał odbieniacz i filtr usuwający korzuch w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natan :

...Odpieniacz: AquaEl PS300

Oświetlenie: 2x24W - ATI Blue Plus; ATI AquaBlue

...

Obsada to niefoto, zoanthusy i pewnie parka błaznów.

...

@jjablonski, jeżeli obsada ma być niefoto, to 2x24W chyba wystarczą.

@Natan, jeżeli faktycznie myślisz o niefoto, to nie wiem czy odpieniacz nie powienien być mocniejszy. chociaż uczciwie mówiąc, nie znam opinii o tym podanym przez Ciebie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika on nie myśli o niefoto on je już ma tu http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16199 :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomiooo, znam temat Natana o 25l Nano Rafce.

a rozmawiamy o setupie nowego zbiornika, więc j.w., jeżeli myśli o niefoto to 2x24W wystarczy,

jeżeli z czasem obsadę bedzie zmieniał, to może zajść potrzeba dołożenia światła, jak napisał jjablonski.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jjablonski oczywiscie, ze ten piasek, pozostaje kwestia koloru :)

A odpieniacz juz jest, wiec reef pack 200, odpada... i generalnie wole moje rozwiazanie, bo zajmie ciut mniej miejsca, do kaskady da rade cos 'wsadzic', a i wyjdzie znacznie taniej.

@nika ten odpieniacz to to samo co miniflotor wiec do 60 L spokonie da rade.

...

Oswietlenie zostalo juz skonsultowane, 2x24W spokojnie starczy na miekasy... ze tak powiem, na niefoto tym bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały dylemat, co do podłoża, otóż zastanawiam się nad czarnym piachem, tylko czy nie będzie tam zbyt mroczno? Czarne tło + czarny piach... ale - mniej widać jakieś syfki na piachu no i mega podkreślenie kolorów korali

Natan ja właśnie tez tak robię czarne tło i czarny piasek . Na dno dałem spienione PCV dokładnie przyklejając je od spodu, oraz dałem silikon dookoła .podczas póbnego zalewania żadne bąbelki powietrza nie uchodziły mam nadzieje że nic tam nie podejdzie pod to.Jak kupisz czarny piach przejedż po nim magnesem ,aby wyłapać z niego odrobiny piasku które mogą się do niego przyczepić bo później jakbyś jeżdził czyścikiem porysowłbyś sobie szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan tak mi powiedzieli w sklepie jak kupowałem ten piasek,mają 4 akwaria z tym piaskiem ,to chyba wiedzą co robić.

Jak będe u siebie wsypywał to zobaczymy czy się coś przyczepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek przyszedł Biostar Flotor, a wiec rozkręć odpieniacz na części i go wyczyść, 12 godzin w occie i 12 godzin w wodzie + szczotkowanie.

001.jpg

Akwarium tez było w piątek, jako tło czarna folia samoprzylepna, przyklejona na wode ro + zabezpieczenie górnej i bocznych krawędzi silikonem... tak na wszelki wypadek.

002.jpg

Lampa 2 x 24 W + dwie diody w ramach lampki nocnej - tu w trakcie produkcji, aktualnie schnie w piwniku po malowaniu, jutro wrzucę fotki jak to wyszło.

003.jpg

Fotka z dzisiaj &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek tak jak poprzedni z OW, prawda?

Mam jeszcze pytanie dot odpieniacza. Nigdy nie mialem go w reku wiec prosze o wyrozumialosc. No wiec jesli zbiornik nie ma komina/panela przelewowego a woda jest tloczona przez zanurzona pompe to co dziala jako skimer?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł zobacz u kogoś czarny piach w baniaku nawet jak nie jest wymieszany z białym nie jest taki super czarny jakby się mogło wydawać. Jest coś między szarym a czarnym, więc może lepiej dać zwykły biały.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie sie na fotce odbilem, czarne tlo dziala jak lustro :clowning

@AdamB, szklo to zwykly float, 6 mm sciany i 8 mm dno.

A odpieniacz jest wogole moim pierwszym ever, skimmer robie sobie sam, pare rurek, strzykawka i trojnik troche kleju i silikonu i bedzie.

Olek wiem ze nie jest calkiem czarny, taki ciemno szarawy bardziej i ma jakies biale farfocle widzialem w opakowaniu... na fotkach w baniakach calkiem fajnie sie prezentuje wiec stwierdzilem ze zaryzykuje, w zasadzie zawsze mozna go pozniej wymienic. Wsypie go jakos w przyszlym tygodniu wiec pozostalo jeszcze troche czasu na przemyslenie kwestii jego koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie niby z księżyca :clowning świetny pomysł :)

A z piaskiem to najlepiej jakbyś mógł podjechać do jakiegoś akwarystycznego i zobaczyć na żywo. Mnie czarny piach kojarzy się z morskimi głębinami, a nie z rafą, ale to Twój wybór.

Pozdro

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zbiornik będzie miał słabe oświetlenie więc biały piasek będzie wyglądał słabo ,ale czarny wyśmienicie :clowning


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzka zakończona :clowning

Jestem mocno styrany :), a to tylko 60 litrów, wyobrażam sobie, co musza czuć ludzie jak się przerzucają z np. 100 na 250

Lampa skonczona, tak się prezentuje:

007.jpg

Dół wyklejony jakąś taką folia odblaskowa za 5,80 cala rolka.

013.jpg

Podłączamy stateczniki.

008.jpg

I się swieci.

009.jpg

Jak narazie tak ustawilem swietlowki:

Blue plus: 9:00-22:30 (13,5 h)

Special: 11:30-17:30 (6 h)

W trakcie przenoszenia wszystkiego.

Jeszcze mnie spotkał niefart niezły, jak kończyłem lampę ostatnie przycięcie pcv skalpelem i wraz z nim piękna dziura na opuszku palca wskazującego prawej reki, krew to z pół godziny próbowałem zatamować... dwie rękawiczki przyklejone taśmą do reki i dałem rade :D

012.jpg

Wszystko przeniesione.

011.jpg

I mega dziwny patent - wyciągałem rurówkę z piasku, 'tunel' pod piachem to sobie na pół akwarium zrobiła, no i się jej wypadło.

Czy ona może się przyczepić do skały i zrobi sobie twardy 'pancerzyk' tak jak takie małe rurówki na skałach? czy musi być w piachu ?

010.jpg

...

Korale przeżyły wszystko bardzo dobrze, myślałem ze gorgonie strzela focha na pare dni, a tu po 30 minutach już cale pootwierane były... chociaż jak je znam to jutro rano będą pozamykane.

Tuby ładnie pootwierane, zaraz je nakarmię.

Zoa tez się trochę pootwierały... otworzyły się na tyle by można było zobaczyć, jakie mega kolory maja przy świetlówce blue plus, masakra po prostu, jak by jakieś diody miały w środku.

Skala rzucona na razie bez ladu i skladu jutro musze cos podumac nad tym jak to ma wygladac.

Jutro musze uruchomić odpieniacz, bo dziś już nie zdążyłem i w jakiś sposób w środku zrobić miejsce na włókninę... co prawda mam tę okrągłą gąbkę, ale przy takiej ilości karmienia mi się ona nie widzi, za dużo syfu w niej będzie, a tak włókninę można co 2-3 dni wymienić.

Generalnie, w 25 litrach wszystko wygladalo ladnie pod wzgledem wielkosci korali, a teraz mam mikro gorgonie :/ mam nadzieje ze po dolozeniu skaly jakos bedzie to wszystko lepiej wygladalo jakos sie optycznie powiekszy...

Na łykend do Wawy jade i dokupie jakies 4-5 kg skaly.

.......

[purple]Jak by ktos mial za duzo korali niefoto to chetnie przygarne, lub kupie szczepki (gorgonie > 10 cm)[/purple]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się zapowiada :clowning Choć moim zdaniem mogłeś założyć drugie akwa :)

A z piasku nie dało się wyjąć jakiejś rurki dla rurówki?? mi kiedyś wypadła to ją po prostu delikatnie włożyłem z powrotem i było OK.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurka po rurówce byla calkiem rozerwana... musiala peknac jak ja probowalem zlokalizowac, jak ja wkladalem do akwa to ja ulozylem w zupelnie innym kierunku i miala kilka cm dlugosci a wczoraj niezle halo bylo jak sie okazalo ze sie przemiescila i ma za 30 cm dlugoci.

Spoko w przyszlym tygoniu bedzie piach to ja wsadze do piachu i zobaczymy jak to bedzie.

Z drugiej strony ciekawi mnie co sie stanie jak ja na skalach zostawie.

...

Generalnie najciezej przeprowadzke zniosla Xenia jest komplenie wypompowana, gorgonie natomiast jak by nie zauwazyly 40 litrow swiezej solanki, sa otworzone na maksa normalnie jedza... hehe spodziewalem sie ze bedzie na odwrot. no ale mila niespodziewanka :clowning

...

Na drugie akwa to juz nie ma miejsca w pokoju, moja apartament 3x3 m nie podolalby temu zadaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie miala piasek to sie oblepi i zrobi nowa rure. Niestety watpie w to zeby zrobila twardy pancerz.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem gdzie wylądował mój Biostar Flotor :clowning


1000L +sump z refugium, 3x250W HQI +2x54W T5, AM AT-Control, ATI Power Cone 250, 2xTunze 6105+multicontroler, Red Dragon 6500 i cała masa innych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no dokladnie na tylnej szybie mojego akwarium... jest dosyc glosny.

...

A wiec:

Jest piasek, jest diogorgonia, jest rozgwiazda, jest blazen, jest skala, jest dendronephthya, jest eco phos, jest wegiel eco, jest kilka sztuk nowych zoa... wszystko w styropianowym boxie... instalacja in progress...

...

Oczywiscie nie obylo sie po drodze bez klopotow - mojemu samochodowi odeszly wody pod mostem poniatowskiego, na jego naprawe urodzilem 200 zl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak masz dobrze. Mój mnie pociągnie ok. 1300 PLN :banghead. Ehhhh ile życia do akwa by było.... albo postawiłbym większe.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.