Skocz do zawartości
Natan

[60 L] :: Niefoto vol. 2 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

Zasypane, piach to na czuja sypalem, mleko sie zrobilo takie ze widocznosc na 2 cm byla.

Zakrecilem powietrze w odpieniaczu i zalozylem wloknine na pompe + dodalem pompke z wlonina ktorej uzywam do mieszania wody na podmianki i daje rade, w tym momecie juz widac mniej wiecej wszystko.

014.jpg

015.jpg

Nowe zwierzaki dalej siedza w workach poczekam jeszcze troche az sie troche bardziej klarownie zrobi i jakos mniej wiecej skale uloze.

Dioda przyklejona do skalki, zaraz poprzyklejam zoa i bedzie gicio :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan podarzam za toba od kiedy zauwazylem twoj temat na akwarystyka.com.pl

Poprostu nie wiem jak to ujac ty mnie tym zaciekawiles:) poprostu czekam na dalsze efekty:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry.

Temp. 25-26 *C

Sol: 1,024

Kh: 7

No3: 25

Ca: 540

Mg: 1060

Zaczęły się pojawiać okrzemki, na jednej malutkiej skałce, musze w koncu dodać Eco Phos może sobie z tym poradzi.

Czarny piach niestety przy tym oświetleniu nie daje rady całość wygląda jak jedna wielka ciemna masa z plamami kolorów.

tak wiec sprzedam czarny piach w ilości 9 kg za połowę ceny, czyli 65 zł (pierwszenstwo dla osob z Lublina)

Ogolnie podczas wsypywania zapomnialem o tym całym magnesie o ktorym wspominal @Piter i w efekcie cały czyscik do szyb byl pokryty opiłkami metalu jak jeż wygladał :clowning

Fotki wstępnego ułożenia skałek i korali:

W paskudnej barwie blue plus:

018.jpg

I tu o niebo lepiej przy dwóch włączonych świetlówkach:

019.jpg

Zoa przy dwóch i jednej świetlówce:

020.jpg

Błazenek jak na razie zestrachany ciągle pływa w tym samym miejscu po lewej stronie akwa.

016.jpg

Heniek odpieniek daje rade, tu czterogodzinna produkcja.

017.jpg

...

Otóż kupiłem sobie większy okaz, diogorgoni co widac na załączonym obrazku, ponieważ okazała się za duża tak wiec najchętniej wymienię zaznaczony na czerwono fragment (wysokości jakieś 16 cm) na jakąś inna gorgonie, może być mniejsza niż ta oferowana na czerwono. albo jak ktoś ma za dużo to Dendronephtya biało-czerwona/różowa/fioletowa

Gorgonia po zmianie skory, dlatego pozamykana, zaczyna powoli otwierać polipy, co również widać na foto.

Naturalnie zmieściła by mi się i do zbiornika, ale zajęłaby 1/3 jego powierzchni a wole dodać jakieś inne rodzaje.

Jak nie będzie chętnych do wymiany to będzie na sprzedaż.

021.jpg

...

Zawsze się dziwiłem ludziom, którzy mówili ze miękkie śmierdzą, ze xenia śmierdzi, mi tam nigdy nie śmierdziała, ale jak wkładałem Dendronephthye do akwarium to poczułem prawdę, naprawdę nieźle daje.

W/w koral się napompował, ale jeszcze nie wystawia polipów, mam nadzieje ze się to zmieni.

...

Świetlówka ATI Blue Plus zostanie wymieniona na Korallen-Zucht - Coral Light New Generation, bo jakoś nie mogę ścierpieć tego niebieskiego koloru, owszem fajnie to wygląda, ale na 5 minut albo u kogoś w domu.

W ogóle zastanawiam się nad zostawieniem tylko jednej świetlówki, czy zoa wtedy sobie poradzą?

Nad estetyka wlotu pompy od Henka odpienika naturalnie jeszcze popracujemy.

Czekam az obie tubki odzyja wtedy bedzie styl i klasa. Zle zniosly kapiel we wczorajszym błotku no ale juz jest lepiej.

::::

@ Lestos hehe dzieki... nie podawaj tu linków bo Ci palce wskazujace poobcinaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wypas


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypas to dopiero bedzie, miejmy nadzieje :clowning, jak narazie tylko to co bylo w starym zbiorniku sie otwiera, reszta powoli zaczyna.

@Nemezis otworzyly sie juz po przyjezdzie, co prawda kilka sztuk za bardzo przysmażyłem przyklejając je na super glue i przez tydzien sie nie otwieraly, no ale teraz juz daja rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle halo - zauwazylem ze po wlozeniu reki do akwarium badz po karmieniu odpieniacz przestaje pienic a raczej tworzyc piane, co sie wtedy dzieje z woda ? tłuszcze przeszkadazaja w tworzeniu sie piany ? ... trwa to tak mniej wiecej 30-40 minut i wszystko wraca do normy... no ale przez te 30-40 minut mam mase babelkow w akwarium, zalozylem gabke przy wylocie wody ale tylko troche to pomoglo.

Jak narazie swiece tylko jedna swietlowka i wychodzi na to ze miekim (zoa, clavularia, sinuralia) to odpowiada, niefoto tym bardziej... wiec jak sie nic nie zmieni bedzie do sprzedania lampa 2 x 24, 1 x blue plus i 1 x statecznik (1x24w).

:::

Jeszcze jakies foty na szybko ustrzeliłem.

022.jpg

.

023.jpg

:::

I przyuwazylem koleszke, ma z 15-20 cm dlugosci.

024.jpg

Eksterminacja ? Skale do ro wsadzic poki nie wylezie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, przeciez to spokojny wieloszczet :_)

Jak bedzie mial pol metra to go wywal , tylko wtedy moze on cie wciagnie :-)

a swoja droga... opisal bys cos wiecej

Jak , czym i kiedy karmisz korale itp.

Mysle ze pomoze to "nowym" non foto rozpoczac zabawe - gratuluje akwa - zapowiada sie slicznie


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie na wieloszczetach nie znam :clowning no ale dobrze wiedziec :)

...

Co do karmienia to jak narazie staram sie znalesc jakies optimum, no ale wychodzi tak ze 2-3 razy dziennie.

* Rano kropelka KZ Coral Vitalizer.

* Gorgonie karmie 2 -3 razy dziennie

pokarm przygotowuje wczesniej rozpuszcam pare kostek moiny, wrotki czerwonej, planktonu czerwonego, mikroplanktonu proporcje zawsze zmieniam, ale najwiecej jest moiny i wrotki czerwonej, potem rozpuszczony pokarm przelewam do pustego opakowania po tabletkach - kazde zaglebienie ma 2,5 ml pojemnosci. Dziennie zuzywam od 1 do 2 takich 'tabletek'. Na jedno karmienie zuzywam pol. Karmie strzykawka rozpylajac pokarm na gorgonie, czasem po prostu wstrzykuje do akwarium i sobie juz same wylapuja.

* Tubastree po porannym karmieniu gorgoni zaczynaja sie otwierac wiec w ramach przyzwyczajania ich do dziennego trybu musze i je nakarmic pokarm to artemia, mysis, ikra homara i kosteczka dla gorgoni. sporo drobnego, bo jeszcze sie cale nie otwieraja, klade na nich jedzenie przy wylaczonych pompach.

* I nocne karmienie tubek - ok 23 jak zgasnie swiatlo i sie pootwieraja to juz bardziej grubym pokarmem przy wylaczonych pompach; po karmieniu po wlaczeniu pomp gorgonie tez costam sobie lapia.

Musze wreszcie kupic suchy pokarm :D juz wiem co mam kupic, ale kaski trzeba troche nazbierac.

A do kupienia sa:

Preis - Koral Energizer

Aquarium Systems - PhytoPlan i ZooPlan

Fauna Marin - Ultra seafan

to tak na poczatek :)

...

Dioda juz cala pootwierana :) troche przykurczone polipy miala na poczatku - pare dni zapewne nie jadala, ale juz jest lepeiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny opis, chcesz przejsc na suszone?

Jak tam wysylka do mnie ? :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika - jesli apitasia urosnie tak na jeden cm wysokosci to 'rozsiewa' sie do okola i powstaje wtedy od 3 do 5 innych osobnikow, wczoraj znalazlem 3 sztuki w miejscu w ktorym trzy tygodnie temu usunalem jedna sztuke wydlubujac ja ze skaly, poza tym byla jeszcze jedna... poniewaz meczylo mnie w chu chu ciagle ich wydlubywanie, poszedlem po ostateczny srodek - wydlubalem te 4 sztuki i okolice oblalem wrzacym ro, mam nadzieje ze to juz wybilo wszystkie ewentualne przyszle osobniki, przy okazji wyciagnalem jednego 10 centymetrowego wieloszczeta i 2 mniejsze... doszedlem do wniosku ze jest to chyba najlepsze wyjscie, bo krewetki zapewne by sie nie interesowaly apitasiami przy takiej ilosci pokarmu w wodzie.

I znalazlem jedna ta taka zielona kulke, ventricaria bodajze, byla na tubce, usuwalem poza akwarium, zeby nie wpuscila do wody tego plynu co jest w srodku... ktory ostatecznie znalazl sie na mojej twarzy :/ ... niezly strzal, tak z 50 cm w gore...

...

Bialy pisaek juz jest, prawdopodobnie jutro wymiana.

Jest tez 2 blazenek, widac ze jakos im razniej we 2 szt niz jak byl tylko jeden.

No i podnosimy Mg, bo za malo go w wodzie.

...

Dendro otwiera sie coraz bardziej, ale jeszcze za malo satysfakcjonująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha do tych rybek, w poniedzialek Olek mi przywiozl drugiego błazna. Magicznego blazna - okazalo sie ze potrafi znikac.

Dzis rano mialem na zywca film "Gdzie jest Nemo?"... tylko ze tym razem sie nie skonczyl happy endem, wogole sie nie skonczyl, rybka zniknela nie bylo jej pod skala ani na skale, nawet odpieniacz sprawdzilem na wszelki wypadek, nie bylo jej obok akwarium, nawet w akcie desperacji sprawdzilem pod szafka... podejrzewam, ze w nowym duzym kawalku skaly siedzi jakies milusie głodne zwierzatko... choc sie przygladalem mu czesto to nic poza tym grubaśnym wieloszczetem nie zauwazylem.

...

Generalnie nowy piasek zostal wsypany i powiem szczeze ze oba - i czarny i bialy, podobaja mi sie tak samo.

...

Jutro jakal wyladuje na chwile w ro i zobaczymy co z niej wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda po kilkudniowym fochu postanowila sie juz calkiem otworzyc.

026.jpg

Dendro tez powoli zaczyna wystawiac polipy.

027.jpg

A calosc aktualnie wyglada tak:

028.jpg

Zmieniam sol na KZ, kupilem 3 kg, zobaczymy ktora lepsza.

Ciagle nie moge dojsc do ladu i skladu z wlotem od pompy odpieniacza, kupilem skimmer fluvala, ale jakos nie ma za bardzo zastosowania w tym przypadku, wiec jest butelka po koli :/ zaluje ze nie zrobilem w rogu komina, bylo by o wiele prosciej, nie chce dokladac kaskady zeby tylko sciagala syf z powierzchni wody bo juz bedzie za duzo roznych rurek i innych rzeczy w srodku... jak ktos ma pomysl jak to rozwiazac to bede wdzieczny.

I trzeba sie wziac za zrobienie nowej lampy - 1x24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skimmer fluval dobrze sprawuje się z pompą New-Jet 1200 i wreszcie mam spokój z tym filmem :goofy a całość mam schowaną za filarem z ceramiki.U ciebie dało by się tylko schować pompę New-Jet bo jest mała ale skimmera będzie widać w rogu chyba że zasłonisz gorgonią jak podrośnie :(


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja polece reefpacka, nie bedzie go w ogole widac w Twoim zbiorniku i a zastapi z pewnoscia polowe zbednych sprzetow jakie masz w tej chwili. nowicjuszkret pisal mi, ze widzial za 200zl na allegro teraz nano doc skimmera 9002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam dwa-trzy pomysly co do rozwiazania tego problemu, zobaczymy.

...

Reffpacka nie kupie bo juz mam wszystko co mi trzeba no poza skimmerem, polowy zbednych sprzetow nie zastapi, bo ze sprzetu jest tylko koralia i pompa od odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony mintaj :

IMHO z czarnym piaskiem wyglądało lepiej :yes

Zielony nie tylko twoim ,teraz jakoś takie mdłe się zrobiło ,no ale to wizja Natana


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pisalem juz ze czarny podoba mi sie tak samo jak bialy i w zasadzie cala zabawa z wymiana byla niepotrzebna, no ale bylo minelo.

A odpieniek sprawuje sie bardzo dobrze, co prawda nie mam zadnego porownania no ale jestem zadowolony :goofy

Na poczatku pracowal glosno, teraz jest juz cicho, musze tylko kupic tlumik zasysanego powietrza bo to powietrze robi najwiecej halasu.

Ustawilem go na taka fajna dosyc sztywna piane, ktora jak splywa do kubka to dopiero tam sie zaczyna powoli 'rozpuszczac'.

Co prawda po karmieniu przestaje pienic na jakies 30 minut no ale potem wszystko wraca do normy.

Wywalilem gabke ze srodka i wstawilem wlasna konstrukcje na ktorej montuje wloknine i ktora niweluje wszelkie pluskanie wody, ponadto w srodku jest eco phos i wegiel.

Na poczatku wypuszczal sporo babelkow do akwarium, ale teraz juz zadnych.

Dziennie wyrzuca 1-3 cm syfu w zaleznosci ile razy karmie i sporo 'błota pokarmowego' ktore osadza sie od wewnatrz tego zwezenia w kubku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan mam tłumik w domu jak chcesz to przyjedz i sobie zabierz


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek nowych kolorów kupionych z miesiąc temu.

Standardowo korale w większości w słabej formie, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej.

* Królowa.

029.jpg

* Sezon na jagody... koral zagłodzony praktycznie na śmierć, ale bardzo szybko odbudowuje tkankę.

030.jpg

* Mikro Dendronephthya... gratis z eRybki.

031.jpg

* Menela Niebieska... spore straty w tkance, odżywianie trwa.

032.jpg

* Scleronephthya

035.jpg

* Tuba no. 2 po dwóch miesiącach odżywiania już prawie całkiem się otwiera.

036.jpg

* Tuba micrantha

037.jpg

* Inne

033.jpg

034.jpg

038.jpg

Ponieważ zrobiłem nowa obudowe na jedna świetlówkę stara obudowa jest do kupienia TUTAJ w planach jest zmiana świetlówki na KZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piknie panie, piknie :googleye daj jeszcze fotę całości


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.