Skocz do zawartości
milek

no3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z obnizeinem NO3:( prosze o porady,podmianka wody niepomogla:(


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czesto musze podmieniac??jest jakis inny sposob??


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milek z tego co czytam w twoich postach to troche ci tego padlo

gabka,ukwialy.

Woda jest zanieczyszczona ich rozkladem a w dodatku 3 miesieczny baniak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cyrkulacja jest nieco za slaba?

Mozna dodac troche zywej skaly lub dozowac bakterie, wodke, zwiekszyc odpieniacz, ilosc korali, zmniejszyc ilosc ryb, wstawic kamien z glonami, wyrzucic gabki, waty i inne takie, zamontowac reduktor nitratu, DSB i wiele innych sposobow.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Moze cyrkulacja jest nieco za slaba?

Mozna dodac troche zywej skaly lub dozowac bakterie, wodke, zwiekszyc odpieniacz, ilosc korali, zmniejszyc ilosc ryb, wstawic kamien z glonami, wyrzucic gabki, waty i inne takie, zamontowac reduktor nitratu, DSB i wiele innych sposobow.

Pozdrawiam

I to się nazywa zwięzła odpowiedz na temat :)

Ale powinieneś jeszcze dodać że to wszystko można znaleźć na forum korzystając z opcji szukaj.

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim litrażu polecam zwiększyć cyrkulacje np. koralia nano, bo 400l/h to mówisz chyba o samiej pompie obiegowej w panelu. Dodatkowo skała, mały odpieniacz np. Sery Ps 130 zmieści się bez problemu (jako opcja dla świętego spokoju), bakterie no i można glony dorzucić, ale bardzo niewygodnie choduje je się w takim panelu, a w samym zbiorniku nie dodadją one estetyki, dsb. Ponieważ znam ten zbiorniczek to:

Wyrzuć ten węgiel z panelu, bo wyjaławia Ci wodę, a przy tak małym zbiorniku może to stanowić problem dla obsady. A może co gorsza nie wymieniłeś go jeszcze od 3 miesięcy i uwolnił to co zaabsorbował do wody? O ile dobrze pamiętam jest tam jeszcze gąbka zastosowana jako filtr - również ją usuń, bo właśnie na niej zbiera Ci się NO3 lub bardzo często ją czyść. Po twoich postach widzę, że problem jest bardziej złożony, masz problem z całym cyklem azotowym - podwyższone NH3 i NO2. Zacznij szukać przyczyny od początku tego łańcuszka i słuchaj rad bardziej doświadczonych ---- Stani


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na NO3 bardzo dobrze "działa" Zeostart2. Tylko przy takim litrażu musisz jakąś mini strzykawkę sobie kupić. Tylko ostrożnie z tym Zeostartem2 dawka zalecana przez producenta jest znacznie za duża.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz jest w panelu,a wegla niebylo i niema,a co do gabki to jest faktycznie jako filtr i czyszcze dosc czesto(co innego zamiast gabki?)


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast gabki mozesz dac wloknine, ja tak mam u siebie, wymieniam ja 2-3 razy w tygodniu.

cyrkulacje to swoja droga musisz poprawic przyjmuje sie ze powinna byc 30-40 x litraz.

jak Ci cos padlo w zbiorniku to wywal to jak najszybciej, na poczatek zbij no3 podmianami i zobacz co sie bedzie dalej dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milek - wyglada na to, ze ta przyczyna, o ktorej pisza P&L jest to, ze w zbiorniku jest za duzo ryb w stosunku do wydajnosci filtracji. Poniewaz zmniejszenie dawki karmienia i glodzenie rybek jest raczej nieetyczne, moze moglbys jakas najwieksza komus sprezentowac i problemy same sie rozwiaza.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie Ty masz to NO3 w ogóle?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj no3 bylo 50,dzisiaj robilem podmianke ok 10procent


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze filtracja nie dziala. Jest tam zywa skala? Wydaje mi sie, ze rozcienczanie tego nitratu podmianami destabilizuje system i nie jest tak wazne jak zastanowienie sie, skad sie go tyle bierze. W dzisiejszych czasach problemem jest miec nitrat.

50mg/l bywalo w czasach filtrow zraszanych, braku zywej skaly i technika poruszania wody w akwarium przez przepuszczanie babelkow powietrza przez szklane rurki..:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zywa skala i wydaje mi sie ze na takie male akwa to jest jej troche3555-img_0551.jpg


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj...chyba rybek jest za dużo.....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy Red Sea,a co rybek to jest 5szt


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tylu rybach w tak malym baniaku musisz miec wydajniejszy system

ja mam 125L a planuje miec gora 5-6 ryb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym hepatusem to przesadziłeś kolego ,to jest litraż dla błaznów a nie pokolców :banghead


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy nie mam "przerybionego" akwarium, ale gdyby tak przeliczyc Twoje ryby na litry wody, to w porownaniu do mnie, mialbys jedna. Pewnie, ze sie chce miec ruch w akwarium, ale to jest po prostu za male.

Babelki powietrza w akwarium raczej przeszkadzaja. Jezeli masz odpieniacz i ruch powierzchni wody to wyjmij ten "napowietrzacz".

Skaly jest wystarczajaco, ale akwarium jest nieco przerybione i skala z odpieniaczem nie wyrabia.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.