Skocz do zawartości
Swirlej2

zarnik BLV ;

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem nowy zarnik BLV -10 000 (UV-P) dodatkowo jeszcze zalozylem kawalek szyby od orginalnej lampy (kwarcowa szyba chiba ;) ) i mam delemat bo nei moge na to swaitlo wogole patrzec , oczy mi lzawia , pieka i wogole ! ! ! ! ! :D

Co jest nie tak ..?:con

Wczesniej zalozylem normalny zarnik 13 000 K firmy AM i az sie chialo na to swiatlo popatrzec , a to BLV to jest takie natretne swiatlo , ze jakbym byl koralem to bym wolal zdechnac niz sie na to swiatlo gapic ;)

q.......... , oczy mam chore od tego swiatla ;)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Cze Swirlej@ kope lat , cholera tak pusto bez Ciebie, no dobra bo się jeszcze podniecisz ;), słuchaj nie wiem czy wcześniej jechałeś na tych żarnikach ale,ja po ich założeniu mam same kłopoty, wczesniej używałem AM i nie miałem żadnych kłopotów, przez tego BLV straciłem 2 twardziele ;), wydaje mi się że emitują więcej UV, a ja niestey nie mam szyby, wieć w lipcu zceka mnie wymiana i jesli nie zdobede szyby to wymieniam na AM, takie sa moje odczucia.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem szybe i dalej to samo , co to za spawarka pytam ?

Nie zakaldalem jeszcze tych zarnikow BLV i musze przyznac ze troche jestem zdziwiony .

heh , chyba niepotrzebnie sprezdalem dobry zarnik ktory wczesniej mialem .

Ps; Nie ma mnie ostatnio wiem;) przemyslam na d sprzetem , robie tez Down Drafta , takiego wlasnie jak na tym zdjeciu .(narazie sie przymierzam)

down.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje to jakies palniki, wiem od swojego guru (każdy ma swojego guru moskiego ;)) ze no nie te same BLV co kiedyś, teraz podobno emitują o 40% wiecej UV, cholera a ja sie dałem skusic ale jeszce trche do lipca i wracam do AM

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos spróbuj wymienic na dwa AM i wyedy zrobimy machniom ;)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem te zarniki AM 13 000 K i teraz wiem ze byly ok .

Ide zrobie moze jaks oslone z aluminium , zeby swiatlo nie dawalo po galach , heh

Ogolnie to swiatlo jest ladne bialutenkie , moze lekko wpadajace w niebieskie , ale strasznie ostre , oczy pieka od niego a pozniej sie widzi lekko za mgla ....oslepnac mozna ..?;) hehe

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta szpara mi wali prosto po galach ...na zdjeciu widac troche jaka to spawarka :D

bbbb.JPG

Najlepiej to chyba komus sprzedam tanio ta cala lampe i kupei sobie nowiutenka w sklepei orginal , mam dosyc kombinowania ze swiatlem ;) oczy czerwone jak u krolika , takiego " angora ";):D:D ;)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej2 - coś ty, sprzedałeś dobry żarnik? ;) A na poważnie to nad jednym mam 10000 a nad drugim 13000 i mogę powiedzieć, że ten 10000 daje więcej światła i to białego, a 13000 daje znacznie mniej światła za to widać więcej niebieskiego. Bez osłony na lampę to faktycznie długo się nie wytrzyma. To tak jakby sobie na słońce spoglądać, no ale korale nie mają oczu, więc może im nie przeszkadza ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 400W BLV 20000K i jest wszystko wporzo - wisi sobie nad akwa w oprawie przemysłowej, zresztą z tego co można przeczytać i zobaczyć na forach amerykańskich raczej rzadko stasuje się żarniki w specjalnych oprawach, chociaż tak jak w moim są to zwykle żarniki z zewnętrzną bańką.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego co napisales Pawel , to chyba ludzkie oko tez trzeba na to swiatlo przyzwyczaic .

Wycielem nowa blache (reflektor) tym razem jest dluzszy i juz promienie nie przedostaja sie poza lampe , ale pomimo tego jeszcze okrotnie bije po oczach.

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa temperatura barwy światła tym słabsze światło, dlatego przy 20000K nawet 250W nie razi w oczy.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam 3x150 blv teraz zalozone wedlug mnie cos w nich nie gra niby acropory rosna jak glupie ale nie wiem cos mi nie gra. Za namowa Waldka zmienie na AQUACONNECT i zobaczymy moja zmiana juz 6 maja cdn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby sobie w razie ktos z was jeszcze oczy naswietlil zarnikiem BLV, podobnie jak ja to zrobilem , to chcialem tylko powiedzeic , ze rumianek pomaga , przemylem oczy rumiankeim kilkakrotnie i dzisiaj juz jest ok ;);)

Nakupie rumianku ze 100 pudelek , a pozniej to juz tylko swiecic i swiecic ;) znaczy przemywac i przemywac oczy ;)

Zarnik do sprzedania za polowe ceny ! ! !

Dwie godziny nim swiecilem i dluzej nie mam zamiaru .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie pogodzilem z moim zarnikiem BLV :) , teraz chyba wiem dlaczego przy wymianie zarnika na nowy nalezy korale przyzwyczaic powoli do nowego swiatla .

Te zarniki trzeba najpierw kilka dni wypalic , oczy mnie przestaly piec od tego swiatla , swiatelko jest super ladne , bialutenkie , baniak porzadnie oswietlony ;)

A juz lekko bylem podlamany , heh

Mysle ze jak zaloze nowy zarnik to sytuacja sie powtorzy , strasznei swiecil ostro na poczatku , teraz albo sie lekko wypalil , albo moje oczy sie przyzwyczaily , w kazdym badz razie wszystko jest OK :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.