Skocz do zawartości
dany

Ilosc wapna a ilosc wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie poniewaz nie do konca moge zrozumiec zagadnienie, moj system automatycznego dolewania wody to zbiornik 30 litorw z woda z RO ktora przerzchodzi przez mixer. Ile musze dodac wapna do mixera na 30 litorw wody??

Czy moze jakos inaczej sie to mierzy ??

DANY


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dolewanie wody skonstruowane mam tak ,że mixer mam podłączony bezpośrednio pod RO i czujnik poziomu wody w sumpie reguluje ilość dolewanie wody do sumpa(akwa)i do mixera wsypuję ok 3 łyżki stołowe wapnia raz w tygodniu .Myślę ,że w Twoim przypadku sprawa wygląda podobnie (w miarę potrzeby dolewasz wody z RO do zbiornika 30l i z niego do akwa)tak więc wsyp 2 duże łyżki wapnia do mixera i co 3-4 dni wymień zawartość (czyli umyj mixer używam octu(dobrze wypłucz) i wsyp ponownie 2 łygi wapnia i tak w kółko) i wode do akwa dolewaj możliwie jak najwolniej metodą kropelkową najlepiej w nocy

narka:wink


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, jednak z tym dolewaniem wody jest tak ze to czujnik poziomu wody reguluje iel nalezy do dolac, jesli nastawie na maly przepływ tzn kropelki o malej czestotliwosci, praktycznie caly dzien jest wlaczona pompka i woda z mixera nalewa sie do akwarium. Wnioskuje z tego zatem ze wody z mixera jest mniej niz paruje z samego akwarium, wiec te kropelki sa ale dosc czeste. Czy to dobrze?

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodą z mixera uzupełniamy wyparowaną wodę z akwa(całość wyparowanej wody), spróbuj wyregulować tak żeby dolewała się pomału powiedzmy całą nocmn i będzie git

darekkuku


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.