Skocz do zawartości
Eliot100

Jak wykonać sump

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM! Mam pare pytań:

1. Jakiej pojemności powinien być sump, zakładając że akwa ma pojemność ok. 140l?

2. Jak powinien wyglądać, tzn jaka wysokość, ile przegród?

3. Co do tych przegród włożyć i w jakiej kolejności?

Pozdrawiam!


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)im wiecej tym lepiej, ale min. tyle ile splynie z baniaka po wylaczeniu pomy obiegowej

2)http://reefkeeping.com/issues/2003-01/gt/index.htm - 1 czesc fajnego opisu sumpow

http://reefkeeping.com/issues/2003-04/gt/index.htm - 2 czesc

http://reefkeeping.com/issues/2003-07/gt/index.htm - 3 czesc

3)pompe obiegowa, pompe/wlot/wylot odpieniacza, moze byc refugium


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli woda z baniaka spływa do komory z odpieniaczem, potem przepływa do części z glonami, a na koniec przefiltrowana wpływa do części z pompą i wraca do zbiornika. Dobrze myślę?


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump to takie mniejsze akwa . wielkim skrucie, niemam przegrót bo poco, a filtr glonowy to dodatkowe zajecie ...., po co sobie komplikować życie.ale to tylko moje osobiste uwagi zrób jak chcesz wolność wyboru i pomysłu dowolna i nie ograniczona .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie marzy taki sump ;) no ,ale najpierw musze z rok czasu debatowac z zonka na temat wiekszego baniaka ;)

sump.jpg

sump3.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie jakby sie ktos zastanawial , jak ta maszynka funkcjonuje to na ponizszym zdjeciu co nieco mozna zobaczyc;)

sump5.jpg

Teraz jak juz jest wszystko jasne , to zakasamy rekawy , bierzemy duzio ,duzio plexy i psujemy ;)

pozdr...^

Ps; Prawde powiedziawsyz to ten wiszacy kondom mi sie wcale nie podoba ;)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chory jestem znowu , odpoczatku musze budowac moj baniak ! q.......;)

Jedno co bede mial z glowy ,to klejenie pudla , Aquamedik ma gotowe ;)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

hej!

ja jestem zafascynowany tymi odpieniaczami. koles z aquariusa je sprzedaje.dwa takie odpieniacze o wysokosci okolo 1m plus zloze zraszane,lampy UV czyszcza zbiornik w oceanarium z dwoma wielkimi zolwiami.zbiornik ma 30000L . poprzednio patrzac z boku nie bylo widac konca. obecnie woda jest super.taki odpieniacz wybija fajna piane.nie ma tam tez zadnego wirnika,jak wiesz.ciekawa sprawa.naprawde podoba mi sie ten odpieniacz. czekam za czym podobnym...moze MADE BY ZBYSZEK ;) ....

pozdrawiam

Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowa takiego Downdrafta jest w zasadzie prosta , tylko trzeba sie tego czepic:)

Bede robil dokladnie taki sam filter niedlugo , musze tylko pokonczyc kolegom troche sprzetu.

Kurcze , a juz sie ucieszylem ze Aquamedic ma takie skrzyneczki:D heh te sa jednak ze szkla.

To nic , powycina sie z plexy rowno i poklei .

AM.jpg

Ps; Pilot Down Draft`y przewaznie pienia dzieki tzw, dyszy Becketa , ktora mozna kupic za jedyne 18 zeta ;)

Troche plexy , kleju , dobra pompa i mamy sumpa "ALA CUD " ;) ktory kosztuje tyle co moj caly baniak pewnie hyhy .

Czekam jeszcze tylko na czarna plexe i zabieram sie solidnie do roboty ;)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko , da sie zrobic tego Down Draft`a zakrecanego na "suwakach" ;)

Potrenowalem troche na kawalku plexy , dremelkiem daje sie to nawet dokladnie wyszlifowac .

Wow , ja zaczynam robic Down Draft`y ;)

DD.JPG

DD1.JPG

schleifer.JPG

To tak na oko bez rysowania bylo szlifowane , ale mozna zrobic super dokladnie .

Ps; Te na zdjeciu to owiele zaduzo wypilowane , patrzac na orginal to tam widze ze oni wiercili chyba tylko jednym wiekszym wiertlem otwor a drugim mniejszym , oszlifowali troche , te "fsuwy" nei sa wcale glebokie tyle zeby tylko lepek srubki "przeskoczylo" hmmm to chyba jeszcez nie tak ,,o wiele prosciej to mozna zrobic ;)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.