Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

hormon wzrostu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj przez przypadek natrafiłem na pewne zdanie w opisie zbiornika ,wynikało z niego że ktoś stosuje hormon wzrostu dla ludzi w swoim akwarium żeby przyspieszyć wzrost korali,co niby miały by dać te całe hormony, aminokwasy to jeszcze bym zrozumiał ale co mają hormony wzrostu czego potrzebują korale .

P.S. Nikogo nie zachęcam do stosowania podobnych praktyk ,jak ma się spoko parametry to i tak korale śmigają aż miło


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłeś na zdanie że ktoś stosuje czy że ktoś nie stosuje? Bo ja natknałem się na zdanie w olpisie jednego zbiornika że ktoś nie stosuje i tak się zastanawiałem że stosowanie/nie stosowanie jest tak marginalnym procentem że gdybym nie stosował to po prostu nie napisałbym nic zamiast pisać że nie stosuję...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie i Wlosi, niektorzy Amerykanie tez, bawia sie w eksperymenty z somatotropina (HGH, w Polsce preparat Jintropin). W naszych warunkach wypada bardzo drogo, jednak z tego co wiem, efekty sa oszalamiajace, jednak nalezy pamietac o zwiekszonym karmieniu a i popyt na budulce zwieksza sie znacznie:)

Seb - ten ktos napisal w opisie, ze nie stosuje, bo byl wielokrotnie sieslusznie posadzany o stosowanie, na RC na 30 wiadomosci w skrzynce 20 dotyczylo "jakie hormony stosujesz"


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra trochę przekręciłem ,widzę że Szynom wie o jaki artykuł chodzi :kapelusz

Nie chciałem tutaj nic podawać stąd ten mały przekręt ,a powiecie mi co dzieje się z rybami czy po podawaniu Jintropin ryby nie zaczną wyglądać jak małe pudziany ???

P.S. Seb i Szymon kurde jak daliście rade rozgryźć o co chodzi tak szybko ,przecież napisałem wszystko na odwrót :banghead


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, a skąd wiesz ile wiadomosci bylo w skrzynce tego kogoś o kim piszę? :) Jacek, jak ktos jest na bierząco to mu nie wciśniesz ze czarne jest białe :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o stosowaniu somatotropiny pod względem etyki akwarystycznej?

Jest bardzo długi i ciekawy wątek na RC o włoskich baniakach, gdzie stosowana jest metoda Blue Coral Method.

A może ktoś znalazł na chodniku ampułki i dozuje ten preparat :)? Jeśli dobrze się orientuję to jest nielegalne raczej stosowanie anaboli do których jak mniemam HGH należy. Podobno wypisana przez endokrynologa jest nawet refundowana przez NFZ.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek jaka etyka zajrzyj na okno i zobacz ile chemii stoi na parapecie :)

A tak na poważnie to połowa preparatów których używamy to czysta chemia tylko legalna a anabole nie,naszym pragnieniem jest żeby nasze korale były jak największe i kolorowe i z pomocą przychodzi nam chemia oferując takie a nie inne środki,nie wiem tylko jaki wpływ przyniesie podawanie tego rodzaju środków bo taki kulturysta to sobie na własne życzenie rozwala wątrobę a czy koralom coś wyniszczamy tego nie wiem ale z chęcią bym się chciał dowiedzieć.

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niekoniecznie, jedynie preparaty w stylu spur2 mają podobne działania. Chemia typu suplementacja wapnia itp jest konieczna aby przeżyły- w naturze same sobie to uzupełniają. Jak kolega powiedział coś jak z BSE, sami hodujemy mutanty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek to nie jest jak spur2 bo on ma pierwiastki śladowe , a koksik to aminokwasy wiec porównanie z aac jest bardziej odpowiednie i właśnie tu jest pies pogrzebany jak sądzę , w zależności jakie sa to aminokwasy i w jakich łańcuchach występują mają określone działanie . Każdy na pewno dostrzegł jakiego dostają speeda koralowce przy odpowiednim dozowaniu aminokwasów , jakich dostają kolorków i ogólnie polepsza sie ich kondycja . Odpowiadając na twoje pytanie względem etyki akwarystycznej , to nie możesz mieć pewności czy juz nie dozujesz jakiegoś bardzo podobnego preparatu do swojego baniaka nawet o tym nie wiedząc ; osobiście nie widzę nic złego w nazywaniu rzeczy po imieniu i ja byłbym skłonny dozować tego typu eliksiry jeżeli jedynym efektem ubocznym byłby jak napisał Szymon wzrost zapotrzebowania na budulce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad właśnie oto mi chodziło że nikt tak naprawdę nie wie co kupujemy ,te nowe preparaty KZ robią furorę a tak naprawdę nie mamy pewności co dajemy do baniaka a i tak wlewamy te preparaty do akwarium bo wiemy że poprawią nam kolory lub przyśpieszą wzrost.Dlatego myślę że nikogo tak naprawdę skład nie obchodzi liczą się tylko efekty ,i nie ma znaczenia czy ktoś daje do baniaka coś co jest zrobione przez KZ , Grotecha czy będzie to ta cała somatotropina tylko bez logo jakiegoś producenta .


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad chodziło mi raczej o to, że podstawa zeovitu służy raczej wyjęciu z wody tych elementów, które nie sprzyjają kolorowaniu się badyli, a ich obecność spowodowana jest np. przerybieniem tak generalizując. Spur jednak ingeruje w samego korala- zabija zooksantele, więc jest już to ingerencja w naturę w mojej opinii. Koksowanie tak samo, nie widzę jednak analogii ogólnie do zeowitu bo jak napisałem nie ingeruje on w samego korala- jego budowę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek a jak by KZ wypuścił na rynek jakąś nowość której składu byś nie znał (jak zresztą wszystkich preparatów tej i innych firm) a to była by np.somatotropina to i tak sporo osób by lało do baniaka bo przynosi jakieś efekty ,ale to tylko moje zdanie .

Tak naprawdę to nikt nie badał w laboratoriach preparatów więc może już i tak lejemy jakieś koksy do zbiornika


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam somatotropiny by nie użyli z oczywistych względów. Spur to są pierwiastki śladowe, ale nikt nie ukrywa, że jego stosowanie prowadzi do zabicia zooxanteli.

Pewnie, że by lało tak samo jak palimy, pijemy czy hodowcy podają jakieś zmodyfikowane pasze. Tylko my w domowym zaciszu nie musimy ingerować w genetykę naszych zwierząt.

Co do badania, to jestem pewien, że część osób badało i to nie jeden produkt. Tylko widzisz- tak samo przypuszczam, że są osoby w Polsce, które stosują HGH- są takie tematy o których się po prostu publicznie nie rozmawia- bo się nie chce siać paniki, czy zdradzać jakichś niewygodnych dla producentów informacji, czy się nie chce dzielić doświadczeniem, albo po prostu się leje anabole i ze względów oczywistych się nie dzieli tymi informacjami.

P.S nie zgodzę się, że nikogo skład nie obchodzi, liczą się tylko efekty. Żaden doświadczony morszczak z porządnym zbiornikiem nie będzie lał magicznej chemii bez doświadczeń przeprowadzonych na jakimś innym zbiorniku kolegi, czy postawionym na próbę w piwnicy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie w tym momencie mieszamy temat sterydów z metodą filtracji , napisałem odnośnie aac przykładowo , tak samo można w to miejsce wstawić aminokwasy z FM , grotecha czy innych firm . HGH jak przeczytalem to aminokwasy , a właśnie te aminokwasy powiązane łańcuchami peptydowymi ( jak przekręciłem niech mnie kotś poprawi :)) tworzą kombinacje , która działa w odpowiedni sposób , czy to wspomagajac wzrost czy inne przeznaczone temu efekty . Aminokwasy tworzą białka , a nikomu juz nie trzeba chyba tłumaczyć że proteiny są podstawowym budulcem masy mięśniowej , i ile wiecej energii na siłowni jest po łyknięciu "czopków" z HI-TECa czy innech :) , które są nie koksem lecz suplementem diety , bo przecież w to miejsce można zjeść skrzynkę jabłek z paletą jajek , zagryzając to 3 kilogramową makrelą :) i dostarczy się tyle samo poszczególnych składników tylko jaki żołądek to wytrzyma , sprawę upraszczam oczywiśćie , żeby zaraz jakiś malkontent nie liczył ile czego jest w białku jajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zaczęliśmy dyskutować o etyce i zasadności lania dopalaczy. Nie ukrywam, że z biologii jestem cienki i chwała Bogu, że w czerwcu kończę moją przygodę z tym przedmiotem:D Na RC można trochę poczytać o samym stosowaniu- miesza się to z amciu amciu i zamraża. Ciekawe czy to ta specjalna kombinacja łańcuchów jakichś tam powoduje wzrost mocy, czy może jakbyśmy jakieś AAC zamrozili z papką i potem podali, czy dałoby to jakiś skutek. Ciekawe jest też podnoszenie parametrów- wapń w okolicach 500, kH 12 i 1500 Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumujac - jakby ktos ofiarowalby mi powiedzmy 100 ampulek Jintropinu miksowalbym go z mrozonkami az milo. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon 100 ampułek to co ty hodowle chcesz zakładać bo chyba w normalnym zbiorniku to kilka wystarczy.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tez pare wzial, bo mi sie wesele w Zakopanem szykuje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i juz byloby dla mnie 60:) Z tego co pamietam, to stopniowo zwieksza sie dawki i obliczalem sobie koszta - wyszlo dobre kilkaset zlotych miesiecznie (mowie o zakupie "na czarnym rynku")


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie też czy takie podawanie hormonów do wody nie wpłynęło by bezpośrednio na nas :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nemezis :

Jedna ampułka kosztuje jakieś 150 zł:)

Kosztuje 60 zł


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.