Skocz do zawartości
daimen

[375] Upragniony zbiorniczek - start - daimen plus nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

a mnie lazi po szybie raczej nic nie podjada, a cieszy oko, nie wiem czy jest szkodliwa, czy nie, nigdy jej nie widzialem na koralach, lazi po piachu albo po skalach, zreszta strasznie zwolna :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jedzą glony na szybach lub siedzą na skale w miejscach gdzie pojawiają sie glony... Na koralach nigdy ich nie widziałam a mam kilka szt.

pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 52

Od ostatniej aktualizacji upłynęły troszkę ;] nie robiłem ,gdyż trwała sesja ,a po zatem nie bardzo było o czym pisać , więc postanowiłem nie pisać w ciągu tego czasu troszkę się wydarzyło wiec, już czas najwyższy zrobić aktualizacje , zrobiłem drugą podniamkę wody 8 litrów wychodziła mi podmiana co 2,5 tyg. na razie nie robię co tydzień ,aby wytworzyły się wszystkie potrzebne organizmy ;] , wyczyściłem akwarium trochę z glonów bo mnie już denerwowały ,chociaż wszystkim na około się podobały :] ,oprócz tego zwiększam dalej zasolenie aktualnie jest 1023, filtra DI jeszcze nie mam, cały czas czekam aż dostaną w sklepie , ale testy już otrzymałem i w zeszły piątek zrobiłem pierwsze testy oto wyniki:

NO3 = 0

Kh = 6,1

Ph = 8.0

PO nad to pojawiła się w zeszły piątek mała epika czyszcząca składająca się z 4 ślimaków turbo i oraz 2 calcinus elegans, wszystkie się obijają ;] ślimak na razie 1 lekko łazi , reszta pochowała się w skałkę i tka siedzi od tygodnia :/ czy to normalne ?? trochę długo , jeden z calcinusów miał wylikne w ciągu 4 godzin po wpuszczeniu do akwarium i na razie również siedzi pod skałka, a drugi ładnie wędruje po akwarium.

Oto kilka fotek jak wygląda akwarium aktualnie:

Aptasia, z 10 sztuk jest później krewecia się nimi zajmie ;]

88928309.jpg

moja kolonia grzybków

img0804lsb.jpg

calcinus

55012682.jpg

31691158.jpg

turbo

img0861f.jpg

gąbki sycon

img0816b.jpg

całość:

img0882d.jpg

Wie ktoś może co to jest(nazwa) ??

1

49653230.jpg

2

img0829e.jpg

3

26787325.jpg


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daimen Myślę o założeniu podobnego zbiornika. Chciałem się spytać jak sprawuje się odpieniacz, czy wystarcza do takiego baniaka? Jakiej używasz pompki? Myślałem o podonym rozwiązaniu tylko o odpieniaczu wewnątrz akwarium. Ma to jakieś poważniejsze wady? Już dziękuję z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem polowanie pół skały wywaliłem i złapałem to(3 sztuki) :

ttttttttttti.jpg

modliszka????


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kiełże jesteś pewien cholerstwo szybkie jak cholera i czy kiełża zostawia wylinkę w akwarium?? bo właśnie wylinkę widziałem ze 3 razy ;/ ma to ze 3 cm ;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ich sporo , wcinaja resztki jedzonka , niektóre ryby się nimi stołują i krewetki więc traktuj je jako darmowy pokarm :)


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 66

Z tego co ostatnio to parametry są stałe, poza kh które obecnie jest na poziomie 5,7, oczywiście buffer już zamówiony i czekam kiedy będe mógł odebrać, DI już pracuje ;] , wczoraj dokonałem 3 podmiany ( 8 litrów ) i troche akwarium z glonisk pozbawiłem ,ale tylko troche ;] odpieniacz odpienia malutko w sumie nie ma co odpieniać , z moich obserwacji wynika, że jeden krabik najprawdopodobniej padłno, chyba że pozbawił slimka domku bo jednego slimaka też mi brakuje , drugi natomiast bawi się w alpiniste i cały czas zasówa na najwyższe wzniesienie w akwarium taki jego Mount Everest :) reszta slimaków dzielnie zdobywa również skałki ;] a na koniec jak to wygląda obecnie

dzisiejsze

14824509.jpg

34056626.jpg

Wie ktoś co to za slimak???

ggggggggggggp.jpg

rurówka ??

gggggg.jpg

I to na tyle ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 89

Mineło troszkę czasu no to czas na aktualizacje ;] dziś zrobiłem w akwarium przemeblowanie, gdyż skałe leżała nie po mojemu ;] ,oraz chciałem powyrywać gloniska które pozostały jeszcze, oraz calupere ,która miała troszke zbym duży przyrost jak dla mnie ;] do akwarium trafiły zao od nemezisa ;] dziś miałem wolne to mogłem sobie je podziwiać ;] trafiłą równiez clavularia i jak na moje oko trzyma się dobrze nie wypuściłą jeszcze nic i zapewne po dzisiejszym przemeblowaniu troszke jeszcze będę musiał zaczekać, ale mam nadzieje że w końcu sie doczekam ;]

otrzymałem również xenia, ale niestety nie przeżyła transportu miałem nikłą nadzieje ,ale już teraz wiem że na pewno nic z tego nie bedzie bo już nic z niej nie zostało zjadły ją jakieś malutkie robaczki, pełno ich było na niej i w ciągu 2 dni znikneła całkowicie , dziś zamówiłem testy na ca i mg, gdyż najwyższa pora już na to, oraz preparaty do ballinga preisa , na razie do akwarium nie leje nic poza super buffer kenta na podniesienie kh ,a teraz kilka fotek woda mętna po dzisiejszym przemeblowanku ;]

krabik.jpg

5555555555555.jpg

1777777777777777.jpg

zaop.jpg

akwa4f.jpg

Pozdrawiam


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 119

11 sierpnia do akwarium trafiły pierwsze 2 korale twarde jeden SPS i jeden LPS

SPS- montipora

LPS- caulastrea

Tego też dnia ca w akwarium wynosiło 380 wszsytko do ballinga było już zakupione , ale w związku z moim wyjazdem postanowiłem że nie będę rodzicą jeszcze bardziej mieszał i tak to co mieli robić przy akwa wystarczyło ,gdyż już się denerwowali że coś padnie ,albo się stanie przy akwa, gdy mnie nie będzie ;] heheh

Po powrocie wszystko ma się jak najlepiej z czego bardzo się cieszę ;] monti nawet z dyćka przyrosła ;]

Dziś zacząłem lać ballinga zacząłem od 50 ml każdego roztworu , prepearaty jakie uzywłem to na ca -Preis - Dwuwodny chlorek wapnia, na kh- GroTech - Carbonat Pro Instant, oraz Preis - Mineral salz

Każdego roztworu zrobiłem po 6 litrów , powinno na troche starczyć ;]

Jeśli chodzi o rozpuszczanie to ca łądnie nic nie zostało a z reszty zostały małe osady, ale mam nadzieje że dalsze mieszanie zniweluje je do końca po prostu za dużo wody dolałem do butelek i teraz musze z 2 dawki podać zanim zrobi się dość miejsca na lepsze mieszanie ;] no, ale ogolnie jestem zadowolony z tych preparatów jak narazie , reszte zobaczymy w praktyce, a teraz kilka fotek:

caulastrea:

96973777.jpg

montipora:

11 sierpnia

montix.jpg

30 sierpnia

nowamonti.jpg

cały czas Stefan na niej siedzi ;]

moje glony ,niestety dalej nazwy nie znam ;)

aaaaaak.jpg

zao się rozrasta ;)

zao.jpg

całość:

18743389.jpg

70303694.jpg

To narazie wsio ;]

Pozdrawiam :kapelusz


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , możesz je zostawić , te czerwone bym wyrywał.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony mintaj :

Glony to Neomeris annulata - świadczą dobrej jakości wody, w byle czym nie wyrosną ;)

ten komentarz najbardziej mi się podoba ;)

dzięki panowie za komentarze ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[blue]Dzień 146[/blue]

Długo nie było aktualizacji ,więc czas najwyższy zwłaszcza, że dziś do akwarium trafiły 2 błazenki ( Amphiprion ocellaris - Błazenek okoniowy ) imionka to Willy i Keiko :D a oto moi podopieczni :

Keiko:

5.jpg

Willy:

7.jpg

Do akwarium trafiła też plerogyra

8.jpg

11.jpg

I pozostali mieszkańcy:

4.jpg

2.jpg

3.jpg

6.jpg

Parametry wody jakie trzymam to:

Kh- 8,6

Ph- 8,3

No3- 0

Ca- 395

Mg- 1350-1400

Ballinga leje codziennie po 20 ml, każdego z 3 roztworów i myślę, że dawka jest już dobra ;]

Rowaphos postanowiłem wymieniać co 2 tygodnie, ale dawka ta sama tylko dzielona na 2 czyli, będzie po 25gr na 2 tygodnie , węgiel wymieniany co miesiąc 50 gr, kostki w mini również co miesiąc i waciki przy wlocie powietrza do pompki wywaliłem (to coś żółtego co tam było ;] ) i wsadziłem waciki ;] jak dla mnie efekt lepszy woda składa się z o wiele mniejszych pęcherzyków powietrza. co przede mną to myślę że w przeciągu kilku miesięcy to wymienia odpieniacz na deltec ap 600 ,jak by ktoś miał na sprzedaż to piszcie ;] TO WSZYSTKO POZDRAWIAM ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie całości poproszę :D i napisz jak tam glony, czy ustąpiły czy jeszcze masz??


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęciem całości na razie się wstrzymam ;] glony - dziś wyczyściłem skałkę z tych czerwonych mam nadzieję ,że już nie powrócą ,czasami coś tam wyrośnie nowego, ale ogólnie jestem zadowolony ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem od kolegi kilka korali ;]

Euphyllia paradivisa

3-1.jpg

Caulastrea

4-1.jpg

Acropora

2-1.jpg

Seriatopora hystrix

1.jpg

Nad kolorkami muszę popracować ponieważ korale w sumpie były gdzie nie było za bardzo oświetlenia no, ale jak to mówią damy rade ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek :clowning

plergorya.jpg

9.jpg

8-1.jpg

2-2.jpg

3-2.jpg

5-1.jpg

4-2.jpg

6-1.jpg

7-1.jpg

Z życia akwarium:

Stefan w ciągu 2 dni 2 razy zmieniał muszle , a wczoraj znów się dobierał do nowej ;/ chyba się nie może zdecydować która chce ;]

Podmiany zacząłem robić co tydzień , kolory zaczynają pomału wychodzić , korale były w większości brązowe ciekawe co z nich wyjdzie ;]

Nie jestem zadowolony z clavulari ,jakoś to nie ten kolor co być powinien jakaś taka blada, może jest to spowodowane tym ,że w baniaku NO3 jest niewykrywalne salifertem...jakiejś pomysły ???

Pozdrawiam


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz

grzybki

1-1.jpg

hydnopora

2-3.jpg

stylopora

3-3.jpg

:waving


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całościowo na razie nie ma się czym chwalić ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli wszystko się rozwija, widzę, że nowe szczepki od Michała już się zadomowiły :waving

Powodzonka :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadowolony z clavulari ,jakoś to nie ten kolor co być powinien jakaś taka blada, może jest to spowodowane tym ,że w baniaku NO3 jest niewykrywalne salifertem...jakiejś pomysły ???

Pozdrawiam

Moja tez marnie wygladala, rzadkie,krotkie polipki.W sklepie wygladala przecietnie. Ale przy karmieniu niefoto skorzystala bardzo i trawsko teraz grube jak dredy Jamajczyka:-)

Proponuje podkarmiac, nabierze wigoru

PS.powodzenia, fajne szczepki,dobrze sie zapowiada;-)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218986 tomiooo :

powoli wszystko się rozwija, widzę, że nowe szczepki od Michała już się zadomowiły :waving

Powodzonka :)

nio a Ty co sie obijasz dawaj aktualizacje ;]

#218987 Grzegorz Dyzma :

Nie jestem zadowolony z clavulari ,jakoś to nie ten kolor co być powinien jakaś taka blada, może jest to spowodowane tym ,że w baniaku NO3 jest niewykrywalne salifertem...jakiejś pomysły ???

Pozdrawiam

Moja tez marnie wygladala, rzadkie,krotkie polipki.W sklepie wygladala przecietnie. Ale przy karmieniu niefoto skorzystala bardzo i trawsko teraz grube jak dredy Jamajczyka:-)

Proponuje podkarmiac, nabierze wigoru

PS.powodzenia, fajne szczepki,dobrze sie zapowiada;-)

super dzięki za podpowiedź!!! ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.