Skocz do zawartości
Gość

jaki odpieniacz do 540 l ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Prosze o porade jaki zastosowac odpieniacz do zbiornika 540 l ? Prosze o podanie firmy i modelu odpieniacza sprawdzonego pod wzgledem funkcjonalnosci i bezawaryjnosci . Dziekuje za pomoc.!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3PIOTR4 :

Hmmm Deltec APF 600 :):):D

Jak dla mnie to trochę zasłałby jak na taki litraż


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tani to ATI BM 200 LUB 250.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli tani to ATI BM 200 LUB 250.

A jesli drogi to jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście BK 200 lub 250 lub KZ S lub M:strutin


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Osada chodzi już parę lat na APF600 i jest na prawdę piękny(litraż ok. 500-600l). Myślę, że jeśli nie przesadzisz z rybami to spisze się dobrze. Jeśli chodzą Ci po głowie droższe konstrukcje to rozejrzyj się za BK200 lub KZ S ew. M. Ati są bardzo głośne w porównaniu do w/w i w mojej opinii są po prostu słabsze, za to w lepszej cenie.

@Mateusz- niestety nie używałem modelu APF600, miałem AP850, BK200 SM i teraz używam KZ S. Jednak dwa ostatnie w mojej opinii lepiej pracują, więcej syfu wyrzucają. U mnie wyglądało to tak, że deltec praktycznie nie wyrzucał już nic pod koniec swej kadencji, BK natomiast coś tam młócił i dobrze mu to wychodziło. Obecnie KZ pracuje niesamowicie regularnie, od ponad tygodnia dzień w dzień brudna piana jest wyrzucana- nie ma mielenia piany w kubku jak w BK. Jednak aby być szczerym muszę powiedzieć, że przy podłączeniu BK skopałem jedną rzecz i być może to zawiniło. Należy jeszcze pamiętać, że wywalanie brudu to nie wszystko, odpieniacz jest również odpowiedzialny za napowietrzanie wody.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Ati są bardzo głośne w porównaniu do w/w i w mojej opinii są po prostu słabsze, za to w lepszej cenie.

Olek jak bierzesz pod uwagę głośność mojego to pamiętaj że ja nie mam tłumików założonych ,ale wiem że Seb ma z tłumikami i na pewno jest cicho :):):)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
olekszwarc :

Zbiornik Osada chodzi już parę lat na APF600 i jest na prawdę piękny(litraż ok. 500-600l). Myślę, że jeśli nie przesadzisz z rybami to spisze się dobrze. Jeśli chodzą Ci po głowie droższe konstrukcje to rozejrzyj się za BK200 lub KZ S ew. M. Ati są bardzo głośne w porównaniu do w/w i w mojej opinii są po prostu słabsze, za to w lepszej cenie.

@Mateusz- niestety nie używałem modelu APF600, miałem AP850, BK200 SM i teraz używam KZ S. Jednak dwa ostatnie w mojej opinii lepiej pracują, więcej syfu wyrzucają. U mnie wyglądało to tak, że deltec praktycznie nie wyrzucał już nic pod koniec swej kadencji, BK natomiast coś tam młócił i dobrze mu to wychodziło. Obecnie KZ pracuje niesamowicie regularnie, od ponad tygodnia dzień w dzień brudna piana jest wyrzucana- nie ma mielenia piany w kubku jak w BK. Jednak aby być szczerym muszę powiedzieć, że przy podłączeniu BK skopałem jedną rzecz i być może to zawiniło. Należy jeszcze pamiętać, że wywalanie brudu to nie wszystko, odpieniacz jest również odpowiedzialny za napowietrzanie wody.

Pozdrawiam

Dziekuje za tak obszerna wypowiedz .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czasem trafisz na dobry i będzie działał latami

myślę że jak masz np 500 L to weś taki na 1 000 L

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam apf600 i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Odpieniacz dla mnie nie słyszalny, gdy sump zasłonięty. Ja mam go do około 350 litrów akwarium + woda w obiegu i docelowo ma być całkiem obciążony system. Ale do puki nie zaplanujesz obsady radzę się wstrzymać lub ograniczyć decyzję do 2 odpieniaczy i wtedy zdecydować. Do 540 litrów mocno obsadzonych chyba bym nie polecał apf600 tylko coś mocniejszego, ale widziałem i akwaria 700 litrów na apf.


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APF to rewelacja sprzęt i śmiem twierdzić że spokojnie pociągnie ten litraż.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osobiście używam apf600 i jestem zadowolony, więc teoretycznie mógłbym go polecić .... gdybym miał porównanie do innych oczywiście :)

Pozdrawiam

Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szmidt :

Jeśli tani to ATI BM 200 LUB 250.

A jesli drogi to jaki ?

Jeśli drogi to BM 200 Lub 250


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez polecam APF600 a mialem klopoty z ustawieniem ale dzieki kolegom z forum dziala bez zastrzezen


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny,to apf600 nie ma sobie równych.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

jaka jest przewaga BK czy KZ nad apf600?

moda:clowning


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baz przesady Panowie,porównać apf"a do Bk,to mniej więcej tak,jak byście porównali Fiata do Mercedesa:D

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Juwewaldi jak mniemam używał obu przez dłuższy czas, że tak się naśmiewa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juwewaldi :
nowy_zarażony :

jaka jest przewaga BK czy KZ nad apf600?

moda:clowning

Jest tak jakby przepaść między nimi :clowning


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby porównać kubek piany do wiadra ,miałem delteca a teraz mam ati naprawdę nie ma porównania :yes


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apf 600 doradzam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.