Skocz do zawartości
Gość

jaki odpieniacz do 540 l ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Jak nie chcesz iść na kompromis z ilością ryb a zbiornik ma być SPS to APF nie wystarczy. Używałem APF'a i moim niewiele większym zbiorniku nie mogłem wyciągnąć wszystkich kolorków.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz możesz wspomóc inną filtracją. Ja u siebie mam AP 600 ale też DSB i z mam super kolorki. Mój odp. Jest jeszcze mniejszy niż AP 600 ale daje rade, tylko nie w pojedynkę.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Borsi :

Odpieniacz możesz wspomóc inną filtracją. Ja u siebie mam AP 600 ale też DSB i z mam super kolorki. Mój odp. Jest jeszcze mniejszy niż AP 600 ale daje rade, tylko nie w pojedynkę.

oczywiście ze tak,

ale wiesz dla niektórych musi być najdroższe i największe,chociaż ten tańszy sprzęt może byc lepszy,nie ku...wa ma być ten droższy ,no tacy juz Polacy jesteśmy :clowning


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juwewaldi :

oczywiście ze tak,

ale wiesz dla niektórych musi być najdroższe i największe,chociaż ten tańszy sprzęt może byc lepszy,nie ku...wa ma być ten droższy ,no tacy juz Polacy jesteśmy :clowning

Może nie przesadzaj bo wystarczy zobaczyc to

Deltec cena 1350zł http://www.reefshop.pl/eshop/odpieniacze-bialek_deltec_deltec-apf-600-odpieniacz-zewn-trzny.html

ATI cena 1650 zł http://www.reefshop.pl/eshop/ati-bubble-master-200-odpieniacz-bia-ek.html

Rożnica to 300zł więc nie jakiś kosmos a uwierz mi nie ma porównania.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie . Jechałem na APFie kilka lat i na moje 400 L CHYBA BYŁ ZA MAŁY .Teraz mam ATI BM 180 tak to nazwijmy i myśle że ta pompa robi swoje ! o niebo lepiej pieni od APFa i jest mniej wrażliwy na karmienie i wkładanie rąk do akwa.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juwewaldi skoro nie masz pojęcia o tych droższych konstrukcjach to jakim prawem oceniasz kogoś kto ich używa? Ja w zdecydowanej większości znam morszczaków, którzy używają takiego sprzętu i posiadają piękne zbiorniki. Jeśli Tobie wystarcza twój deltek, a jak mniemam masz super zbiornik, kolory badyli świetne przy 30 rybach to nie musisz tworzyć bajek o snobach, którzy wywalają 5tysięcy na odpieniacz bez podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma BK 250 Deluxe i ma od ciula NO3. Więc dobry odpieniek to nie wszystko, dodam jeszcze że ma bardzo dużo piachu tylko myślę że słabej jakości. Więc nawet wysokiej klasy sprzęt wszystkich problemów nie rozwiązuje.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie mówił,że BK jest lekiem na całe zło:D,twierdzimy tylko,że jest o niebo lepszy od apf"a.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Juwewaldi skoro nie masz pojęcia o tych droższych konstrukcjach to jakim prawem oceniasz kogoś kto ich używa? Ja w zdecydowanej większości znam morszczaków, którzy używają takiego sprzętu i posiadają piękne zbiorniki. Jeśli Tobie wystarcza twój deltek, a jak mniemam masz super zbiornik, kolory badyli świetne przy 30 rybach to nie musisz tworzyć bajek o snobach, którzy wywalają 5tysięcy na odpieniacz bez podstawy.

Masz całkowitą rację.

Różnica miedzy tymi odpieniaczami jest naprawdę spora i nie widzę sensu dyskutowania, bo wyższość BK jest bezapelacyjna.

Deltec jest dobrze wykonany i stosunkowo tani jednakże szpanerski i snobistyczny BK jest od niego dużo lepszy :clowning

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Juwewaldi skoro nie masz pojęcia o tych droższych konstrukcjach to jakim prawem oceniasz kogoś kto ich używa? Ja w zdecydowanej większości znam morszczaków, którzy używają takiego sprzętu i posiadają piękne zbiorniki. Jeśli Tobie wystarcza twój deltek, a jak mniemam masz super zbiornik, kolory badyli świetne przy 30 rybach to nie musisz tworzyć bajek o snobach, którzy wywalają 5tysięcy na odpieniacz bez podstawy.

może troszkę pohamuj te teksty,masz troszkę za mało lat na liczniku żeby o życiu cokolwiek wiedzieć


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clowning nie bo nie lubię wiesz dzieciak tekstami sypie w tym wieku,ale zycie go troszkę kiedyś przygasi,kwestia czasu

370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Waldek,udzielają się na tym forum ludzie znacznie starsi od Olka,a wypisują takie bzdury,że przykro ich słuchać...


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek różne rzeczy ludzie wypisują,ale bez gnojkowego chamstwa,to się żadko zdarza


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juwewaldi :

[może troszkę pohamuj te teksty,masz troszkę za mało lat na liczniku żeby o życiu cokolwiek wiedzieć

juwewaldi :

:clowning nie bo nie lubię wiesz dzieciak tekstami sypie w tym wieku,ale zycie go troszkę kiedyś przygasi,kwestia czasu

Kolego szanowny, jeśli jeszcze raz komuś ubliżysz dostaniesz tydzień "wolnego" na tym forum.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ubliżanie według ciebie? według ciebie to działa w jedna stronę?

moderatorzy mogą wszystko ?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebciu

a tak na marginesie z tobą już kiedyś zakończyłem rozmowę i nie strasz bo sie ze.....rasz


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem przecież nic co mogło by Ciebie obrazić. To Ty próbujesz wcisnąć, że wszyscy posiadacze BK są po prostu snobami i dodatkowo osobiście widzę się uwziąłeś. Ostatnio modne jest węszyć spisek wśród moderatorów, więc coś Ci wyjaśnię jeśli jeszcze raz przyślesz do mnie taką wiadomość to postaram się, żebyś dostał dwa ostrzeżenia na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wam woda sodowa co niektórym udeżyła


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Nie napisałem przecież nic co mogło by Ciebie obrazić. To Ty próbujesz wcisnąć, że wszyscy posiadacze BK są po prostu snobami i dodatkowo osobiście widzę się uwziąłeś. Ostatnio modne jest węszyć spisek wśród moderatorów, więc coś Ci wyjaśnię jeśli jeszcze raz przyślesz do mnie taką wiadomość to postaram się, żebyś dostał dwa ostrzeżenia na raz.

a ja nie mówiłem tego tylko o BK

poczytaj o czym była rozmowa od samego początku tego tematu,chodzi o modele odpieniaczy mniej więcej na tym samym poziomie ale o niebo droższych

dzięki za bonus,to tylko mnie utwierdza w pewnym przekonaniu.

Ach klapsa znowu dostałem :love


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wracając do tematu może warto poczekać na odpieniacze Delteca. Nowy model ma być w czerwcu i zobaczymy jak to się spisuje. Może się okazać że ludzie będą się przesiadać z BK i KZ na Delteca.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juwewaldi kończę ten żałosny temat.

Jesteś ździwiony, że nikt nie odpowiada na Twoje zaczepki na forum i na PW? Nie wyniosłeś z domu rodzinnego podstawowych zasad dobrego wychowania obrażasz wszystkich w każdy możliwy sposób. Jeśli taka sytuacja się powtórzy to będziesz musiał się pożegnać z tym forum, zresztą Ty jesteś taki stary i wszystko wiesz najlepiej to po co Ci forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żal mi cię, ale życie nauczy cię pokory kiedyś :clowning


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ja już zakończyłem temat

dzięki


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.