Skocz do zawartości
agnstep

Początki z Reefmax - co jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę poważnie o kupnie zestawu Aquael Reefmax głównie z powodu gotowego rozwiąznia oświetlenia, chłodzenia i designu.Co ew. trzeba by jeszcze dokupić?

- 2 pompy cyrkulacyjne?

- na pewno filtr RO

- żywa skała - no właśnie ile? 8kg wystarczy?

- testy, sól,

- żywy piasek (też nie wiem ile?)

Jeśli chodzi o obasadę to marzy mi się para błazenków+ukwiał, ew. 1-2 garbiki, krewetka, krab pustelnik, no miękkie koralowce - Clavularia, Xenia,zoanthusy, itd. - może taka być do tego akwarium?

Z góry dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie koralie 1 powinny wystarczyć

RO to tak jak piszesz

myśle ze 8kg żywej skały starczy

żywy piasek 4kg będzie tak 2,5cm po wsypaniu jak się nie myle

Koralowce mogą być tylko Clavularia, Xenia,zoanthusy lubią nieraz być plagą


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość podłoża można policzyć ze wzoru:

(dł. x szer. x wys.podłoża ) podzielona przez 800 i wynik wychodzi w kilogramach niezbędnego podłoża...

dotyczy on drobnoziarnistych materiałów i u mnie się sprawdził...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie szykuje do zakupu ReefMaxa ale dopiero po wakacjach wiec z uwaga bede sie przygladal kolejnym etapom zakladania zbiornika :clowning co do rzeczy potrzebnych do kupienia zastanow sie jeszcze nad grzalka kolo 50W w szczegolnosci na okres ziomowy o ile masz niske temperatury w pomieszczeniu.


[105 l] ReefMAX, start 20.04.2010 ::: 13kg LR, 9kg LS ::: Cyrkulacja Tunze 6025 ::: oświetlenie 3 x 24W + nocny LED

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28572&n=last#bottom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna dolewka :clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

w zeszłym tygodniu również zakupiłem takie samo akwarium. Jak dobrze pójdzie to jutro będę miał szafkę. Wtedy będę mógł zalać solniczke i uruchomić. Zamierzam od razu wrzucić piasek a w sobotę kupuję około 10 -12 kg skał.

Nie wiem tylko czy to dobry pomysł od razu wrzucać piasek, ale opinie są podzielona na forum...najwyżej będzie później więcej czyszczenia....

Życzę powodzenia...a swoje zmagania zamieszczę na forum:-)

pozdrawiam


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.