Skocz do zawartości
AdamB

Oswietlenie do 54l

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o porade dot sposobu oswietlenia zbiorniczka 60x30x30.

Ze wzgledu na dlugosc calkowita zbiornika wydaje mi sie, po przeszukaniu dostepnych ofert swietlowek, ze istnieja tylko 2 opcje:

1. swietlowki T8 15W 45 cm f-my Hagen

2. oswietlenie typu LED 5x5W zgodnie z sugestia Przemka zawarta w temacie dot nowych lamp

Oswietle oparte na Hagen'ie moglo by byc w ukladzie:

a. 2x Marine-Glo + Life-Glo II + Power-Glo

b. 2x Marine-Glo + 2x Life-Glo II

Oczywiscie jesli istnieja inne swietlowki, ktorych nie znalazlem bede wdzieczny za info na ich temat


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie świetlówki t5 24W? wydaje mi się ze mają po 57 cm długości więc powinny wejść bez problemu pod pokrywę DIY np w konfiguracji 2x reef white am + 1x reef blue actinic! zawsze możesz też użyć świetlowek power compact narvy na trzonku 2g11 ustawionych poprzecznie tak że spokojnie wsadzisz 4 x18w

pozdro


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 cm to ZEWNETRZNA dlugosc zbiornika. Jak do dlugosci swietlowki dolozysz jeszcze oprawki wyjdzie ok 65 cm.

Powercompact'y umieszczone w poprzek akwarium mam w tej chwili :

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=20514

ale wszyscy mnie przekonuja, ze to nie najlapszy pomysl. A co do ceny, to 5 x LED 5W to prawie 550 zl + zasilacz. Za swietlowki zaplace max 200 zl


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB

Długość T5 to 55cm i spokojnie się mieści nad zbiornikiem 60cm.

Sam taki miałem o pojemności 96L (60x40x60h) i nad nim 4x24W T5 w oprawkach bryzgoszczelnych zamontowanych w pokrywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wielki + dla ledów to że nie grzeją wody tak jak T5. Oj gdyby te ledy weszły 3 miesiące wcześniej to bym pokrywę troche inaczej zrobił albo akwarium ciut dłuższe. Przy moim maleństwie to teraz kompakty tak mi grzeją że masakra. A co dopiero będzie przy upałach w lato.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 sie zmieszcza na bank, wiem bo sam wlasnie robie sobie lampe do akwa 60 l i mam tam wlasnie 24w T5, dlugosc z oprawkami to 57,2 cm wiec mieszcza sie na stowe.

Za swietlowki wyjdzie Ci ok 300 zl - 3 swietlowki i 3 stateczniki. I bedzie to pozeralo 6 x 24 W, swietlowki musisz wymieniac co ok pol roku, wiec sie zastanow czy jednak ledy nie beda lepszym rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, ze LEDy beda najlepszym rozwiazaniem, ale jak zwykle chcialem znac najpierw wszystkie opcje. Co do kosztu swietlowek, to wychodzi to (Hagen) 3x40 zl + 1x38 zl a reszte i tak mam.

Pytam o to oswietlenie, poniewaz jest to jedna wazniejszych spraw przy podjeciu decyzji czy moje piko 33l przenosic do 54l profil czy 112l z bocznym panelem, bo takie 2 szkla mam. Zastanawiam sie juz od tygodnia jak ten osiol z bajki co mu "i to pachnie i tamto kusi". A zastanawiam sie nie ze wzgledu na koszty postawienia takiego czy innego baniaczka ale ze wzgledu na puzniejszy ciagly serwis


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.